Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Ile wychodzi m2 podbitki w Rodo6 wersja G2?

 

ja mam wersję G1, ale nieznacznie sięróżni-tylko podbitka szerokości garażu dochodzi i mieliśmy coś ok.75m2 (juz nie pamiętam)-popatrz kilka wątków wcześniej-odpowiadałam dokładniej na pytanie La bruijta

 

angela82 dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum.

Oczywiście też zdecydowaliśmy się na Rodo 6, więc super, że jest takie forum.

 

Załatwiam dopiero papierki i mam pytanie.

O co chodzi z tym projektem zjazdu z drogi?

Czy koniecznie trzeba to zgłaszać? Czy zależy to od regionu?

 

Ps. Czy ktoś buduje to cudo w okolicach Milanówka. woj mazowieckie?

 

 

Chciałby poprosić was o kosztorys domku. mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum.

Oczywiście też zdecydowaliśmy się na Rodo 6, więc super, że jest takie forum.

 

Załatwiam dopiero papierki i mam pytanie.

O co chodzi z tym projektem zjazdu z drogi?

Czy koniecznie trzeba to zgłaszać? Czy zależy to od regionu?

 

Ps. Czy ktoś buduje to cudo w okolicach Milanówka. woj mazowieckie?

 

 

Chciałby poprosić was o kosztorys domku. mail: [email protected]

Właśnie jesteśmy po rozmowie z architektem w sprawie budowy zjazdu.Nasza działka znajduje się przy drodze gminnej i jest od niej oddzielona rowem melioracyjnym. Aby wykonać zjazd musieliśmy złożyć w Urzędzie Gminy wniosek o wydanie zgody na budowę zjazdu z drogi gminnej wraz z mapą z naniesionym zjazdem , po około 2 tygodniach dostaliśmy pisemną decyzję od Wójta Gminy ,że wyraża zgodę na budowę zjazdu na określonych warunkach / 9 pkt. określających szczegółowo parametry zjazdu/.Teraz architekt kompletuje dokumenty do pozwolenia na budowę m.in. musi być wykonany projekt zjazdu i uzgodniony z zarządem dróg i za ten projekt chce 1000 zł! Podobno wymaga to uzgodnień i pieczątek a to kosztuje. Jak wyglądają wasze doświadczenia w tym zakresie ? Pozdrawiamy wszystkich tonących w papierach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dość długiej przerwie,

 

nareszcie (po wielkich przebojach z papierologią) udało nam się w środę złożyć wszystkie dokumenty i czekamy na pozwolenie na budowę:)) Niestety przez wszystkie opóźnienia nie damy rady wylać fundamentów w tym roku:(( Chyba musimy przywyknąć i uzbroić się w cierpliwość. Strasznie Wam zazdrościmy obserwując Wasze postępy, nam już się marzy przeprowadzka, a przed nami dłuuuuuuuuuuuga droga.

 

W związku z tym, że prędzej czy później będziemy się starali o kredyt (sytuacja na rynku finansowym do tego nie zachęca) potrzebujemy kosztorys naszego Rodo. Ten, który dostaliśmy na płycie razem z projektem gdzieś nam zginął i znaleźć się nie może. Pomożecie??? Może ktoś z forumowiczów dałby radę przegrać na płytkę kosztorys z projektu i przesłał nam pocztą (chyba, że ktoś mieszka w Poznaniu lub okolicach, wtedy możemy odebrać osobiście). Oczywiście za płytkę i przesyłkę zapłacimy, poza tym będziemy straaaasznie wdzięczni.

 

Pozdrawiamy,

Magda i Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy !

Mamy dwa pytania do doświadczonych rodobudowniczych:

- jak zapatrujecie sie na likwidację lub zmianę wielkości wiatrołapu / widzieliśmy na zdjęciach z realizacji wersję z dwuskrzydłowymi drzwiami na linii kominek - łazienka autorstwa remle bardzo fajny pomysł, drzwii piękne /, chcemy zlikwidować istniejący wiatrołap albo go powiększyć tak aby wejścia do łazienki i kuchni były w jego obrębie / ale mieszam ... :-? /

- czy ktoś z was zwiększał okna frontowe i drzwi ?

