Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam szanownych forumowiczów ;)

 

Czytam ten watek juz ladnych pare miesiecy, hmm jak ten pasozyt

bo podbieram Wasze pomysly a nic nie daje od siebie...

 

W koncu zebralem sie aby podeslac (a moze pochwalic sie ;) swoim

rododendronkiem.

 

Budowa trwa od lipca, system gospodarczy, dom na podmiejskiej wsi, (okolica Elbląga), sporo pozmieniane w stosunku do standardowego projektu, etap wykonczeniowy - kaflowanie, podłogowanie, szpachlowanie i takie tam.

 

Mam sporo przemyslen na temat stawiania tego domu, wiec jak ktosik ma jakows pytania to smialo a i do odwiedzin zapraszam.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Maciek (seiller)

 

Cześć Maciek, witaj w naszym gronie

 

Domek faktycznie już na wykończeniu i bardzo ładny, my narazie jesteśmy na samym początku wiec zazdroszcze i faktycznie dobrą musiałeś mieć załogę bo szybko postawiłeś domek.

Możesz jeszcze wrzucić jakieś fotki z tyłu domu i dodać co zmieniałeś wewnątrz :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych forumowiczów !!

Dotychczasowych pozdrawiam i gratuluje postepów (choc nowi maja sie czym pochwalić :D )

 

U nas na razie bez zmain czyli dach gotowy prawie ale bez podbitki jak na razie (wykonczenia dachu szwagier zostawił sobie na wiosne :roll: )

 

Rozglądamy sie za hydraulikami. Wczoraj był jeden, zaproponował robote w miedzi i cene za 20 punktów, podłaczenie pieca na ekogroszek z dozownikiem, podłacznie kominka z płaszcem wodnym i solarów na ok 6000. nie wiem czy to dużo czy nie. Jakie sa stawki ? Bardzo proszę o podpowiedź.

 

powodzenia wszystkim zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pilnie proszę o poradę jeśli ktoś siedi przed komputerem. Muszę jeszcze dziś dać odpowiedź facetowi.

 

Chodzi o projekt sieci wodociągowej. Mamy nie uzbrojoną działkę i nie możemy robić przyłącza bez rozbudowy kawałka sieci.

 

Dowedziałam się właśne, że ok 1300 zł mają kosztować uzgodnieia, pełnomocnictwa i jakieś inne papierki (dopiero za chwilę dostane szczegółową rozpiskę), do tego 2000 zł za projekt tej własnie rozbudowy sieci i jeszcze cos za kosztorys który razem z uzgodnieniem trzeba złożyć do mpwik zeby wydali zapewnienie o dostawie wody bo narazie dali nam tylko warunki przyłączenia. No a zapewnienie muszę mieć aby złożyć je z innymi papierami do pozwolenia na budowe.

Szlak mnie trafia bo wszystko się przedłuża i może potrwać do lutego a ja myślalam, że na początku roku złoże pozwolenie na budowe. I nie wiem jeszcze co z tymi pozwoleniami będzie od nowego roku.

 

No ale naważniejszy teraz ten wodociąg, jak ktoś się orientuje w temacie napiszcie proszę bardzo szybko.

z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam gorącą prośbę jeśli ktoś ma kontakt do architekta z uprawnieniami drogowymi.

Muszę mieć projekt zjazdu z drogi powiatowej.

Polecony architekt w urzędzie powiedział mi 3 tys zł.

Może ktoś zna kogoś takiego w woj. mazowieckim?

 

A nie prościej było żeby przy robieniu mapki jeśli działka jest przy drodze żeby geodeta oznaczył że jest zjazd. I bez robienia projektu się obchodzi.

Tzn wiem że przy drogach gminnych tak bywa właśnie potem tylko dostawaliśmy pismo że mamy dojazd do drogi powiatowej przez drogę gminną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy powiatowej jest znacznie trudniej.

Już zaliczyłem dwa urzędy a jeszcze czeka mnie długa walka z innymi urzędami tylko w sprawie zjazdu z drogi.

Przynajmniej tak jest w kochanym Grodzisku Maz.

Mam już mapkę z naniesionym zjazdem przez architekta.

