Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My myślimy nad piecem na wszystko (węglowy z możliwością ewentualnie palenia czymś innym) ogrzewanie kominkowe w przyszłości solary (ale to się zobaczy )

Nasz facet od hydrauliki wspominał coś o połączeniu tego przez jakiś bufor który pozwala regulować pracę wszystkich urządzeń bez ingerencji.

Ale ja prosta kobieta jestem nawet nie wiem o czym przed chwilą napisałam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy wszystkich forumowiczów!

Właśnie odebraliśmy pozwolenie na budowę :D , jestesmy na etapie rozmów z wykonawcami i liczymy na wasze opinie na temat cen robocizny.

Jesteśmy z łódzkiego a firma budowlana zaproponowała nam ok. 40 tyś. za :

fundament, mury zewnętrzne i węwnętrzne, schody, kominy, wylewki,więźba + pokrycie dachowe z podbitką, taras, ogrodzenie /wylewka + słupki/, wjazd zgodnie z projektem. Cena jest orientacyjna jutro będziemy mieli dokładne koszty.

Mamy jeszcze jedna prośbę, na co powinniśmy zwrócic uwagę spisujac umowe z wykonawcą , czy taka umowa musi być bardzo szczegółowa?

Bedziemy wdzieczni za wszystkie sugestie i rady.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo przyzwoicie wam policzyli

Tak powinna być szczegółowa warto sobie dopisać że mają zostawić ci np porządek na budowie że za spóźnienia są kary umowne zapiszcie dokładnie za co będzie płacone i ile, kiedy zaczną kiedy mają skończyć itp

Im bardziej szczegółowo tym lepiej w razie draki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki michel za opinie, cena nam też wydaje się przyzwoita, ale ważne aby dobrze spisać umowę,żeby nie było jakiś niedomówień. Nasz kierownik budowy chce aby umowa została podpisana w jego obecności, mamy nadzieję że to nam pomoże uwzględnić w niej potrzebne szczegóły o których piszesz.

Jeszcze raz dzięki za sugestie :) Radosnych i spokojnych Świąt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem niestety z doświadczenia, że dobra umowa potrafi ratować życie.

Apropo naszych spraw właśnie sprawa poszła do sądu i dzięki temu że mieliśmy umowę mamy z czym.

 

 

I zapomniałam się pochwalić mamy piękną skrzyneczkę chociaż wisi paskudnie na słupie :)

 

Wszystkim budującym i mieszkającym forumowiczom Zdrowych Radosnych i Pięknych Świąt Bożego Narodzenia i Wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Roku

http://www.ekartki.pl/cards_files/19/19585__image007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim Rododendrowiczom najlepsze życzenia:

Świąt białych, pachnących choinką,

spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze.

Świąt dających radość,

odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok,

żeby był jeszcze lepszy niż ten co właśnie mija.

 

Magda&Michał

 

P.S. Odebraliśmy pozwolenie na budowę, hurrrrrraaaaaaaa:) Zaczynamy na wiosnę, może ktoś z forumowiczów buduje się w okolicach Poznania??? Dziękujemy za wszystkie wskazówki, których udzielacie, pilnie śledzimy Wasze postępy. Gratulujemy wszystkim, którzy już mieszkają w wymarzonych domkach, a tym którzy zaczynają lub są w trakcie życzymy powodzenia i samych uczciwych podwykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim Rodomakom życzymy zdrowych spokojnych Świąt.

Niech te Święta pozwolą wam zgromadzić sily na dalszą walkę o swoje miejsce na Ziemi tj. Rodo 6.

Życzymy wszystkim żeby mury się same budowaly, dachy się szybko ukladaly biurwy w urzędach się uśmiechaly i bez problemów pozwolenia wydawaly.

:lol: :D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim Rododendrowiczom najlepsze życzenia:

Świąt białych, pachnących choinką,

spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze.

Świąt dających radość,

odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok,

żeby był jeszcze lepszy niż ten co właśnie mija.

 

Magda&Michał

 

P.S. Odebraliśmy pozwolenie na budowę, hurrrrrraaaaaaaa:) Zaczynamy na wiosnę, może ktoś z forumowiczów buduje się w okolicach Poznania??? Dziękujemy za wszystkie wskazówki, których udzielacie, pilnie śledzimy Wasze postępy. Gratulujemy wszystkim, którzy już mieszkają w wymarzonych domkach, a tym którzy zaczynają lub są w trakcie życzymy powodzenia i samych uczciwych podwykonawców.

 

 

Gratulacje!!!!

