Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, aktualnie czekam z zona na pozwolenia i myslimy, ze w sierpniu w koncu ruszymy z budowa;) :D uwazamy, ze rodo 6 to dosc fajny projekcik, jednakze pojawiaja sie male pytania. np. czy jedno okno w kuchni zamurowac czy jednak bedzie za ciemno??

no i co z kotlownia w wersji standardowej-czy jest mozliwosc wstawienia tam pieca na eko-groszek? a moze jest zbyt ciasno i trzeba zostawic na gaz!? czy ktos juz cos z tym robil i ma ciekawy pomysl?

 

pozdrawiamy wszystkich budujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam :)

Nie pamiętam kto ,ale ktoś już pisał wcześniej ,że jeśli zlikwidujemy jedno okno w kuchni to i tak będzie wystarczająco jasno.Sama mam dylemat z tym oknem,ale bardziej jestem za zostawieniem go tak jak w projekcie przekonała mnie remle wklejała wcześniej zdjątka swojej kuchni z dwoma oknami mieści się tam to co trzeba oczywiście dla nie wymagających, kuchnia jest zajefajna zresztą jak cały domek.

PioBar-jeśli chodzi o piec to nie pomogę ci miejsce dla pieca będziemy mieć w piwnicy.Jest w tej chwili projekt rodoska podpiwniczonego :D dlatego z wstawieniem pieca nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, aktualnie czekam z zona na pozwolenia i myslimy, ze w sierpniu w koncu ruszymy z budowa;) :D uwazamy, ze rodo 6 to dosc fajny projekcik, jednakze pojawiaja sie male pytania. np. czy jedno okno w kuchni zamurowac czy jednak bedzie za ciemno??

no i co z kotlownia w wersji standardowej-czy jest mozliwosc wstawienia tam pieca na eko-groszek? a moze jest zbyt ciasno i trzeba zostawic na gaz!? czy ktos juz cos z tym robil i ma ciekawy pomysl?

 

pozdrawiamy wszystkich budujacych

 

u nas kotłownia gazowa pozostaje na swoim miejscu (tzn. narazie komin z nierdzewką:)) a na paliwo stałe mamy kotłownię w pomieszczeniu za garażem-dobudowaliśmy 3 komin-koszta niewielkie, bo ileż ta cegła kosztuje? 1,6zł/szt :lol:

 

co do okien-narazie są dwa (budowa jeszcze trwa-jesteśmy bez dachu) i raczej tak pozostanie-duże okno mamy na północ a małe na wschód i wydaje mi się,że z samym północnym może być czasami (zima) troszkę ciemno. wiolcia12 też pozostała przy 2 oknach i fajną ma kuchnię :lol: -zdj. wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani!

Jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć mojego rodoska to róniez nie widzę zastrzeżeń.U nas na dniach będą już ścianki działowe i dachówka.Okna do miesiąca.Zapraszam do mojego dzienniczka :D ( my mamy wiele zmian - 1 okno w kuchni i wejście zamurowalismy )

 

A nasza remle być może się już "rozdwoiła"? nie pamiętam kiedy miała rodzić......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angela82 dobry pomysl z tym trzecim kominem;) musimy sie szybko zastanowic. :)

pancka super zdjecia i przy okazji rozwialy sie nam watpliwosci co do kolumienek na froncie;) nie wiedzialam jak to bedzie wygladac i musze przyznac, ze miodzio :p

i chyba zostaniemy z opcja jednego okna w kuchni (od poludnia-front)

uff nie mozemy sie juz doczekac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michell-byłam wczoraj pod twoim domkiem jestem zachwycona :D Co prawda nie oglądałam go z wszystkich stron bo stwierdziliśmy, że nie pasuje buszować u kogoś na działce.Koniecznie musimy się umówić ,bo chciałabym zobaczyć go w środku. W rzeczywistości jest większy niż myślałam.Ale ci zazdroszczę :oops:Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka

Moi kochani, pomóżcie!!!! Chodzi o rolety zewnętrzne. Mam straszny dylemat. Nie wiem, czy montować, czy nie, są drozsze od okien - sterowanie elektroniczne, bo na pasek przeraża mnie ta puszka przy każdym oknie :(

Ale z kolei taniej wychodzi. Proszę o kilka zdań tych co mają i tych co planują - co o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my decydujemy się na rolety zewnętrzne ze względu między innymi bezpieczeństwa - dostać się przez taką roletę do domu jest dużo trudniej ... bynajmniej złodziejowi zajmie to dużo więcej czasu, tak czy tak jakąś osłonę przed słońcem w czasach "wzrastających drastycznie temperatur" chcemy mieć - więc czy żaluzje czy rolety i tak trzeba zainwestować.Jedną rzeczą , nad którą się zastanawiamy to to czy sterowanie radiowe wybrać- tj.pilot czy ręczne.Radiowe - to duże udogodnienie( np.wszystkie rolety w domu sie otwierają czy zamykają równoczesnie).Ręcznie wcale to tak ciężko też nie idzie jak się wydaje - bardzo sprytnie i szybciutko się je zamyka.

Na nasze rododendronki jedna firma wyceniła nam na ok.8000 zł. - zaznaczam,że tylko parter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...