Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O Boże jak ja tu dawno nie zaglądałam!! Ale nie stety do 17 w pracy a później do 22 na budowie a w zasadzie prawie jak w domu. Ściany pomalowane, górna łazienka płytki położone, góra panel położone, kuchnia płytki położone, wiatrołap płytk położone, dolna łazienka płytki "się kładą"Mebelki do kuchni w przyszłym tygodniu. Tynki zewn. na ukończeniu. Jeszcze tylko podłoga na dole,schody wej.,i taras i PARAPETÓWKA.

Ekip na budowie tyle że nie ma gdzie samochodu zaparkować i prace idą tak szybko że miło patrzeć.

Pozdrawiam tych co dopiero zaczynają i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka

anna kaszkur super!!! Gratulacje!!! Ja również czekam na zdjęcia:)) A jak skończyły się Twoje problemy ze schodami?

 

U nas teraz jest na pierwszym planie dach, dziś już dachówka. Ścianki działowe postawione, pokoje przydzielone - mamy dwóch chłopców - zgodnie się podzielili :D Jest nadzieja, że zostanie zrobione przyłacze gazowe!!!!! I musimy już zamówić okna, mamy kilka wycen, mniej wiecej podobne - ale zastanawiamy sie nad roletami zewnętrznymi - moja prośba do użytkowników - o kilka dobrych rad - na co zwrócić uwage, czy w ogóle mają sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka

Jeszcze chwile o oknach. Mam kilka wycen, współczynnik przenikania ciepła - 1,1 lub, 1,0 lub 0.8 jaki jest najlepszy, czy ktoś sie na tym zna?

Michel - co to znaczy - ruchome słupki w drzwiach balkonowych - tak wyczytałam w Twojej wypowiedzi - nikt mi nie mówił o czymś takim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruchomy słupek oznacza że np w drzwiach balkonowych na taras i nad wejściem gdzie masz duże drzwi balkonowe otwierając oba miedzy nimi masz słupek przeważnie jest stały u nas jest ruchomy co oznacza że otwierając jedne przy drugim mam takie coś co podnosi się i wtedy rozsuwają się całe. Dzięki temu masz wolną przestrzeń przez którą możesz przejść ,przenieść coś większego swobodniej .Jest wygodniej. Zrobię fotkę bo i tak muszę zrobić fotkę wnęki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamoka jeśli chodzi o schody to były jeszcze raz dolewane czego efektem jest dodatkowy stopień wchodzący w salon ale za to nad garaż mam "0"

zdjęcia muszę dopiero zrobić bo ostatnie mam z etapu wełny więc mocno nieaktualne.

 

Jak ktoś planuje z was zakup dachówki to teraz Roben ma bardzo dobre ceny to popytajcie w hurtowniach. Np miedz plus już od ok. 33zł/m2 brutto

 

pa pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania wiem, wiem o tej promocji :lol: bo właśnie zamówiłam-kasztan Roben plus za`34zł/m2. Dobrze, że się nie pospieszyłam, bo w sumie wycenę zrbiłam tydz. wcześniej, a za tydz. pani do mnie zadzwoniła z tą wspaniała wiadomością-zaoszczędziliśmy 2300zł!!!! a i na okna Fakro urwałam 22%rabatu :lol:

 

mam pyt. co do folii- mamy niby zamówioną Delta Vent N, ale pani mówiła,że ona ma tylko 1800 paroprzepuszczalnośc - prosiłam o 3000 :roll: i, ale jakiś współczynnik Sd ma taki jak inne folie 3000-siączki; tyle, że ta kosztuje 5,6zł/m2, a jest 1800, a np. innej firmy jest za 3,3zł i 3000 papoprz.

teraz nie wiem co o tym myśleć :roll: sugerować się ceną, czy tymi tysiączkami???? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania wiem, wiem o tej promocji :lol: bo właśnie zamówiłam-kasztan Roben plus za`34zł/m2. Dobrze, że się nie pospieszyłam, bo w sumie wycenę zrbiłam tydz. wcześniej, a za tydz. pani do mnie zadzwoniła z tą wspaniała wiadomością-zaoszczędziliśmy 2300zł!!!! a i na okna Fakro urwałam 22%rabatu :lol:

 

mam pyt. co do folii- mamy niby zamówioną Delta Vent N, ale pani mówiła,że ona ma tylko 1800 paroprzepuszczalnośc - prosiłam o 3000 :roll: i, ale jakiś współczynnik Sd ma taki jak inne folie 3000-siączki; tyle, że ta kosztuje 5,6zł/m2, a jest 1800, a np. innej firmy jest za 3,3zł i 3000 papoprz.

teraz nie wiem co o tym myśleć :roll: sugerować się ceną, czy tymi tysiączkami???? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michell link do twego albumu nie działa.

działa jeśli się go odświeży :) z kilka razy :] lub można spróbować otworzyć w innej przeglądarce .

 

Dziwne też mam galerie na google ale nie mam takich problemów. Wg. mnie nie ma takiej stronyi, ani razu nie udało mi się otworzyć twojej galerii :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamoka,

 

Współczynnik przenikania ciepła o wartośi ok 1,0 W/(m2*K) uważa się za bardzo dobry. Ogólnie im mniejsza wartość, tym lepiej. Zatem okna o współczynniku 0,8 są najcieplejsze.

 

Norma dla okien wynosi 2 do 2,6 W/(m2*K).

 

Informacje pochodzą z Muratora z numeru 10/2007.

 

Remle,

 

Z budową rodo 6P mamy zamiar ruszyć na wiosnę 2009 w Podlesiu.

 

Pozdrawiam wszystkich sympatyków rodo,

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani..spotkałam się ostatnio ze swoim dawnym, dobrym kumplem... i wiecie - zabrał mnie na swoją budowę pochwalić się jaki ładny domek wybudował i zobaczcie...

http://img105.imageshack.us/img105/158/obraz254rz3.jpg

hihihi... ale zbieg okoliczności - budujemy ten sam domek - to nic ,że na rynku tysiące innych gotowych projektów :wink: Rodoska żaden nie pobije!!

A nasz stan budowy na dzień dzisiejszy :

http://img105.imageshack.us/img105/8132/obraz263zw1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

Ja również rozpoczęłam budowę najwspanialszego domu czyli Rodoska 6.

Mam nadzieję, ze wspomożecie mnie dobrymi radami i pozwolicie pocieszyć oko swoimi przepięknymi zdjęciami Rodoska. Przeglądam Forum i widzę głównie, że najczęsciej wybierany jest ten projekt na Śląsku. Ja chyba jestem jako jedyna z Nałęczowa( Lubelskie). Czytam na forum i pocieszam sie, że nie tylko ja tak długo czekałam na pozwolenie na budowę .Działkę dostałam od dziadków w 2003 roku i wtedy złożyłam pierwsze pismo do gminy -Efekt taki że w 2008 roku 17 czerwca otrzymałam prawomocne pozwolenie. Po latach posuchy ruszyliśmy szybko z kopyta.Budujemy dom i drugi oddzielny dwustanowiskowy garaż na samochody. Ten w domu będzie większym pomieszczeniem gospodarczym. Na dzień dzisiejszy garaż prawie skończony a w domciu fundamenty zalane i ekipa wyciąga do tak zwanego " zera" , z którym przez pewien okres czasu miałam kłopoty. Wymiana informacji między Wami pomaga ulepszyć mieszkanko.Niektórych rzeczy już nie mogę zmienić, ale zaglądam na forum i na bieżąco sprawdzam co słychać nowego.

Pozdrawiam miłosników Rododendronka. [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...