Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich.

Wlaśnie jesteśmy na etapie szukania ekipy budowlanej, żeby ruszyć od wiosny. Bardzo bylbym wdzięczny za informacje ile kosztuje stan surowy zamknięty ( chodzi o koszty robocizny i koszt materialów). Jedna ekipa za postawienie stanu surowego z kompletnym dachem bez okien chce 55 000 zl. Mam również prośbę, czy ktoś prowadzil może wlasny kosztorys dotyczący budowy tzn. ceny poszczególnych materialów i robocizny. My budujemy Rododendrona 6 2 G. I jeszcze jedna prośba, z tego co wiem banki wymagają od inwestora zestawienia kosztów poszczególnych etapów budowy na podstawie którego wyplacają transze, czy ktoś dysponuje takim zestawieniem. Proszę o informacje na PRIV. Za wszystko z góry dziękuję i pozdrawiam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renatka i marcin- 55 000 to cena normalna - bynajmniej tu w Krakowie.My własnie tyle zapłaciliśmy.Koszt materiałów to w zalezności z jakiego materiału będziecie budować - zagladnij do mojego dzienniczka - tam regularnie starałam się pisac o tych "większych" kosztach.Myślę, ze materiał wyszedł nas ok 100-120 tys.zł.A z kosztorysem...w jakim banku bierzecie kredyt?

Nasz kosztorys wygladał bardzo prosto:

1.Podpiwniczenie - .... .... zł ( data zakończenia - mniej więcej oczywiście )

2.Pierwszy etap budowy tj.fundamenty.blebelbe.... - ... ... zł ( data zkończenia )

3.Drugi etap - pietro, .....

4.Trzeci etap.....

 

chcielismy miec wypłacone pieniazki w 4 transzach dlatego tyle "etapów".I to wszystko podbił nam pieczatka i potwierdził podpisem nasz szef bandy budowlanej i tyle wystarczyło.A przed kazdym wypłaceniem transzy bank wysyłał kogos na nasza budowę i poprostu patrzył czy rzeczywiście mamy juz piwnicę, czy mozna następna transzę wypłacać i czy przypadkiem tych "ich" pieniędzy nie przepijamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka

michell chodziło mi o wewnętrzne, naprawdę miałam dylemat. Ostatecznie zdecydowałam się na drewniane. Pomalowane na kolor okien - czyli orzech.

Muszę w końcu wstawić zdjecia, aż wstyd,że jeszcze ich tu nie ma. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamoka a jak się to ma do konserwacji sprzątania i jak będą wyglądać za kilka lat? Wszędzie raczej spotyka się marmurowe albo np obkładane płytkami takie raczej są prostsze w utrzymaniu wg mnie.

Ale jak się zdecydowaliście i już założycie to wkleisz fotki (w właśnie wstyd i hańba że żadnych jeszcze nie ma) i zobaczymy jak to wygląda :)

A jak to się ma do kaloryferów przez prawie pół roku będą narażone na działanie ciepła nie wiem czy ma to jakieś znaczenie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem tu nowa, choć od jakiegoś czasu śledzę to forum. Cieszę się,że można się z kimś podzielić swoimi doświadczeniami w budowaniu rodo 6. :D

Podobnie jak większość z Was podnieśliśmy o jeden kamień pokój nad garażem. Poza tym powiększyliśmy salon o kuchnię, którą przenieśliśmy do małego pokoju.Czy ktoś ma kuchnię w tym samym miejscu? Proszę podpowiedzcie jak macie ją rozplanowaną.Remle miała fajne pomysły i wyobraźnię co do tego gdzie i jak zagospodarować.Ja wiem tylko,że przy ściance działowej z salonem chcę mieć stół i jakąś ławę do siedzenia.Nie wiem,gdzie wstawic lodówkę,żeby była jak najbardziej ustawna. :( Komin mam na ścianie graniczącej z garażem,więc tam musiałabym mieć piec. a tak przy okazji,na jakie ogrzewanie się zdecydowaliście?My się cały czas się wahamy między gazowym a tradycyjnym.

Pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia w dalszym pracach budowlanych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renatka i marcin- 55 000 to cena normalna - bynajmniej tu w Krakowie.My własnie tyle zapłaciliśmy.Koszt materiałów to w zalezności z jakiego materiału będziecie budować - zagladnij do mojego dzienniczka - tam regularnie starałam się pisac o tych "większych" kosztach.Myślę, ze materiał wyszedł nas ok 100-120 tys.zł.A z kosztorysem...w jakim banku bierzecie kredyt?

Nasz kosztorys wygladał bardzo prosto:

1.Podpiwniczenie - .... .... zł ( data zakończenia - mniej więcej oczywiście )

2.Pierwszy etap budowy tj.fundamenty.blebelbe.... - ... ... zł ( data zkończenia )

3.Drugi etap - pietro, .....

4.Trzeci etap.....

