Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie

 

Ja też mam pytanie a właściwie dwa. Czy ktoś z was mial jedną firme z ktorej bral okna, drzwi, deski na podlogę, parapety wew i schody. Chodzi mi o to aby bylo w takim samym drewnie i kolorze. A jeśli nie to polećcie producenta. Spodobaly mi się drzwi z wloszczowej a deski parkietowe z witexu ale nie mogę znaleźć okien. podpowiedzcie mi prosze.

 

pytanie drugie, czy podpisywaliscie umowe z architektem adaptujacym i co bylo w umowie. podobno powinna się tam znaleźć 3letnia gwarancja na adptacje. Co jeszcze jest wazne? nasz Pani mówi ze nie ma sensu robic w adaptacji scianek dzialowych na poddaszu bo dopiero jak zobacze to bede ustawiac wnetrza a moja ekipa juz pyta czy myslalam o tym gdzie beda gniazdka, anteny itp. Nie wiem juz komu i co mam powiedzieć. chcialabym zrobic aranzacje wnetrza z pomoca architekta bo licze ze pomyslowo i logicznie wykorzystam miejsce, mam kilka swoich pomyslow ale potrzebuje fachowej porady a oni pytaja i pytają a nie mam konretow.

uff chyba sie wyzalilam troche

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zwolennikow rodo6 :)

 

a my sie budujemy w pomorskim niedaleko wejherowa. na razie mamy lawy i fundamenty i czekamy na wiosne :)

troche zmian jak wiekszosc poczynilismy- likwidacja spizarki, wydluzenie sciany salon-kuchnia, na gorze zmiana czesci drzwi balkonowych na okna, by pokoje byly bardziej ustawne. a zostawiamy kotlownie jak w oryginale.

nie mamy za bardzo pomyslu gdzie wstawic pralke, no i gdzie tym samym bylaby suszarnia. macie jakies pomysly?

 

ALien01 czy rowniez moge prosic o kosztorys domu na [email protected]? z gory goraco dziekuje :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie mamy za bardzo pomyslu gdzie wstawic pralke, no i gdzie tym samym bylaby suszarnia. macie jakies pomysly?

 

 

Ja również witam wszystkich zwolenników rodo6 :D

 

podczytujemy Was z mężem od dłuższego czasu,my również przymierzamy sie do budowania tego uroczego domku.Niestety jesteśmy dopiero na etapie podziału działki i mamy dość skomplikowaną sprawę z dojazdem do niej ,wiec pewnie troche to jeszcze potrwa,choć oczami wyobraźni i dzięki Waszym pomysłom dotyczącym adaptacji projektu i zdjeciom już wiemy jak będzie wyglądal nasz domek :) Bardzo Wam za to dziekujemy! :p

 

moto261 - my bedziemy budowali rodo6 z podwójnym garażem i planujemy pralnio-suszarnie na górze tj.w garderobie obok łazienki.Pewnie wstawimy tam jakąś szafę na ręczniki i posciele.Wentylacje podciągnie się z łazienki a dodatkowo jest tam okienko.Suszenie w lecie-na balkonie.Bardzo podoba nam sie pomysł Pancki żeby powiekszyc łazienkę o kotłownie i tam zrobić pralnio-suszarnie niestety musieliśmy go odrzucić ponieważ zależało nam na wejsciu z garazu przez kotłownię z której tak naprawdę zrobimy spiżarke a kotłownię przeniesiemy na tył garażu.

 

Pancka - podczytujemy z zapartym tchem Twój dzienniczek budowy i jesteśmy pod wrażeniem Twoich pomysłów.My również mamy dwóch synków w podobnym wieku i wydaje nam się że ten właśnie projekt jest idealny dla takiej właśnie rodzinki 2+2 :D

Chciałabym się do Ciebie uśmiechnąć i poprosić o pokazanie nam Waszego domku. :oops: Pytam nieśmialo bo wyobrażam sobie że możesz już mieć dość tych wizyt...My obecnie mieszkamy w Bronowicach a budowę planujemy na Węgrzcach,ale jeżdżę codziennie do pracy na trasie Kraków-Oświecim i raz jechałam objazdem przez Mników właśnie,więc wiem gdzie to jest.

Jeśli nie mialabys nic przeciwko pokazaniu nam swojego domku byłabym oooogromnie wdzieczna i prosze o kontakt na [email protected] lub pod numerem 662-067-687 Z góry dziekuję! :)

 

ALien01 - ja również poproszę kosztorys na [email protected] jeśli nie stanowi to problemu... Z góry dziekuję :)

 

Wszystkim gorąco kibicujemy i życzymy powodzenia w budowaniu!!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my bedziemy budowali rodo6 z podwójnym garażem i planujemy pralnio-suszarnie na górze tj.w garderobie obok łazienki.Pewnie wstawimy tam jakąś szafę na ręczniki i posciele.Wentylacje podciągnie się z łazienki a dodatkowo jest tam okienko.Suszenie w lecie-na balkonie.Bardzo podoba nam sie pomysł[/b] Pancki żeby powiekszyc łazienkę o kotłownie i tam zrobić pralnio-suszarnie niestety musieliśmy go odrzucić ponieważ zależało nam na wejsciu z garazu przez kotłownię z której tak naprawdę zrobimy spiżarke a kotłownię przeniesiemy na tył garażu.

 

Witaj Kallula

 

nie wiem czy czytaliscie moj post czy tak samo wam wyszlo :) ale dokladnie tak samo wykombinowalam sobie z pralnio suszarnią a dodatkowo bedzie tam zsyp bo przeciez to pomieszczenie jest obnizone wzgledem lazienki to mi nie beda tam ciuchy lezaly brudne na podlodze :)

co do parteru do dokladnie tak samo w kotlowni bedzie spizarnia a kotlownia na tyle garażu, zastanawiam się tylko czy przesunąć wejscie do kuchni z wiatrolapu czy zostawić tak jak jest.

