Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

taka informacja bez zdjęć wstyd i hańba :p

 

a co do wprowadzania aparat ma przeważnie kabelek lub kartę i dzięki temu zdjęcia dostają się do komputera potem dodajesz zdjęcie np przez fotosika i pobierasz kody na forum (miniaturkę lub pełny rozmiar) zaznaczasz obszar linku (ctrl +A) kopiujesz ctrl +C otwierasz okno wypowiedzi na forum i wklejasz ctrl + V

"+" oznacza jednoczesne naciśniecie klawisza

no to czekamy na fotki :)

 

Michell,jak to czytam to wydaje sie dziecinnie proste, ale... aparat cyfrowy kupiłam dwa dni temu ( nie był mi jak dotąd potrzebny :lol: ) dopiero zdjęcia uczę sie robić, dzięki za rady :wink: Ps. A Twoja budowa pięknie rozkwitła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

 

Michell,jak to czytam to wydaje sie dziecinnie proste, ale... aparat cyfrowy kupiłam dwa dni temu ( nie był mi jak dotąd potrzebny :lol: ) dopiero zdjęcia uczę sie ie robić, dzięki za rady :wink: Ps. A Twoja budowa pięknie rozkwitła :D

bo to jest proste :)

a wiec aparat na pewno możesz podłączyć do kompa kabelkiem jak już to zrobisz pojawią się zapewne jakieś czary jeśli masz laptopa na pewno ma wejście na kary wtedy korzystasz analogicznie jak byś włożył płytkę kopiujesz sobie i dodajesz przez fotosika i gotowe.

Oj tak rozkwitła i stoi czekamy na okna i szlak nas trafia bo już miały dawno być teraz stanęło na najbliższym piątku

 

szukamy drzwi frontowych coś polecicie w Kraku lub okolicy bo nam w drewexie na jasnogórskiej miła pani powiedziała ze 8 tyg trzeba czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, michell, spróbuje być za pan brat z techniką i przy najbliżeszej okazji potrenuje to wklejanie :wink: W kwestii drzwi czy okien, to Ci kochana, niestety, nie pomogę, bliżej mi do Rzeszowa niż do Krakowa, ale jak czytałam o tym jakie problemy miałaś z budową i jak sobie pięknie poradziłas to wiem, że i teraz wszystko wyjdzie jak należy :wink:

 

 

 

Ps. Ja w kwestii formalnej - podłogówka o której tu tyyyyyle sie mówi, postanowione, będzie podłogówka i płytki na całym dole i wcale nie będę się czuła jak w prosektorium czy w poczekalni u dentysty :lol: na forum ktoś tak napisał.... Pozdrówka dla wszystkich "rodonków"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mela Postęy faktycznie piękne, fajnie masz zrobiony taras. Mam pytanko do Ciebie, może głupio zapytam ale właśnie wczoraj rozmawialiśmy z mężem o roletach na parter. Powiedz mi proszę jakiej firmy masz te rolety i jakiej firmy okna i jaki to kolor okien? Z tego co widzę to chyba nie zmieniałaś rozmiaru okien.

Acha i jezcze tak ogólnie czy trzeba cos zmieniać w projekie zeby założyć take rolety w ścianie czy to już na etapie budowy majstrom powiedzieć?

Z góry dzięki za wyjaśnienia.

pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna mam wg projektu, w ostatniej chwili zamurowali nam jedno okno w kuchni.

Okna mam z firmy Oknoplast Kraków , kolor złoty dąb, rolety z innej firmy, w tej chwili nie pamiętam firmy (bo są z innej), jak sprawdzę to dam znać,

co do wymiaru tarasu to nie umiem odpowiedzieć w tej chwili jak zmierzę to podam.

Z boku jest ciut krótszy niż w projekcie, z przodu podobny, jak dobrze pamiętam ciut większy przód niż w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mela 30 fajne masz okienko w garażu (tył garażu)-dół jest chyba na tej wysokości, co w projekcie, a góra? jakie są wymiary tego okienka? ja chciałam je o połowę zwęzić i tak majstrowie zaczęli murować, ale tata się wtrynkolił, że brzydko z zewnątrz będzie i zrobili takie duuuuże jak w projekcie. :roll: a będzie tam kotłownia :roll:

takiego jak Ty masz, to nie bardzo sobie wstawie (nawet projektowego nie wolno mieć :o ), ale może węższe, a wyższe-wymóg Jurajskich Parków-okna o pionowej artykulacji!!!! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela:

a musicie tą ziemię teraz plantować? jak się ją rusza to później błoto okropne się robi, czasami to przejechać się nie da. może warto poczekać do końca budowy i wtedy ładnie wyrównac działkę. U nas wokół domu leży jakieś 20 wilkich kopek ziemii (już nawet porosły trawskiem).

a co do komina to my mamy inny patent: komin jest murowany z cegły a w środku mamy wsadzoną okrągłą rurę z kamionki (one są używane bodajże do kanalizacji). Wymaga to większego fachu u murarza ale taką kamionkę to nic nie ruszy w przyszłości. natomiast dojście pieca z kotłowni do tej kamionki jest już z nierdzewki (chyba 0,7 m poszło).