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. czy ktoś buduje rodo 6 (W).

 

Jestem zdecydowana kupić ten projekt, spełnia on moje oczekiwania ale jest jedno alle......... łazienka na dole jest bardzo mała, jak można ją powiększyć.

 

proszę o poradę

pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. czy ktoś buduje rodo 6 (W).

 

Jestem zdecydowana kupić ten projekt, spełnia on moje oczekiwania ale jest jedno alle......... łazienka na dole jest bardzo mała, jak można ją powiększyć.

 

proszę o poradę

pozdrawiam

:D

 

My robimy łazienkę z dawnej kotłowni i łazienki, a kotłownia będzie za garażem. Myślę że taka wielkość będzie już wystarczająca. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przypominam że żyję nie jestem wstanie nadrobić zaległości więc odgórnie witam nowych budujących

u nas kończymy dopiero porządki na budowie wiem wiem wieki temu już powinno być zrobione ale nasza ekipa i tak zwiała więc się właściwie z niczym nie śpieszyliśmy aż przyszedł czas że może weźmiemy kogoś innego i teraz na gwałt wszystko sprzątamy żeby móc teren wyrównać :)

a z tym czasem no to wszyscy wiemy jak jest :] zawsze go mało a zresztą gdzie się mamy śpieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. czy ktoś buduje rodo 6 (W).

 

Jestem zdecydowana kupić ten projekt, spełnia on moje oczekiwania ale jest jedno alle......... łazienka na dole jest bardzo mała, jak można ją powiększyć.

 

proszę o poradę

pozdrawiam

:D

jak wyżej można połączyć łazienkę z kotłownią ale chyba w projekcie bez podpiwniczenia jest ona na tyle duża że swobodnie mieści się tam prysznic i cała reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dość długiej przerwie,

 

nareszcie (po wielkich przebojach z papierologią) udało nam się w środę złożyć wszystkie dokumenty i czekamy na pozwolenie na budowę:)) Niestety przez wszystkie opóźnienia nie damy rady wylać fundamentów w tym roku:(( Chyba musimy przywyknąć i uzbroić się w cierpliwość. Strasznie Wam zazdrościmy obserwując Wasze postępy, nam już się marzy przeprowadzka, a przed nami dłuuuuuuuuuuuga droga.

 

 

Witam znowu

Dawno mnie nie bylo ale i nie bylo o czym pisac, czytam jednak regularnie i tak nie natchnelo do pisania. Otóż my również zmagamy się z papierami choc tez mielismy nadzieje ze w tym roku wylejemy fundamenty a tym czasem w zeszlym tygodniu dostalam pisemko o zakonczeniu postepowania w sprawie wydania WZ wiec czekam niecierpliwie na przesłanie samych warunkow, maja by do konca miesiaca :) potem jeszcze adaptacja (w tym zjazd o ktorym ostatnio glosno na forum i jeszcze kwestia jakiejs zieleni o ktorej mowila nam architektka). Takze porownaiu do was jestem sto lat za murzynami.

W kazdym razie pochwale sie jak cos sie ruszy u nas a narazie tylko chcialam przypomniec ze zyje podobnie jak michell

pozdrowki dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

hurra, właśnie wróciłam z pracy i zobaczyłam, przyszły moje WARUNKI ZABUDOWY :lol: ło matko jak ja sie ciesze, araz siadam i zamawiam projekt, bo wg warunków mozemy na naszej działce postawic ukochany mój rodo 6 g2 i oczyszzanie z osadem czynnym (bo nie napisali ze nie, tylko ze mam sie stosowac do jakis tam przepisów, no wiec rozumiem ze przeciwwskazan nie ma) no i umawiam się z pania architekt na adaptacje :D normalnie pogratulujcie mi

buziaki dla wszsytkich

PS: acha wniosek składałam 30 maja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...