 

chcielismy miec wypłacone pieniazki w 4 transzach dlatego tyle "etapów".I to wszystko podbił nam pieczatka i potwierdził podpisem nasz szef bandy budowlanej i tyle wystarczyło.A przed kazdym wypłaceniem transzy bank wysyłał kogos na nasza budowę i poprostu patrzył czy rzeczywiście mamy juz piwnicę, czy mozna następna transzę wypłacać i czy przypadkiem tych "ich" pieniędzy nie przepijamy

 

 

My jeszcze nie wiemy w którym banku weźmiemy kredyt. Zostawiamy sobie sezon zimowy na poszukiwania odpowiedniej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam prośbę.

Muszę podjąć decyzję na temat schodów.

Czy proponowane w projekcie czy drewniane samonośne.

Czy ktoś z was może zna równice kosztów między tymi konstrukcjami?

Schody drewniane są bardzo ładne, ale nie wiem jaki to koszt.

Biorąc pod uwagę stal, beton, ścianki no i potem obłożenie schodów drewnem, czy nie lepiej zrobić samonośne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich forumowiczów!!!

Gratulacje dla WERKA85, domek super. :)

Wczoraj architekt skończył adaptacje naszego projektu, wszystkie zmiany wprowadziliśmy korzystajac z waszych sugestii i pomysłów, wielkie dzieki .

Dzisiej składamy dokumenty o pozwolenie na budowe, mamy nadzieję otrzymać je na koniec grudnia, podobno to u nas mozliwe/ tak twierdzi projektant/. Ile czekaliście na ten upragniony papier?

Mamy pytanko: czy zmiana pokrycia dachu z dachówki na blachodachówkę powinna być uwzgledniona w adaptacji, architekt twierdzi ,że to zmiana nieistotna, ale to przecież wpływa na konstrukcje dachu?! :roll:

Dzięki za ewentualne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WERKA85

Bardzo ładnie się prezentuje Wasz Rodosik. Mieliście chyba sprawną ekipę, że w tak krótkim czasie stan surowy zamknięty.

Jedna ekipa robiła wszystko?

Ja niestety dopiero robię rozeznanie wśród budowlańców, może uda mi się rozpocząć w połowie nastepnego roku,marzy mi się już chociaż taki stan surowy zamknięty jak Wasz:).

Jakie zmiany robiliście w środku? czy zostawiliście ten pokój na dole, bo ja planuję go zostawić mimo, że wiekszość likwiduje.

Widzę, że zlikwidowaliście balkon od strony tarasu czy może ze względu na zadaszenie tarasu?- macie jakis pomysł ? bo jakoś nie mam koncepcji ,przedłużyć dach i pokryć dachówką?, czy może coś innego.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Od dawna czytam wątek o RODO 6 na forum i gratuluję wszystkim wyboru tak pięknego domku...

 

Jestem obecnie na etapie wyboru projektu, parę dni temu otrzymałem WZ...

 

Pierwotnie mój wybór padł na Dom w Rododendronach 6 ale wprowadziłem w nim sporo poprawek.

 

Zmiany jakie bym proponował do projektu DOM W RODODENDRONACH 6 są następujące:

1. Likwidacja balkonu nad wykuszem i usytuowanie dwóch okien zwykłych w kazdym pokoju po jednym ( pokoje nr 4 i 5 )

2. Powiększenie szerokości balkonu od frontu do 130 cm i usytuowanie dwóch kolumn przed wejściem.

3.Przeniesienie kotłowni za garaż (wybudowanie komina z tyłu a wentylacja z łazienki na parterze poprzez wywietrznik dachowy).

4. Zastąpienie jednego okna w garażu dwoma oknami o mniejszych wymiarach.

5. Zmiana Porothermu na beton komórkowy 24x24x49

6. Zmiana dachówki na blachodachówkę ( dojdzie prawdopodobnie jeszcze deskowanie połaci dachu...)

7. Wykonanie w garażu kanału.

8. Podniesienie ścianki kolankowej do 1 m (wyżej nie mogę ze względu na określenie tej wysokości w WZ)

9. Wydłużenie długości garażu i pomieszczenia nr 11 o 20 cm z każdej strony, tj. długośc łaczna tych dwóch pomieszczeń miała by 830 cm a do linii ściany zewnetrznej domu zostało by z każdej strony po 35 cm.

 

Niestety kiedy w/w zmiany wprowadziłem do projektu RODO 6 zaczął on przypominać bardziej RODO 8. W związku z tym proszę osoby będące w trakcie budowy RODO 6 o sugestie i pomoc w wyborze właściwych rozwiązań funkcjonalnych.

 

Jeśli ktoś może odnieść się do projektu RODO 8 to prosze o wszelkie uwagi w niniejszym poście:

http://forum.muratordom.pl/dom-w-rododendronach-8-uwagi-do-projektu,t145554.htm?highlight=rododendronach

 

 

A może ktoś buduje RODO 6 lub RODO 8 w okolicach Kraków-Katowice? Byłbym wdzięczny za możliwość zobaczenia tych domów w rzeczywistości, aby mieć porównanie i wybrać ten właściwy...

 

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za zaproszenie Pancka...

 

Jeżeli to możliwe to bardzo chętnie wybiorę się obejrzeć domek "na żywca"...

 

Proszę o podanie adresu, gdzie Wasz domek sie znajduje na PW i jakoś się dogadamy jeżeli chodzi o termin.

Może za około tydzień?

 

Pozdrawiam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...