Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiolcia12 mam wieką prośbę do ciebie :lol: proszę prześlij fotkę trzech okien nad wykuszem ale tak, żeby było widać ujęcie całego tego boku domu... jeśli oczywiście nie sprawi ci to kłopotu:) mam pewien pomysł, ale jak zobacze tą fotę to wtedy napisze co mi chodzi po głowie:)

wiolcia12 mam jeszcze pytanko... do jakich rozmiarów powiększyliście balkon nad jeściem aby można było postawić tam kolumny i jakiej średnicy są to kolumny... ps. my wpadliśmy na pomysł, że słup w salonie przy schodach będzie zaokrąglony:) pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remle - jeśli chodzi o psiaka - to my mamy Pana Goldena, więc dobrze się domyślałam. Kochane psiaki, co? W jaki wieku jest sunia? Rodowodowa? Jak się wabi? Sorry za te pytania na forum budowlany, ale ciekawość mnie zżera.

thepreatorian - robiłam wycenę na okna drewniane w podkieleckim zakładzie stolarskim. Zaproponowano mi cenę ok. 22 000 PLN na kompletne okna z montażem (cena brutto 7%).

Jeśli chodzi o wycenę poszczególnych etapów to:

- fundamenty wyniosły nas: ok. 16 000 PLN (razem z podmurówką z boczków betonowych na wysokość ok. 1 m nad ziemią (kupiliśmy ok. 2100 bloczków i zostało nam ok. 150 szt.) bez robocizny

Fundamenty wypełniliśmy piachem (ok. 2000 PLN za 11 wywrotek) i zalaliśmy betonem B10 - ok. 1700 PLN (10m3)

- ściany (zew. - Max 220, nośne też, działowe - Siporex, kominy klinkier, gotowe przewody kominowe, strop i schody lane) - 38 000 PLN, nie liczyłam tu desek na szalunki stropu balkonów, stempli - koszt do poddasza z przygotowaniem na dach (wieniec)

- dach (więźba + dachówka Ruppceramiki Sirius 13) - 24 000 PLN, orynnowanie (firmy Kaczmarek) - 2178, okna dachowe Fakro FTS-V - 5150 PLN (brutto 22%)

Wszystkie koszty podane to są materiały, bez robocizny (ale liczyłam każdy drobiazg). Robocizna wyniosła nas 35 500 PLN z dachem i jego pokryciem. Ale na tą cenę umawialiśmy się w zeszłym roku w lipcu.

rdl78 - jeśli chodzi o frontowy balkon to wysunęliśmy go do przodu na 130 cm, kolumny mamy 30 cm. Zdjęcia postaram się wkleić jutro, bo nie mam takiego. A nie wiem, czy dziś będę na działce, bo do środy tam się nic nie będzie działo (od środy ruszamy, mam nadzieję, z więźbą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, thepreatorian, weź tylko pod uwagę, że ja materaiły (na ściany i dach) kupowałam na początku stycznia. Fundamenty były lane zaraz po Nowym Roku. Więc te ceny podejrzewam mają się nijak do tych obecnych (sam beton sporo podrożał, pustaka Maxa chyba nie znajdziesz za 2,35 PLN, cegły klinkierowej za 1,3 PLN, dachówki ceramicznej za 35 PLN/m2 i cementu za 8 PLN za worek 25 kg (I klasa)). Jakiś miesiąc temu kupiliśmy cement już na tynki i wylewki za 8,25 PLN (II klasa). W tej chwili cena za worek dochodzi do 12 PLN za III klasę.

Tak samo ponad miesiąc temu kupiliśmy styropian na elewację Termoorganiki (EPS 70-040, 10cm) za 159 PLN/m3, teraz dochodzi do 190 PLN. Styropian pod wylewki (EPS 100-038, 3 cm) kupiliśmy za ok. 190 PLN / m3, teraz dochodzi nawet do 250 PLN/m3.

