Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja też jestem bardzo zadowolony z porotherma. ściany się szybko muruje i maluteńko odpadów (a to ze względu, że poro trzeba dociąć diaksem lub piłą na wymiar natomiast max'y murarze docinają/odrąbują młotkiem murarskim i czasem ukruszy się nie tak jak potrzeba - koniec końców zostaje sporo gruzu)

U mnie jest grubość 25 cm i do tego dochodzi 12 cm styropianu.

Cena m3 styropianu na dziś 125 zł brutto - więc nie jest tak źle.

Pytanie do "ocieplonych" : jaki tynk wybraliście? ja jestem prawie zdecydowany na silikatowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

La bruijta a ja mam pyt.-czy orientowałeś się jakie będą koszta ogrzewania tego domku gazem/m-c? posiadam sprzeczne informacje, a nie wiem czy opłaca mi się ciągnąć gaz- jaki będzie koszt przyłącza-gazociąg mam w granicy z drogą, ale domek 30m od tejże granicy. jak pociągnę gaz,to napewno do ogrzewania, ale również do CWU, a jeśli ogrzewanie inne-CWU na prąd. cały czas się zstanawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela, powiem Ci po pierwszym sezonie grzewczym ;)

nie mam pojęcia. Liczę się, że może to wyjść 300-400 zł/mc w sezonie grzewczym.

Gaz na pewno wychodzi trochę drożej od węgla czy tego ekogroszku, ale nie są to różnice duże. Natomiast wygoda ogromna czy to w zimie czy w lecie. bez obsługowo. nic dorzucać nie muszę, brudzić się i w razie gdy mnie nie będzie kilka dni w domu to żona nie musi chodzić po sąsiada ;) by dorzucił do pieca worek tego groszku - bo ona nie podniesie.

Gaz drożeje ale tak samo i węgiel czy inne paliwa. nawet drzewo do kominka rekordowe ceny osiąga. Prawo popytu i podaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Juz raz prosilam: czy możecie napisac jakie macie dachy tzn ceramika czy beton i z jakiej firmy oraz ile to kosztowało. Może ktoś wie cos na ten temat i może cos doradzić.

Juz mam mętlik w głowie.Chcialam Robena bo teraz jest na niego promocja ale mowia że slaba dachowka no i Pan na skladzie dzisiaj pokazywal jak z roznych parti dachowki róznia się 1,5 cm w dlugości. :(

Pan z firmy co dachy sprzedaja polecal Braasa betonowa mocno. Mnie betonowa sie nie za bardzo podoba.... a mężowi wszystko jedno abym sie szybciej zdecydowala bo nie wie jak laty nabijac :D

 

powodzonka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosia ja mam właśnie Robena tę większą (co to na promocji jest) ale jeszcze nie ułożoną. kosztowała nas ta dachówka komplet (podstawa, wiatrownice, gąsiory, wentylacyjne, początki kalenic, wszystkie uchwyty, szczotki)+blacha aluminiowa na obróbki (19arkuszy) +komplet rynien PCV galeco = 15850zł:)jeszcze mamy jedną paletę (240szt) takich lekko poobijanych gratis, bo spadła kierowcy z HDS-u przy wyładunku :roll: coś z tego nada sięprzy docinaniu na jaskółkach 8)

Mój brat z kolei ma już położoną dachówkę Roben czarnobrązowaą tę mniejszą i jest zadowolony.

ja jak będę mieć jakieś sztuki wybitnie krzywe-będę reklamować!!!!! :lol:

jak robiłam wyceny-też mi odradzano Robena, ale proponowali, albo duuużo droższe np. Jaccobi, albo tę, którą dany skład miał na stanie-cwaniaki :evil:

kolega pracuje na składzie i mówi,że 10lat handlują Robenem (i tylko tym) i zażaleń nie ma, no poza reklamacjami,że coś pękniętę, czy ryśnięte.

Ja chciałam ceramiczną, a Roben dał nam najlepszą ofertę, do tego jeszcze w międzyczasie zrobili promocję (2300zł zostało w kieszeni :lol: ). Wybór należy do Ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela, powiem Ci po pierwszym sezonie grzewczym ;)

nie mam pojęcia. Liczę się, że może to wyjść 300-400 zł/mc w sezonie grzewczym.

Gaz na pewno wychodzi trochę drożej od węgla czy tego ekogroszku, ale nie są to różnice duże. Natomiast wygoda ogromna czy to w zimie czy w lecie. bez obsługowo. nic dorzucać nie muszę, brudzić się i w razie gdy mnie nie będzie kilka dni w domu to żona nie musi chodzić po sąsiada ;) by dorzucił do pieca worek tego groszku - bo ona nie podniesie.

