Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość tamoka

Dla zainteresowanych podaję ofertę cenową, któą dzis otrzymałam na:

 

brama garażowa Wiśniowski - 3 630

OKNA - Drutex - 13 140

rolety - na "sznurek" :) 8 862

- z przełacznikiem naściennym - 13 410

 

Wszystkie ceny brutto z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

Zaczynam budowe (jak dobrze pójdzie) we wrześniu w Bochni. Chętnie nawiąże kontakt z kimś kto buduje/zbudował ten domek w okolicy.

 

Na razie czekam na pozwolenie na budowe a na działce mam blaszak i szafke z prądem ...

 

Pozdróweczka,

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamoka a otwory okienne masz odpowiednio powiekszone?

Szczerze powiedziawszy nie podobaja mi sie rolety zewnetrzne, mialem z nimi do czynienia mieszkajac kilka miesiecy w hotelu we Wloszech, nie wiem jak te nowsze modele ale tamte to byla tragedia. Nie mozna bylo ich zasunac lub podniesc nie budzac sasiada - nie wierze ze po kilku latach nawet te "nowoczesne" beda nadal ciche.

Nikogo nie namawiam, mowie jak ja to odbieram. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowilam sie dzis pochwalic.

Mamy naszego rododendronka juz w tak zwanym etapie saute:) czyli mamy dach, wylewki, tynki wewnetrzne, okna, drzwi, bramy garazowe. Postaram sie wkleic jakies zdjecia wieczorem.

 

Od polowy sierpnia wchodza panowie od tynkow zewnetrznych i podbitki wiec juz niedlugo nasz domek bedzie sliczniutki takze z zewnatrz.

 

a potem to juz bedzie bonanza, czyli plytki podlogi, malowanie, tapety... :lol: pocieszajace jest tylko to ze wiekszosc rzeczy wykonczeniowych bedzie robil moj maz z moim ojcem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka

Namtar będę miała niestety puszki, ale schowamy je jak będzie ocieplenie.

Byłam u sąsiadki,sznurki nie wyglądają tragicznie i jak się urządzi wnętrze to wygląda tak jakby musiało być. Myślę, że trochę za mocno histeryzowałam:). W poniedziałek przyjeżdża pan na pomiar!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

No ja też jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowe. Wszystko zlozone i sie procesuje gdzies w gabinetach. Mam nadziej, ze wiekszych problemow nie bedzie. Jak sie uda to moze zrobimy w tym roku fundamenty i piwnice, ale to wszystko zalezy.........ufffffff czy pan od fundamentow "da rade" i czy majster "da rade" itd....

 

Jak tam wasze WZ

 

Pozdroweczka,

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

WITAM WSZYSTKICH BUDOWNICZYCH RODO 6

RÓWNIESZ ZDECYDOWAŁEM SIĘ NA TEN PROJEKT.

JESTEM NA ETAPIE ODBIORU ZEZWOLENIA NA BUDOWE-JESZCZE TYDZIEŃ,MOŻE DWA.

W PRZYSZŁYM TYGODNIU BĘDĘ ZAMAWIAŁ STAL NA FUNDAMENTY-BUDOWA BLISKO KATOWIC,WIĘC SZKODY GÓRNICZE KLASA 3.

BARDZO BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA PODPOWIEDZ ILE PRĘTÓW WESZŁO WAM W ŁAWY I CAŁĄ RESZTĘ.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Wiem ze wy tu w wiekszosci o oknach i wykonczeniach ale ja na samym poczatku i od kilku dni mysle o jednej rzeczy. Czy ktos z was nie ma wogle gazu w domku? U nas dzialka jest nie uzbrojona, od ulicy mam 30m do ciagniecia przylacza a poniewaz zdeydowalismy sie na piec na paliwo stale do co i cwu to gaz potrzebowalibysmy tylko do plyty kuchennej bo cala reszta to elektryka. Z jednej strony nie ma co wchodzic w koszty bo i plyta moze byc elektryczna ale boje sie ze jak czasem siada prad to wogle nic nie zrobie ani wody ani nic nie zagrzeje i wtedy gaz by sie przydal. Co myslicie, jak jest w waszych domkach, czy ktos moze mi moze powiedziec co zrobic z tym fantem.

pozdrawiam

PS: Nadal zapraszam tych co zaczynaja do nowego watku na forum: http://forum.muratordom.pl/post2575176.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja też jestem na starcie.

Pozwolenie w trakcie, ale już chcę coś pokupować-stal.

Jeżeli ktoś już fundamenty ma za sobą będę wdzięczny za podzielenie się info, jaką ilość zużyliście i ile betonu wyszło. Pozdrawiam

aaaa Budowa okolice Katowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka
my też mieliśmy już zaimpregnowane. Ale kupiliśmy dodatkowo impregnat i przemalowaliśmy normalnie pędzlem jeszcze raz, bo mojemu męzowi wydawało się,że jest za słabo zaimpregnowane :D Musiałabyś mieć chyba długie wanny, bo w czym to wymoczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybszym sposobem na pomalowanie tego drzewa jest:

wziąć dwie najdłuższe płatewki, położyć je obok siebie robiąc między nimi przerwę na powiedzmy 25cm, wypoziomować je i następnie wyłożyć długą folią wzdłuż tak żeby zrobiła się wielka rynna. zablokować na obu końcach żeby to świństwo się nie wylewało. Folię dobrze jest dać podwójnie bo pojedyncza się przedziurawi od drzewa. Wlać ten preparat uprzednio wymieszany (wejdzie ze dwie butle - 10 l). zakładamy gumowe rękawice (kupcie sobie kilka par) i w dwie osoby - jedna z jednego końca bierze krokiewkę a druga z drugiego, wkładacie i obracacie żeby wszystkie płaszczyzny były namoczone.