Jak chcesz zdjecia to cofnij się do 16 str forum i u Michel bardzo dobrze taką rurę wystającą z komina widać.

To trochę tańsze rozwiązanie bo nierdzewka to okropnie droga jest.

a co do tego schodka z garażu do kotłowni i z kotłowni do domu to trzeba by się gazowników wypytać. Jeśli Lucy planujecie tam kotłownię to raczej jest on niezbędny ze względu na kubaturę i coś tam z cyrkualcją związane. dlatego kotłownia jest obniżona względem domu. Tam na dole w kotłowni ma być też kratka na zewnątrz wybita (bodajże 20X20). Jeśli tam ma być kotłownia z gazem to dopilnujcie sprawy bo mogą być kłopoty.

I moja rada Angela: wywal tego majstra skoro przeoczył taki drobny "szczegół". jest spore prawdopodobieństwo, że przeoczy jeszcze kilka. zwłaszcza jak przerzuci stronę na rzut parteru.

 

La bruijta nie pisałam nic,że teraz plantuję, tylko że oglądam się za ziemią do tego celu, teraz jeszcze wykusz został obsypany pod stemple,a bycza dziura po wybieraniu gliny na zasyp pozostała :roll: 50 wywrotek i niedrogo od tak się nie załatwi-chce naprzywozić ile się da, a plantowanie po zakończeniu budowy-za ok 2m-ce myślę, albo lepiej nawet jeszcze po przyłączach (a prąd to zapewne za jakieś 1,5 roku zrobią, albo i lepiej :roll: )

 

majstra za nic w świecie nie wyrzucę!!!! suuper fachowca i złoty człowiek :wink: ale wiem napewno,że Ciebie pierwszego usunęłabym z budowy, gdybyś u mnie budowł, albo w przypadku, gdybys był zleceniodawcą-wolałabym zrezygnować- :roll: taki jesteś czepialski,że chyba sam budowałeś, albo bardzo dobrzy znajomi.

jeśli chodzi o kubaturę kotłowni gazowej-u nas nie zmieniła się z powodu braku schodka 8) w projekcie parter ma wysokość 2,6m, a kotłownia o 0,19 więcej, czyli ok. 2, 79. a ja mam cały parter na 1 poziomie, tylo podniesiony o pustaka, a więc 2,8 na gotowo (2,95 w tym momencie)-więc wysokość kotłowni (i kubatura) jest taka, jaką założono.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela:

a musicie tą ziemię teraz plantować? jak się ją rusza to później błoto okropne się robi, czasami to przejechać się nie da. może warto poczekać do końca budowy i wtedy ładnie wyrównac działkę. U nas wokół domu leży jakieś 20 wilkich kopek ziemii (już nawet porosły trawskiem).

a co do komina to my mamy inny patent: komin jest murowany z cegły a w środku mamy wsadzoną okrągłą rurę z kamionki (one są używane bodajże do kanalizacji). Wymaga to większego fachu u murarza ale taką kamionkę to nic nie ruszy w przyszłości. natomiast dojście pieca z kotłowni do tej kamionki jest już z nierdzewki (chyba 0,7 m poszło).

Jak chcesz zdjecia to cofnij się do 16 str forum i u Michel bardzo dobrze taką rurę wystającą z komina widać.

To trochę tańsze rozwiązanie bo nierdzewka to okropnie droga jest.

a co do tego schodka z garażu do kotłowni i z kotłowni do domu to trzeba by się gazowników wypytać. Jeśli Lucy planujecie tam kotłownię to raczej jest on niezbędny ze względu na kubaturę i coś tam z cyrkualcją związane. dlatego kotłownia jest obniżona względem domu. Tam na dole w kotłowni ma być też kratka na zewnątrz wybita (bodajże 20X20). Jeśli tam ma być kotłownia z gazem to dopilnujcie sprawy bo mogą być kłopoty.

I moja rada Angela: wywal tego majstra skoro przeoczył taki drobny "szczegół". jest spore prawdopodobieństwo, że przeoczy jeszcze kilka. zwłaszcza jak przerzuci stronę na rzut parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...