Gaz drożeje ale tak samo i węgiel czy inne paliwa. nawet drzewo do kominka rekordowe ceny osiąga. Prawo popytu i podaży.

 

La briujta licze na to,że będą to koszta w tych granicach :lol: wtedy komin za garażem bedzię sobie stał dla ozdoby :lol: zależy jeszcze ile sobie gazownia policzy za te 30m przyłącza do domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestescie mi w stanie powiedziec ile wystaja Wasze kominy ponad dach (glownie chodzi mi o ten za garazem) - potrzebne mi to do ustalenia wstepnej ilosci klinkieru jaki musze kupic

 

majster właśnie wyliczył klinkier - 630 szt na 3 kominy (rozszeżane górą-tzn. normalnie na sztyche mam po 12 cegieł, a na samej górze moze być 16szt-potrzebowałam tę ilość, żeby na góre kupic cegłę pełną). 2 kominy takie jak w projekcie, a za garażem mam komin 3 szufladowy (protokątny) - przy czym 1 z szuflad ma podwójną szerokość. master komin umieścił bliżej szczytu, tak,że zaczyna się tuż za belką konstrukcyjna dachu (a nie, jak architekt narysiował,że będzie miał 2,3m ponad dachem!!!! :roll: ) i wychodzi ten komin porównywalnie z projektowym gazowym, tylko jest ciut węższy.

 

kup więcej klinkieru na WZ, a co zostanie-oddaj i po sprawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Angela za informacje. Juz prawie zdecydowalam sie na Robena monza plus (duża) na kolor miedź (chyba ten kolor) Wydaje mi się że tanio kupilas te dachowkę, nam calośc(dachowka, wykonczenia, rynny) z oknami fakro wyceniono na ok 23 tys.

 

ja pisałam o cenie bez okien, bo kupuję w innym miejscu i bez foli -znalazłam jeszcze o 140zł taniej za 2 okna (2 wyrzucam narazie-zawsze można dokupić:) i folie tę samą na allegro 250ł taniej

wycenę masz porównywalna z naszą. ja za dachówkę i wszystko do niej+blacha aluminium na obróbki+rynny galeco (pcv) + folia Delta Vent N +3 okna Fakro FTP-V + 1 okno FTP-W + 4 kołnierze + wyłaz = 22553,50zł

pzdr. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich; od kiedy zaczęłam budowę rodo 6 tzn. w kwietniu czytam forum i wiele rad, które tu przeczytałam znalazło zastosowanie u nas na budowie. Własnie kończymy stan surowy - ostatnie dachówki układają się na dachu. Ponieważ wiele rad ja dostałam chciałam także podzielić się moim doświadczeneim z dachówkami. Kupiliśmy dachówkę średzką plus Roben miedziany i co się okazało, boczne lewe dachówki po położeniu na dachu odstawałyby nawet 5 cm dołem. Okazało się, że cała partia dachówek jest wadliwa /dołem dachówka miała wybrzuszenie/. Szukaliśmy starych dostaw w kilkunastu składach budowlanych, w końcu się udało, ale teraz na pewno już bym nie kupiła tej dachówki. Co do reklamacji w Robenie powiedzieli nam, że jezeli jest różnica w wymiarach do 1,5 cm to nie ma szans jej reklamować. Oddaliśmy więc dachówkę w składzie, w którym kupiliśmy niech oni się martwią co z tym zrobić. Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę mało problemów na budowach. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc! Gdzieś kiedyś mignął mi śmiałek który wylał ściany fundamentowe piwnicy w deskowaniu! Było gdzieś zdjęcie rodosa 6 p tylko nie wiem w którym wątku - miesiąc przeglądam i nie mogę trafić... szlag... proszę o kontakt osoby które robiły piwnice w deskowaniu właśnie...z góry dzięki

Prawdopodobnie przyszły budowniczy zajefajnego domu rodo 6P o ile znajdzie gościa który zaszaluje deskami fundament...

 

12.08.2008 23:36 dom "Pancki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 350 tys da radę spokojnie.

przecież to nie jest jakiś skomplikowany domek czy duży (pow użytkowa to tylko 133m2 przy 1G)!

prosty dach dwuspadowy, bryła domu w kszatłcie prostokąta, żadnych udziwnień.

za materiał dacie jakieś 180 tys (niezbyt oszczędzając) reszta pokryje robociznę - ja bym ją wycenił na 100 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia19, bardzo dziękuję za informację. Niestety dachówka juz zamówiona.

