Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po kolei:

ławy fundamentowe, ściany parteru, strop, ściany poddasza, kominy, klinkier na kominach, więżba dachowa, docieplenie fundamentów, kanalizacja poziomu "0", położenie: dachówki + rynny + podbitka + wszysto co się z dachem wiąże.

To co mamy w umowie.

Gwarancja na 3 lata. Ekipa jedna z droższych, ale solidna i sumienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A u mnie dobra wiadomośc znaleźlismy hydraulika ktory zamiast 6 tys. weźmie 3,5 tys za robote : 26 punktów w miedzi (woda w plastiku), podłogówka ok 50 m, piec na ekogroszek, kominek z plaszczem wodnym, solary, sterownik automatyczny do ogrzewania podłogowego. Oczywiście chodzi o podłaczenie tego wszystkiego. Ma zacząć za tdzień w poniedziałek. :D

Znajmy go polecił podobno dobry fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy zostawialiście okna w garażu wg. projektu czy też nie. Mój wykonawca radzi mi zmniejszenie okien do rozmiaru uchylnych świetlików w górnej części ściany. Proszę o odpowiedzi i opinię. A tak przy okazji czy ktoś buduje rodo 6 w dolnośląskim w pobliżu Lubina? Z chęcią byśmy zobaczyli jak wygląda w rzeczywistości. My jesteśmy na etapie stawiania murów.

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

właśnie znalazłam forum dotyczące rodo. Wybudowałam już rodo 6, a właściwie to mój mąż, dlatego zapraszam Was do Złotoryi

 

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie znalazłam forum dotyczące rodo. Wybudowałam już rodo 6, a właściwie to mój mąż, dlatego zapraszam Was do Złotoryi

 

Pozdrawiam :lol:

 

Witam,

Dziękujemy za zaproszenie z chęcią podpatrzymy niektóre wasze rozwiazania, może coś jeszcze zmienimy na etapie budowy. Napewno wcześniej się z dzwonimy i umówimy na konkretny dzień. Nasz adres mailowy to [email protected]

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegos czasu zagladam na to forum .Ja tez buduje rodo6 ale nie zabieralam nigdy glosu, poniewaz wiekszosc ma juz skonczone domki. Teraz widze ze sa poczatkujacy, ja buduje w woj dolnoslaskim okolice Walbrzycha i chetnie wymienie sie spostrzezeniami . Jestem na etapie stropu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegos czasu zagladam na to forum .Ja tez buduje rodo6 ale nie zabieralam nigdy glosu, poniewaz wiekszosc ma juz skonczone domki. Teraz widze ze sa poczatkujacy, ja buduje w woj dolnoslaskim okolice Walbrzycha i chetnie wymienie sie spostrzezeniami . Jestem na etapie stropu.

 

Witaj DAGA1975.

My dopiero zaczniemy budować na wiosnę.

Będziemy się budować pod Wroclawiem.

Czy możesz napisać jakie zmiany wprowadziliście w swoim domku ?

Czy możecie przeslać jakieś fotki ze swojej budowy?

 

Pozdrowionka.

 

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM, jesli chodzi o fotki to wstyd sie przyznac ale nie potrafie dodawac zdjec :( nie mam nawet programu do ich pomniejszania ale w najblizszym czasie popracuje nad tym.

Jesli chodzi o zmiany to podstawowa i dla mnie najwazniejsza jest podniesienie scianki kolankowej o 50 cm, nastepnie przeniesienie komina do garazu i polwiekszenie lazienki na dole, zmiana okien w garazu , likwidacja gabinetu i slupa w salonie. Jestem po zalaniu stropu i czekam teraz na pogode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Was wszystkich. Od dłuższego czasu czytamy to forum, gdyż rodo przypadł nam do gustu. Dziś otrzymaliśmy projekt rodo 6 (2G) odbicie lustrzane i przyłączamy się do Was. Budowę zaczynamy na wiosnę. Jeśli ktoś buduje w kujawsko-pomorkim jakiegoś rodo to chętnie byśmy go zobaczyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz witam serdecznie wszystkich Rododendrowiczow6 :D

Mam prosbe czy ktos ma rozplanowane pomieszczenie nad garazem dwustanowiskowym? Mam problem bo chcialabym miec tam 3 pokoje jeden wiekszy i dwa mniejsze ale nie wiem jak to wyjdzie.

Mam jeszcze jedno pytanie czy ktos robil deskowanie dachu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich w Nowym Roku!!! Niech się domki budują szybko, tanio i solidnie :lol: !!!

Czytaliśmy o kosztach robocizny , różnice ogromne, my dogadaliśmy sie na 40 tyś. z dachem netto czyli bez zbędnych papierków, ekipa podobno solidna. Kierownik budowy zażądał 1200 zł za całość, 600 zł teraz i po zakończeniu budowy 600.

Aktualnie borykamy się z innym problemem z czego budować :o , murarz radzi co innego , kierownik ma jeszcze inna opinię , byliśmy zdecydowani na porotherm 25 + styropian ale jak obliczyliśmy koszty to okazuje się ,że max 25 + styropian jest porównywalny jakościowo a tańszy o 40 %, do tego ma wyzszy współczynnik wytrzymałości. Jaki macie opinie na ten temat ?

Różne są opinie na temat warstw muru , jednowarstwowy bardzo dobre rozwiązanie, 25 + styropian także, trzywarstwowy z ociepleniem w środku też polecane, i co wybraliście :-? Murarz sugeruje ytong jednowarstwowy ... :o

A my musimy podjąć decyzję... czekamy na wasze opinie.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek,

 

My ściany parteru i poddasza budujemy z Porotherm 25 + 14 cm ocieplenia.

Natomiast piwnice zmieniliśmy ze zbrojonego betonu 25 cm na kostke betonową 38x25x12cm i szerokosć ścian piwnic wyniesie 38cm + ocieplenie( bedziemy budowac rodo 6P).

 

Z innych nowości to dogadaliśmy się z kierownikiem budowy ( 2500 za całość budowy).

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...