Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

namtar jest jest czym-suuper :lol:

widzę,że podbitkę zabijać będziesz na krokwie-wnioskuję z wymalowanych końcówek krokwi 8)

ja jestem ciut dalej - działówki w środku są, schody zewn. też, na dachu kończy się przybijać folia, a pod dachem zaczyna podbitka :lol: (u nas pod krokwiami prostopadle do ściany)

pozdr. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

My zaczynamy budowę naszego Rodo 6 w październiku. Budujemy pod Wrocławiem, systemem gospodarczym. Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie bez problemów. Postaram się na bierząco relacjonowac przebieg naszej budowy.

pozdrawiam forumowiczów:)

 

 

Witamy wszystkich rodomaków. My też będziemy budować w okolicach Wroclawia. Projekt już mamy. Teraz kompletujemy dokumenty do pozwolenia i na wiosnę do roboty.

 

 

Możesz podać gdzie będziecie się budować?? Z jakich materiałów planujecie postawić dom??

pozdrawiam

metii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po dłuższej przerwie i papierologii 14 sierpnia ruszyła nasza budowa.

Co prawda nie ma sie jeszcze za bardzo czym chwalić ale niech tam.

 

http://img514.imageshack.us/img514/4076/awafundamentowamf4.jpg

 

od kilku dni na tych ławach już pną się mury !

 

Namtar pewnie przy następnej sposobności znowu Cię nawiedzimy a właściwie to plac budowy :-) teraz już wiemy jak dojechać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zwracam się do Janka i Danki, którzy budują ten dom w okolicach Piły. My mieszkamy w okolicach Wałcza, i jesteśmy dopieo w papierologii, chociaż zamierzamy wybudować dom pod dach jeszcze w tym roku. Może zaczniemy we wrześniu. Czy możemy zobaczyć Wasz dom w realu? Bardzo prosze o kontakt. [email protected]

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś może mi napisać jaka jest róznica pomiędzy stropem lanym, terrivą, a ułożonym z płyt żelańskich czy coś takiego? I jeszcze jedno, ostanio słyszę dużo o tym, że wielu ludzi używa do budowy więźby dachowej z mokrego drzewa, czy nic się z tym póżniej nie dzieje? Dzięki za wszelkie info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coen nie ma problemu zapraszam, do polowy wrzesnia mam nadzieje ze bedzie dach

czy ktos jest mi w stanie powiedziec jakiej wysokosci ma komin w kotlowni z tylu garazu? sprawa dosc pilna :roll:

 

hej:) chyba już Cina to pytanie odpowiadałam-ja mam taki samtzn. na tej samej wysokości połaci się zaczyna, co ten komin z kotłowni gazowej w projekcie :lol:

jak chcesz bardzo wiedzieć, to dorysuj sobie w projekcie w którym miejscu go lokujesz i do jakiej wysokości nad kalenice dachu-będziesz miał to w skali i zmierz linijką :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz bardzo wiedzieć, to dorysuj sobie w projekcie w którym miejscu go lokujesz i do jakiej wysokości nad kalenice dachu-będziesz miał to w skali i zmierz linijką

;) coś w moim stylu odpowiedź ;)

lepiej dac komuś wędkę...

no chyba, że spodziewał się Namtar, że ktoś wyjdzie na komin i zacznie mierzyć wysokość ;) co byłoby troszkę trudne ze względu na... dach.

 

U mnie kończą dziś C.O. - wszystko w plastiku jest zrobione (miała być miedź ale zostałem przekonany ;) ) grzejniki aluminiowe. żeberek chyba ze 110 wyszło na cały dom i garaż. Piec gazowy zwykły z otwartą komorą spalania Termet unico 22 + zasobnik 140 l + cyrkulacja. wycena pod kondensata wyszła mi 5000 więcej i po obliczeniach doszedłem do wniosku, że nieopłacalne. podłogówka tylko tam gdzie płytki.

Międzyczasie zrobiliśmy ocieplenie (styropian 12 + klei +siatka +grunt) bez koloru - zrobimy dopiero jak płytki na balkonach będą położone gdyż spływająca woda potrafi zrobić zacieki na elewacji - wg rad eksperta.

zamocowaliśmy też parapety zewnętrzne - aluminiowe w kolorze miedź antyczna - do okien w kolorze złoty dąb wygląda naprawdę fajnie (kosztują też 3 razy tyle co zwykłe blaszane ;( ).

co do kosztów budowy to wychodzi mi jakieś 130 tys do tej pory.Trochę dużo ale robimy tak żeby później nie trzeba było robić "podwójnie". zostaną jeszcze wylewki z takich robót "budowlanych". a później podłogi, płytki, malowanie, meblowanie. Najgorsze to jest to, że trzeba trochę kredytu dobrać żeby umeblować ten domek.