Hmmm.... Czy mozesz dokladniej opisac problem bo niezrozumialam do końca.

 

Angela82 dziękuję za kolejne takie szczególowe informacje od Ciebie.

 

My w wycenie mamy tę samą folię co Ty. Rynny Lindab metalowe kolor miedź metalik, okna 4 szt Fakro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

No to sie wszytko przeprocesowało i mam już pozwolenie na budowe :D.

Właśnie rozmawiam z majstrami i wychodzi na to, że jak chcę ruszyć w tym roku to muszę mieć dwie ekipy: jedną do zrobienia ław a drugą do zrobienia ścian piwnicy. Zorientowałem się też dopiero co, że w projekcie 6P, piwnice mają ściany wylewane z betonu, czytaj BAAAARDZo drogie, ale po rozmowie z kierowanikiem budowy okazało się, że można to zmienić np. na pustaki betonowe. Jeśli, ktoś z Was ma piwnice w planie niech zwróci na to uwagę wcześniej.

 

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do :robi i dosia

 

Jeżeli położysz dachówki leżą one równolegle do siebie i przylegają ładnie do siebie, a te nasze brzegowe dołem odstawały nawet 3-5 cm. To że wyglądały strasznie to jedno a poza tym każdy deszcz czy śnieg jest pod dachówką. Nasz fachowiec od dachu jak to zobaczył to się tylko chwycił za głowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem zamienić ściany wylewane na bloczki betonowe ale pani architekt uświadomiła mnie, że przy takiej zamianie trzeba dać bloczki 38cm a nie 25cm i koszt dorównuje jak nie przewyższa śćian wylewanych. Ja sprawę planuję rozwiązać stalą ze słupów energetycznych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy ktośmoze mi powiedziec ile moze kosztowac projekt przyłącza wody i kanalizy zrobiny przez architekta? I le moze kosztowac pociagniecie rur pcv do kanalizy i hdpe do wody? Zaznaczam ze dzialka jest nie uzbrojona, ciagniecie ulica dale ogroooomne koszty bo wiaze sie ze studzienkami, hydrantami i wogle jakas magicznie wielka rura. Architekt nasz od adaptacji powiedzial ze takie uzbrajanie tereny na wlasna reke gdzie mamy 33m do ciagniecia to ok 70 tys by wyszlo ak nie lepiej. Dzis byl u mnie gosc co sie tym zajmuje, ma zrobic projekt i wykonawstwo, mamy sie podpiac do sasiada czyli do moich rodzicow, nasz domek jest tak jakby za ich domem od ulicy patrzac. Ma powstac dojazdowka do mojej dzialki i jeszcze jednej za nami ale nie iwadomo kiedy. Problem w tym ze facet i nie chce powiedziec ile bedzie kosztowal projekt i cale te rury. Twierdzi ze nie wie jaka bedzie decyzja z mpwik choc byl tam w naszej sprawie i powiedzieli ze to jest do zrobienia. My w zeszlym tyg zlozylismy wniosek o zapewnienie dostawy wody ale chcilismy robic oczyszczalnie, teraz gosc nas od tego odciaga bo mowi ze mpwik moze sie nie zgodzic nawet jak jest dobry grunt a istnieje jakas mozliwosc przylaczenia do sieci. No i pewnie bo to kasa dla nich. Sory ze pisze chaotycznie ale troche sie wkurzylam dzisiaj bo zmowu mam metlik w glowie :-? .

Tak samo jak z gazem. Stwierdzilismy ze nie bedziemy go ciagnac bo do 1 plyty gazowej nie ma sensu i zrobimy elektryczna. Grzac bedziemy piecam na paliwa stale z podajnikiem takie co to wszystko niby spalaja. No i dzis wpadlam na t ze przeciez latem kiedy ogrzewania sie nie urzywa to sadzialam ze piec bedzie wylaczony a skad cwu. Musialabym caly rok sypac ten ekogroszek, moze latem zadziej ale jednak. W obecnym domu mamy gaz i latem wylaczamy centralne a cwu leci z junkersa. I teraz znow nie wiem czy jednak tego gazu nie zrobic do pieca gazowego do cwu na lato a zima miec ekogroszek do co i cwu. A moze tylko gaz i solary na dachu na caly rok? Jakie macie rozwiazania? Napiszcie prosze bo zaczelam sie gubic z ta technologia a moj maz jeszcze bardziej zblakany niz ja. podpowiedzcie mi cos prosze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...