Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy. Chcieliśmy się pochwalić, że również mamy już pozwolenie na budowę :) Mamy nadzieję, że za 2 miesiące ruszymy z budową. Mamy prośbę, jako, że kupiliśmy projekt Rodo6 lustrzane odbicie, a w rezultacie budujemy standardowe Rodo6, czy mógły ktoś z budujących Rodo 6 przesłać nam na maila [email protected] skan stolarki okiennej? Jako, że okna nam się już produkują musimy pozmieniać stronę, na którą otwierają się niektóre z nich. Z góry wielkie dzieki. Pozdrawiamy. Marlena & Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Czy może ktoś mi potwierdzić ile wychodzi m2 w Rodo6 (garaż dwustanowiskowy)

1. Elewacja 200m2

2. Podbitka (nie wiem ile wychodzi)

3. Ocieplenie poddasza (wiem, że pow. dachu ma 232m2 to ocieplenia wychodzi mniej, ktoś kiedyś pisał 200m2) możecie to potwierdzić

4. Tynki wew. 500m2

5. Zmieniłem strop na Teriva. Czy ktoś pamięta ile potrzebował betonu do niej i ile wyszła sama Teriva

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po świętach :-))

Chodzi o ocieplenie poddasza . Jaką wełnę dajecie chodzi o grubość. Mamy krokwie 16 cm : chcemy dać wełne 15 cm pomiedzy krokwiami i 5 cm pod krokwiami (bedą dwie warstwy).

 

Podobno zalecane jest ocieplenie wełna min 20 cm.

 

Czy wiecie o co chodzi z ta certfikacją enegooszczędności w przyszłosci ?

 

Co robicie na "stryszku' tzn czy przybijacie tam jakies płyty ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi i dosia i masz racje ze dajesz 20 podzielona na dwie warstwy - pamietaj aby zlozenia bbyly przesuniete o polowe szerokosci - chodzi o mostki termiczne, choc ja planuje dac 25 cm, poniewaz nienawidze patrzec na dachy na ktorych snieg lezy tylko tam gdzie wystaje on poza sciany.

Jesli chodzi natomiast o certyfikaty energetyczne popatrz tutaj cos niecos jest opisane

http://www.termodom.pl/epbd/swiadectwa_energetyczne

wiem ze murator na swoich stronach tez pisal na ten temat

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namtar dziekuję za informację.

 

Moi budowlańcy sie mocno zdziwili ze maja klaść wełne w dwoch warstwach i to jedną miedzy belkami a druga warstwę pomiedzy listyw montażowe regipsów :D pytali gdzie widzielismy taka technologię :wink:

 

Zapoznam sie z materiałami o certyfikacji.

 

WSZYSTKIM ŻYCZĘ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2009 OBY DOMKI PIĘŁY SIE SZYBKO W GÓRĘ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy.

Życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku.

:lol:

Właśnie dostaliśmy pozwolenie na budowę- huraaaaaa :p

Chyba już też znaleźliśmy ekipę budowlaną, ale za bardzo nie wiemy jakie brzmienie powinna mieć umowa z budowlańcami. :roll:

Czy ktoś móglby podeslać na forum albo na priv wzór takiej umowy. Ż góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym roku.

Czy moglibyście się wypowiedzieć na temat wynagrodzenia dla kierownika budowy.

 

Co sądzicie o wycenie 73 tys zł (stanu surowy dla Rodo 6P)? Dla mnie to dużo. Dla informacji będziemy się budować w Katowicach.

 

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze.

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedziała że jeśli to z piwnicą to nie tak źle ale fakt że jak my zaczynaliśmy to piwnice wyceniano na 15-25tyś zł w zależności od ekipy

za sam stan surowy otwarty wyszło nas 35 tyś (robili górale wiec sobie nie liczą dużo)

ale dla przykładu za to samo ekipa z Krakowa policzyła nam 68 tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam ekipa nr 1 za mury, szalowanie ( mają własne szalunki ) zawołała 37 tys. ale zbiłem do 27 tys. Do tego ekipa nr 2 za kompletny dach ze wszystkimi wykończeniami - 20 tys., kierownik budowy za rok nadzoru 1000 zł - kolega :). Budowa Lubin dolnośląskie. Myślę, że jeśli z piwnicą to nie drogo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Te 73 tysiące to koszt samej robocizny ( bez materiału) dla stanu surowego dla domu w rododendronach 6P czyli z piwnicą.

 

Wycena wygląda następująco:

 

1) Fundamenty - 8 tys.

2) Ściany piwnic - 8 tys.

3) Strop na piwnicą i schody - 9 tys.

4) Ściany parteru - 8 tys.

5) Strop nad parterem 10 tys.

6) Poddasze + wieńce + rdzenie żelbetowe - 12 tys.

7) Kominy - 3 tys.

8) Dach - 15 tys.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...