Pierwszy najważniejszy krok wykonany. My jeszcze czekamy ale lada dzień już powinno być. :D

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczna prosba do wszystkich budujacych z kredytem , właśnie składamy dokumenty o kredyt, projektant wykonał nam kosztorys którego bank nie chce przyjąć, zanizony na maxa , sami jestesmy w szoku na ile oszacował koszty budowy domu / 190 tyś. :o /. Kosztorys bedzie poprawiony ale chcielibysmy samodzielnie wprowadzić realne kwoty. Jesli ktoś mógłby przesłać nam swój kosztorys w dowolnej formie będziemy baaardzo wdzieczni! Pomocy :(

Jeszcze raz wszystkim Cudownych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczna prosba do wszystkich budujacych z kredytem , właśnie składamy dokumenty o kredyt, projektant wykonał nam kosztorys którego bank nie chce przyjąć, zanizony na maxa , sami jestesmy w szoku na ile oszacował koszty budowy domu / 190 tyś. :o /. Kosztorys bedzie poprawiony ale chcielibysmy samodzielnie wprowadzić realne kwoty. Jesli ktoś mógłby przesłać nam swój kosztorys w dowolnej formie będziemy baaardzo wdzieczni! Pomocy :(

Jeszcze raz wszystkim Cudownych Świąt!

 

poszło na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_______________./\.

____________ __>_<_

_____________Ѽ.\/ Ѽ

___________;->( ɕѼ Ҩ .

___________@.♥ '(█) ♥ *$

________Ѽ "( ()♥t (Ѽ)o*♥*

_______(█),-♥.-Ѽ _Q@,0 ɕ(█)

____________>o*oѼ @.<

_________o`-.♥.-@""-Q '♥~@'

______♥.'`Ѽ ♥ *Ѽ ɕҨ ‘♥ @`-.)

____Ѽ o (█). @* '-@Ѽ ’Q.*(█)’Ѽ

__________Ѽ -♥-'Ѽ ♥._ Ѽ

_______@.♥ '*Q ♥ *(█), @.♥ '*

___.♥' @ _ ɕ♥ _.-'~♥-. @ ´(♥)`-*.o

__.(█)* ♥ ..-' (Ѽ) o *.(Ѽ) 0 *(█)`)

_________(Ѽ ) '-._♥__(Ѽ)@

____;--♥' ♥Ҩ 0‘(Ѽ) Q o *♥ * Ѽ ♥

___ * (Ѽ)._♥__* .Q.~ ♥- ♥Ҩ. 0 () Q ♥*'.

_(█)* ♥ *‘ o * ♥ _(█)Q~ ♥Ҩ __Ѽ♥__(█)

____________▓▓▓▓▓___________

________▓▓▓▓▓? ??▓▓▓____

 

wesołych świąt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po Świętach :)

 

Co do powyższego to sama się zaczełam zastanawiać bo teraz spadły ceny i nasz kosztorych też wychodzi taniej niz kilka miesiecy temu i niz ten z archonu. I co dla banku to moze by za mało? Skoro chce tyle a tyle kasy to co go interesuje czy ja sie zmieszcze w kosztach?

 

druga sprawa - pozwlenia na budowe

toczyla się tu dyskusja co bedzie od nowego roku? dla zainteresowanych poszperalam na necie znalazlam dwa artykuly z ktorych wynika, że:

 

1. nie bedzie pozwolenia na budowe ale trzeba bedzie zarejestrowac inwestycję w urzedzie gminy. Aby to zrobić trzeba złożyć podobne dokumenty jak przy pozwoleniu plus zgodę urbanistyczną. starosta ma 30 dni na rejestracje inaczej placi kare

 

2. zgoda urbanityczna to nowosc ale jest analogia warunkow zabudowy i bedzie wydawana przez starostę gminy na podstawie lokalnych parametrow urbanistycznych, ta zgoda to inaczej zatwierdzony plan zagospodarowania przesterz a jesli takiego nie ma to w tej zgodzie bedzie ustalona lokalizacja inwestycji czyli dokladnie to samo co WZ jesli nie ma planu, kto się o to staral to wie

 

tak wiec jak dobrze to rozumiem procz nazewnictwa nic sie nie zmieni tym bardziej ze podają, że wcale to nie przyspieszy ani nie opozni rozpoczecia budowy i pewnie papierkow bedzie tyle samo. Poza tym prawo nie dzala wstecz wiec sadze i mam nadzieje ze jesli ktos juz ma WZ to bedzie musial sie starac o pozwolenie i po nowym roku a sprawa bedzie dotyczyć tych co dopiero bedą zaczynac papierologie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Michell, coz za szybka odpowiedz. Masz chyba racje, ale co moze pojsc nie tak to raz a dwa teraz kto ponosi wine jak nie inwestor :( w wiekszośi tak jest aczkowiek nie wiem do konca co masz na mysli

 

 

Mam jeszcze pytanie. Z jakie firmy braliscie albo jakie firmy polecacie lub nie jesli chialabym okna, drzwi, podłogi, deski na schody i parapety wew miec w tym samym kolorze. Czy jest firma gdzie mozna zakupic wszystko. Wiem ze kolory roznia sie jesli sa na inym drewnie, wiem ze deska podlogowa musi byc twarda a drzwi juz nie koniecznie. Jak to zrobic zeby wszystko zgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...