Prośba do wybudowanych: ile kosztowały Was łazienki i kuchnia? wykończenie + AGD.

i drugie moje pytanie ile kosztowała Was podbitka? i z czego robiliście?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panckadziękuję Ci bardzo :lol: :lol: :lol:

La bruijta, bez urazy - styl odpowiedzi mam swój 8)

co do podbitki-my zapłaciliśmy 1380zł/60m2 za boazerie świerkową gr.1,6cm-widoczna na zdjęciu zamieszczonym przez Pancke, ale dzisiaj mąż ma dokupić jeszcze 45szt (długości????), bo zabraknie na jaskółki. + koszty konserwacji; 1 raz malowaliśmy drewnochronem te 60m2 dwustronnie - weszło 20l (5l/60zł), a 2 raz teraz po przybiciu i 3 raz po elewacji będzie już kolorem, ma być firmy levi's 5l/180zł/65m2-podobno :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, nie chcialem po Was abyscie wychodzili na dach i mierzyli ile wystaje itd. Nie wiem ale myslalem ze niektorzy inwestorzy wiedza takie rzeczy , fakt nie przyda sie to nikomu w przyszlosci ale ... tez nie zaszkodzi wiedziec - bo kto wie moze gdzies tam jest taki drugi Namtar :)

Wracajac do sedna mam dwa kominy - kominek - ogolnie 8m wysokosci z czego okolo 1,2 ponad dachem w najnizszym punkcie, oraz CO ogolnie 7 metrow z czego 1,6 ponad dachem.

jak znajde chwilke to wkleje zdjecia.

Pozdrawiam wszystkich - bez urazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We dwóch z ojcem.

ja znowu jestem w szoku jak pomyślę, że tyle na dom poszło.

5 lat temu to w 100 tys zamknąłbym się z umeblowaniem i samochód bym jeszcze kupił.

Zresztą to nie jest duży dom, prosta konstrukcja, nawet ścian niewiele. powyżej 250 tys jak wychodzi to znak że Was okradają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do La bruijta do ceny 1380zł za podbitkę świerkową dolicz 320zł-za tyle brakowało na jaskółki + jeszcze 1 puszka dewnochronu 60zł, a kolor levis, o którym pisałam kosztuje 173zł/5l (dzisiaj kupowałam) na ok 60m2.

aha, a dlaczego nie zamieścisz jakiejś fotki swojego rodo na forum???

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, nie chcialem po Was abyscie wychodzili na dach i mierzyli ile wystaje itd. Nie wiem ale myslalem ze niektorzy inwestorzy wiedza takie rzeczy , fakt nie przyda sie to nikomu w przyszlosci ale ... tez nie zaszkodzi wiedziec - bo kto wie moze gdzies tam jest taki drugi Namtar :)

Wracajac do sedna mam dwa kominy - kominek - ogolnie 8m wysokosci z czego okolo 1,2 ponad dachem w najnizszym punkcie, oraz CO ogolnie 7 metrow z czego 1,6 ponad dachem.

jak znajde chwilke to wkleje zdjecia.

Pozdrawiam wszystkich - bez urazy :)

 

Namtar fakt, że ten wymiar na nic nie jest potrzebny-u mie majster wyliczył nam klinkier na sztuki, ma wejść 620szt, ale tylko z zewnątrz, bo w środek na "przepierzki" daje zwykłą pełną cegła (za którą płacilism więcej niż za klinkier kratówkę - paradoks :roll: ). Zamieść zdjęcia, ja zamieszczę swoje, ale wymurują :lol: dzisiaj zaczęli 8) a mam 3 kominy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angela82 wlasnie dzis skonczyl murarz to co mial do zrobienia, kominy stoja, niestety nie dalem rady zrobic zdjec wiec zamieszczam troszke starsze

http://images37.fotosik.pl/8/508b897f4166e9e1.jpg

to jest komin z tylu kotlowni, sa w nim 4 kanaly wentylacyjne i 1 spalinowy, wszystko systemowe oblozone klinkierem, wrazenie jak dla mnie robi zajfajne !!!!

http://images36.fotosik.pl/8/4133112581f1fed6.jpg

wyszlo ogółem na dwa kominy 510 dziurawki, 60 pelnych i 35 workow zaprawy - w sumie niezla kaska ale co tam ... raz sie zyje raz umiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamieszczam zdjęć bo:

1. nie chce mi się ładować do tego fotosika itd

2. poprzedni serwer gdzie zamieszczałem zdjęcia zlikwidowany i przepadły uprzednio zamieszczone

3. mam ostatnio problemy z komputerem domowym, a służbowy ma po blokowane strony z fotosika i tym podobne.

no ale zrobię wyjątek:

http://images31.fotosik.pl/357/f47b387a988fb825.jpg

co ten teściu tam szukał???

http://images40.fotosik.pl/8/b17fd43093b14df2.jpg

a to jest widok na naszą sypialnię i garderobę (za scianką) - sufit jest zrobiony wyżej niż powinien (jedyny pokój z płytami g/k) i zostawiłem na wierzchu dwie płatewki, które później obrobię ładnie drzewem - wygląda naprawdę nieźle.

http://images33.fotosik.pl/362/9277e8097e995d1f.jpg

 

drzwi zewnętrzne:

http://images26.fotosik.pl/273/383893b67d95bb1b.jpg

 

a to mój patent na zabezpieczenie przed upadkiem ze schodów. dechy oparte o mur i dodatkowo paleta - sprawdza się!

http://images29.fotosik.pl/272/3d059f1ead24c558.jpg

 

i na koniec - co by nie było, że nic nie robię!

http://images48.fotosik.pl/8/01f234f99dc0fd5e.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...