Myśmy tak pomalowali ponad 8m3 drzewa w 7 godzin.

Ważne jest układanie tego drzewa, najlepiej go przekładać żeby przewiew miało - może spleśnieć jak będzie długo stało mokre.

TSTSS1911

nam weszło 3 tony drutu 12 i 10 (tak pół na pół - z tym, że zbroiłem też drugi strop nad poddaszem), ale nie wiem jak to się ma do szkód górniczych. Stal teraz droga strasznie -spróbuj poszukać firmy co zajmuje się recyclingiem starych słupów betonowych - oni rozbijają te słupy i odzyskują drut. może uda Ci się kupić o wiele taniej.

Tamoka

ja mam okna drutex i kosztowały 11 500 z montażem (ale teraz nie wiem czy nie rozglądnął bym się za innymi, te balkonowe skrzydła to nie wiem czy długo wytrzymają - już dwa razy przyjeżdzali je poprawiać bo troszkę opadły, szwagier kupił ostatnio z firmy veka i wydają mi się solidniejsze)

co do bramy garażowej to też mam wiśniowskiego ale tą uchylną z dodatkowymi drzwiami - tak żebym za każdym razem nie musiał podnosić do góry całej bramy (też wydaje mi się mało solidna po tej firmie spodziewałem się więcej - no chyba że się mylę - wyjdzie za kilka lat) dałem za nią niecałe 2 000 zł. Tobie wycenili pewnie segmentową z pilotem - wnioskuję po cenie.

A co do rolet to nie wydają mi się one potrzebne w domu (zaznaczam że jest to tylko moje zdanie, żeby się jeden z drugim....) no bo jakie oe mają praktyczne zastosowanie?

bezpeczeństwo? - a kto teraz się do domu włamuje? przecież nikt nie trzyma pod poduszką pieniędzy tylko w banku, a złodziej już nie wynosi magnetovidu czy telewizora pod pachą ;)) - złodziej to wie. i poczujcie się w roli takiego kradzieja, gdzie się włamiecie? tam gdzie jest najpilniej strzeżone bo tam musi coś być skoro się pozamykali na siedem spustów.

od słońca? ;))- rolety zewnętrzne to przerost formy nad treścią.

i ze względów estetycznych dom z zewnątrz wizualnie gorzej wygląda( zaznaczam że jest tylko moja opinia ;) ).

aniak25

nie wydaje mi się zasadne otwierać nowy/stary temat na forum. jak już jest ten wątek to trzymajmy się jego i niech to będzie takie kompendium wiedzy na temat rodo6. Jeśli ktoś szuka odpowiedzi to będzie miał wszystko w jednym wątku, po co dublować. To że są osoby startujące dopiero budową wcale tu nikomu nie przeszkadza, tym bardziej możemy pomóc, nie popełnicie tych samych błędów. zresztą już na początku musicie myśleć jak urządzicie ten domek i przyglądać się co tu inni tworzą- bo zaraz zastrzeli was murarz pierwszym pytaniem czy okna takie jak w projekcie? drzwi wewn na ten wymiar jak w projekcie? (ja dałem 10 cm szersze), gdzie ubikacja, zlew, prysznic? - to są pytania zaraz po wylaniu fundamentów. Gdybym ja miał taką możliwość jak Ci co teraz startują to z tego miejsca mogę powiedzieć że mniej bym się orobił ;).

a ha i jeszcze jedno. rada dla startujących: przy wylewaniu fundamentów wymierzcie sobie gdzie będą schody zewnętrzne i wbijcie w fundament ze 4 druty. przydadzą sie przy wylewaniu schodów - zwiążecie zbrojenie schodów z tymi prętami - będziecie mili pewność że schody po kilku latach pod wpływem mrozu nie odejdą od fundamentów.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniak25

nie wydaje mi się zasadne otwierać nowy/stary temat na forum. jak już jest ten wątek to trzymajmy się jego i niech to będzie takie kompendium wiedzy na temat rodo6. Jeśli ktoś szuka odpowiedzi to będzie miał wszystko w jednym wątku, po co dublować. To że są osoby startujące dopiero budową wcale tu nikomu nie przeszkadza, tym bardziej możemy pomóc, nie popełnicie tych samych błędów. zresztą już na początku musicie myśleć jak urządzicie ten domek i przyglądać się co tu inni tworzą- bo zaraz zastrzeli was murarz pierwszym pytaniem czy okna takie jak w projekcie? drzwi wewn na ten wymiar jak w projekcie? (ja dałem 10 cm szersze), gdzie ubikacja, zlew, prysznic? - to są pytania zaraz po wylaniu fundamentów. Gdybym ja miał taką możliwość jak Ci co teraz startują to z tego miejsca mogę powiedzieć że mniej bym się orobił ;).

.

Zgadzam się w 100% nie ma sensu rozpraszać tego tematu na następne. Utrudnia się życie kolejnym budującym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...