Dlatego nie wiem, czy te moje wyliczenia na coś Ci się przydadzą, ale w każdym bądź razie służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolcia zaspakajam ciekawość - nasza goldenowa właśnie dziś :D kończy 4 lata :D wabi się Kaja, jest cudowna i niezwykle cierpliwa (co potwierdziła niejednokrotnie nasza córeczka :D ), aha i nie ma rodowodu :wink: A to specjalnie dla Ciebie w całej okazałości :D

http://images20.fotosik.pl/347/a59dd00c21bd0692.jpg

 

Co do nowości z budowy to obłożyli klinkierem jeden komin, prawie skończyli wieźbę :D , i wymurowali ścianki działowe na parterze :wink: i powiększyliśmy w ostatniej chwili dolną łazienkę o jakieś 10 cm :D na szerokości kosztem pierwotnej kotłowni, bo jakaś malutka nam się wydała :wink: Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

remle mam pytanie: mieliście tak jak zresztą my chcemy strop gęstożebrowy i tu u nas podobno pojawi się problem z wykuszem, nasz budowlaniec mówi, że wtedy wejście na balkon nad wykuszem będzie podwyższone i będzie się tworzył taki ok 10cm stopień tj różnica między poziomem pokoju a poziomem balkonu:( lub nie będzie tego uskoku, ale za to w suficie w salonie nad wykuszem będzie wystawała belka na której układa się strop:( i to i to mi się nie podoba... jak wy macie to rozwiązane?? aaa i czy też decydujecie się na takie kolumny przed wejściem jak ma wiolcia12?? pozdrawiam... a może jakieś fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Rododendrona 6

 

ja też zdecydowałam sie na ten projekt, już zamówiłam. Ale oczywiście mam zamiar wtrącić tam swoje 3 grosze, mianowicie wydłużamy go o 1m. zależało mi zwlaszcza na powiększeniu kuchni i łazienki na górze. Zastanawiam sie też nad przeniesieniem kotłowni do pomieszczenia gospodarczego (za garażem) i dlatego mam prośbę do Was. Jesli ktoś już ma projekt po adaptacji takiej zmiany, czy mogę prosić o przesłanie na maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdl78 nie będziemy mieć kolumn :( choć bardzo chciałam :( nie zdążyliśmy powiększyć balkonu nad wejściem, a teraz już się nie da :roll: A co do poziomów balkonów nie wiem jak bedzie, na razie mamy równo z podłogą, ale na podłogę przyjdzie styropian i wylewka, więc nie mam pojecia jak będzie. Bellki w suficie mamy między słupem przy schodach a ścianą nośną :wink:

Niusiko witamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Dawno nie zaglądałam na forum i szczerze zazdroszczę wszystkim postępów w budowie (szczególnie sasiadce z Kochłowic).Mieliśmy troche przestoju z przyczyn od nas niezależnych i generalnie jesteśmy o miesiąc spóżnieni z budową wg naszych planów .Wszystkie materiały na fundament już mamy na działce i jutro zaczynamy!!! :D Jeszcze mi się nie chce wierzyć!!!Jeszcze dobrze nie zaczęliśmy a już mieliśmy niemiłe niespodzianki na placu budowy - nocne odwiedziny złodzieji !!! Na szczęście niewielkie straty ale boję się że to dopiero początek .Niestety ogrodzenie to za mało.Napiszcie w jaki sposób zabezpieczyliście wasze działki , oczywiście mamy wszystko ubezpieczone ale wolałabym z tego jednak nie korzystać :( . Pozdrawiam,i dzięki za wszystkie zdjęcia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AlaW witaj ponownie! Życzymy Ci, aby budowa szła pełną parą bez przykrych niespodzianek :D

No i oczywiście fotki, bo pierwszy raz weszłam na górę i ... jestem zachwycona :D szkoda, że zdjęcia nie oddają w pełni tego co widziałam i całej powierzchni :roll: ale dach :lol: nad garażem już PRAWIE jest :wink: no i kominy

http://images20.fotosik.pl/373/e5ca69a22cc097a9.jpg

http://images21.fotosik.pl/318/5dd2f145909a9a43.jpg

http://images20.fotosik.pl/373/e98c8675fa33fa54.jpg

A to pokój nad garażem

http://images21.fotosik.pl/318/3fef2c14486b715e.jpg

Pozdrawiam Was gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...