Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Elcad,

 

Czy te bloczki 38 wynikają z trudnych warunków gruntowych na Twojej działce, czy to jest tak ogólnie. Przyznam, że mnie zaskoczyłeś z tymi kosztami, mam znajomego, który robił zmiane wylewane -> bloczki rok temu i twierdzi, że wyszło mu znacznie taniej (jakieś 9 tyś. za bloczki), chociaż nie wiem czy w jego przypadku były to bloczki 25 czy 38..

 

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięks Pancka okazało się że Twój slubny to z moich stron :D jaki świat jest mały... wiesz chatka w porządku z zewnątrz jak rodos fakt ale w środku machnęliście prawdziwą rewolucje ale po trosze dowiedziałem się dlaczego...

Dzięki serdeczne że mogłem obejrzeć... wiem przynajmniej jak już jeden numer z wentylacją zrobię - tak samo jak u Was... :D

No i dowiedziałem się gdzie jest Kryspinów oraz Czułów :D:D:)

Swoją droga malownicza okolica...

Pozdroofka dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to odpowiem - w projekcie 6 P na przykład jest problem z wentylacją w kuchni... nie zauważyłem na planach podanych na ich stronie ciągu wentylacji nad kuchenką i w ogóle kuchnią... jest tylko obok kominka... i można zrobić tak jak mitchell przestawił kuchenkę pod właśnie ten ciąg kominkowy tez bardzo fajne rozwiązanie moim zdaniem ale kosztem zrobienia wejścia do kuchni prosto z wiatrołapu... nad nim się na razie zastanawiam...

Pancka ma za to zrobiony ze specjalnego pustaczka (keramzyt??) w środku z dziurą pociągnięty pion (nienośny) przez wysokość poddasza i taki wylot tylko na dachu... wtedy kuchenka może stać właśnie w rogu jak w projekcie... być może czegoś nie zauważyłem ale tak to ja widzę patrząc tylko na to co mają na stronie.

jeszcze raz dzięki Pancka za możliwość oglądnięcia... :) no i szkoda ze się nie poznaliśmy osobiście ale co sie odwlecze... ;)

 

Co do elektryki to głębokie puszki żeby robili potem można więcej kabla w nich zostawić. Nom i sobie gniazdek nie żałuj - gipsem potem zakleić nie problem a ból jest jak masz do odkurzacza przedłużacz podpiąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się,że z tą z wentylacją to nie problem-podwiesza się sufit i nad nim daje nierdzewne czy aluminiowe przewody aż do komina :lol: ja takie rozwiązanie jak Pancka miałam mieć w pokoju nad garażem tzn. pod jednym skosem będzie pralnia i od poziomu płyty nad poddaszem miała iść rurka aż do dachówki z kominkiem wentylacyjnym, jednakże okazało się,że jeden kanał wentylacyjny (od garażu bodajże) mamy na 2 szerokości, więc do niego wsadziliśmy rurę aluminiową 120mm aż do końca komina (3 komin za garażem)-dodatkowy kanał nam sienie mieścił ze względu na rozmieszczenie drzewa na dachu :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

at angela82

jak ktoś idzie w gipsy czy sufity podwieszane - ja nie a na pewno w kuchni... można więc mieć rurę po połowie obwodu w kuchni pod sufitem i martwić się później jej zabudową albo zrobić jak Pancka np. czy michell... a jak ktoś nie jak Ty jest na etapie planów to chyba najlepiej uwzględnić jak najwięcej (choć jak mówią 1 dom dla wroga, drugi na sprzedaż a trzeci dla siebie), po to by jak najmniej potem kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani architekt wliczyła mi, że jeśli chciałbym zamienić wylewane ściany na bloczki to muszą być 38cm (napór ziemi na ściany - aha ja również mam podpiwniczony garaż dwustanowiskowy czyli długie ściany). Jeśli porównujemy bloczki 38cm a wylewane to korzystniej jest wylewać ściany, szczególnie gdy wykorzystuję stal z odzysku (słupy energet.)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

My zaczynamy budowę naszego Rodo 6 w październiku. Budujemy pod Wrocławiem, systemem gospodarczym. Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie bez problemów. Postaram się na bierząco relacjonowac przebieg naszej budowy.

pozdrawiam forumowiczów:)

 

 

Witamy wszystkich rodomaków. My też będziemy budować w okolicach Wroclawia. Projekt już mamy. Teraz kompletujemy dokumenty do pozwolenia i na wiosnę do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...