Potem pan inżynier ruchu musiał wyrazić swoją opinię w sprawie zjazdu (4 razy jeździłem do drania) potem Powiatowy Zarząd dróg wydał jakby WARUNKI w których jasno jest napisane jakie dokumenty trzeba mieć aby UWAGA!!!! uzyskać pozwolenie na budowę zjazdu z drogi.

Sam zjazd też jest opisany, z czego ma być wykonany i w jakim kolorze ma być kostka odpowiedniej grubości w raz z krawężnikami.

 

Ja nie mam zamiaru budować przy autostradzie i mam dowód osobisty normalnego koloru. Tylko chyba ta gmina jest trochę dziwna.

Czy ktoś miał takie jazdy z uzyskaniem pozwolenia na zjazd?

 

A , jeszcze nie wspomniałem , że jak już projekt zjazdu zrobi architekt to musi go zatwierdzić Starostwo Powiatowe oraz ZUD.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka konstrukcja.....

http://img262.imageshack.us/img262/9964/2b2b4d23ab0d687bmedgp0.jpg

i takie zadaszenie...napewno nie dachówka - u nas powinien już stać taras za jakiś tydzień... :D

http://img246.imageshack.us/img246/1559/961u0106yp3.jpg

witam

jestem nowym użytkownikiem forum narazie sa tylko plany jak dobrze pojdzie w przyszłym roku coś zacznę działać narazie tak wiesz obserwuje i pytam. Ile cie wyniesie postawienie tarasu podłoga + dach bez mebli tak jak na zdjęciu i jaki jest wymiar czy on zachodzi na boczna ścianę czy tylko na tylnej jest

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolintom - nie orientowalismy się jeszcze w cenach co do tarasu, ponieważ tę część zostawilismy na przyszły rok..a ceny zmieniają się z miesiąca na miesiąc i czasem bardzo drastycznie! także uważam ... że obliczenia z dzis mogłyby dużo odbiegać od tych za pół roku.Jedynie co , mogę Ci powiedzieć, że sama konstrukcja drewniana - stan, jaki mamy teraz (widać na zdjęciu w moim dzienniczku ) kosztowała nas równe 1000 zł.A wielkość... szeroki na 3,5 m. i długi..ok.5 m .Taras nie zachodzi na boczną ścianę.. jest tylko w tyle domu...

 

namtar - pytałeś o projekt ścianek działowych na parterze - my zrobiliśmy wiele zmian - zaglądnij do dzienniczka budowy... tak wszystko mam wyrysowane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancka

Dziękuje wielkie na pewno się przyda.

 

A mam jeszcze jedno pytanie do wszystkich czy zamieniał ktoś kuchnie z gabinetem i jak by to widział może ma ktoś z was swoje zdanie. Resztę zmian jakie chciałbym zrobić to się już przewijały na forum ale tego nie mogłem znaleźć.

Pozdrowienia miłej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy zostawialiście okna w garażu wg. projektu czy też nie. Mój wykonawca radzi mi zmniejszenie okien do rozmiaru uchylnych świetlików w górnej części ściany. Proszę o odpowiedzi i opinię. A tak przy okazji czy ktoś buduje rodo 6 w dolnośląskim w pobliżu Lubina? Z chęcią byśmy zobaczyli jak wygląda w rzeczywistości. My jesteśmy na etapie stawiania murów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka

Miałabym prośbę, napiszcie lub pokażcie, jak rozplanowaliście łazienki, szczególnie tą na górze, czy tam się na pewno zmieści wanna i kabina. Co myślicie?

Na pokazanych już zdjeciach widać tylko wanne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlup my zmniejszyliśmy. Na szerokość zostawiliśmy tak jak w projekcie, zmniejszyliśmy wysokość. Jutro będę na budowie to napiszę jaki teraz mają wymiar. Pozdrawiam.

 

tamoka

Dzieki.

 

Do wszystkich.

Jakie macie ogrzewanie w domu? My zastanawiamy się nad dwiema ewentualnowaściami tj. zwykły kominek i piec na paliwo stałe ( ekogroszek ) lub kominek z płaszczem wodnym i solary. Co o tym myślicie, które rozwiązanie jest dobre i jakie wy zastosowaliście? Będę wdzięczny o opinię i poradę.

A tak na marginesie bardziej przemawia do mnie pierwsze rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...