 

pozdrawiam i zycze szybkiego uporania się z papierologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy czytaliscie moj post czy tak samo wam wyszlo ale dokladnie tak samo wykombinowalam sobie z pralnio suszarnią

 

Witaj Aniak25 :D

 

znalazłam rozwiazanie umiejscowienia pralnio-suszarni na forum wiec pewnie to byl Wasz pomysł.Bardzo dziękuję :D

 

co do parteru do dokladnie tak samo w kotlowni bedzie spizarnia a kotlownia na tyle garażu, zastanawiam się tylko czy przesunąć wejscie do kuchni z wiatrolapu czy zostawić tak jak jest.

 

My planujemy zostawić tak jak jest ponieważ od wiatrołapu awsze ciągnie zimno.Choć przyznaję ze byłoby to dobre rozwiąanie ze względu na spiżarkę w miejscu kotłowni.Ale z drugiej strony wiązaloby się to z mniejszą ustawnoscia kuchni ponieważ na ścianie byłoby wejscie.No i po trzecie wiatrołap też zrobiłby się mniej ustawny.Tak to widzę :D

 

aLien01 - Doszło!bardzo dziekuję! :D Jak tylko maż wróci zerknie na kosztorys.

 

Dziękuję za odpowiedzi i ciepłe przyjecie do grona forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja także razem z żoną zamierzamy budować Domek w rododendronach 6 odbicie lustrzane w Celestynowie niedaleko Otwocka

mamy juz pozwolenie na budowę, ekipe budowlaną, zaczynamy budowę na wiosnę

Mam zatem pytanie czy ktoś buduje albo wybudował rododendrona w okolicach Warszawy, jesli to mozliwe bardzo chętnie bysmy razem z zona zobaczyli ten domek w realu

Pozdrawiam wszystkich Rododendrowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie, kilka newsów odnośnie naszej budowy:

 

- pozwolenie jest,

- ostemplowany dziennik jest,

- ekipa murarzy jest.

 

Jesteśmy w trakcie prowadzenia castingu na dekarza:) i lada dzień podejmiemy decyzję. W sobotę przyjeżdża stal, więc w najbliższym czasie będzie co giąć. Oprócz tego (też w sobotę) montują nam garaż blaszany na działce. Mimo mrozu coś się dzieje, mamy nadzieję, że już niedługo budowa ruszy pełną parą, oby szybciutko przyszła wiosna.

 

Poza tym kompletujemy dokumenty do wniosku o kredyt. ALien01 jeszcze raz wielkie dzięki za kosztorys. Póki co rozpatrujemy franki, mimo zawirowań z kredytami w walucie. Zobaczymy, oby sie udało. Na obecna chwilę na pewno złożymy wnioski do 2 banków, ale szukamy dalej.

Dlawik a Wy myślicie o CHF, czy raczej PLN. Oferty jakich banków rozważacie? Będziemy wdzięczni za info.

 

Pozdrawiamy,

Magda i Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy już po formalnościach kredytowych.. franki - no cóż zapomnij, no chyba, że macie bardzoooo wysokie zarobki netto. Bank odejmuje od zarobków 20% jeżeli chcesz wziąść kredyt w walucie. Większość banków ogólnie odchodzi od tego typu rozwiązań-kredytów walutowych. Niestety. Radzę też się pośpieszyć z tym wnioskiem.. z tygodnia na tydzień jest coraz ciężej z dostaniem kredytu.

Na dzień dzisiejszy moge okreslić, by wziąśc kredyt 200 tyś trzeba miec min. ok. 3500-4000zł netto na 1 osobę i spory wkład własny (nie wymagane 20% ale dobre 50%)

Wiem, że banki tak ładnie przedstawiają oferty kredytowe ale jak przychodzi co do czego.. jest problem. My mamy wkład 68% i dość dobre zarobki netto a i tak dostalismy mniej niz na początku zakładaliśmy (niż na początku bank przewidywał) a podobno warunki mielismy świetne... no cóż ważne że jest!

 

polecam PKO SA, decyzja bardzo szybka (1 dzień), nieduże oprocentowanie i warunki też ok (ustalane indywidualnie). Kredyt w PLN oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O złotówkach pomyślimy w ostateczności. Niestety rata w PLN nadal wychodzi o połowę większa, więc póki co staramy się o kredyt we frankach. Złożenie wniosku nic nie kosztuje, a możemy złożyć jednocześnie na franki i złotówki.

Mimo wszystko nie widzę powodów dlaczego doradca w banku miałby mnie okłamywać co do szans na otrzymanie kredytu. Przecież oni dostają prowizje dopiero za podpisanie umowy, a nie złożenie wniosku.

 

Pożyjemy, zobaczymy... Damy znać jak nam poszło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

razem z żona zdecydowaliśmy sie na kredyt w PKO z doplata do polowy odsetek przez 8 lat, jak narazie to najlepsza propozycja na rynku jak dla nas

wyliczyli mi wPKO na 30 lat 350 000 zl rate na poziomie 1800 przez pierwsze 8 lat a po 8 latach rata wzrasta do poziomu 2600 a wklad wlasny mam spory bo jest nim moja działeczka

U nas tylko wszystko prawie dopiete na ostatni guzik i czekamy jak mrozy odpuszcza i może w marcu ruszymy z fundamentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się nie łapaliśmy na dofinansowanie, chociaż to fajna rzecz. 2600zł spora rata, macie raty malejące czy równe? My bierzemy 182 tyś na 30 lat i rata ok. 1100-1200zł.

 

ps. Michał i Magda

we frankach może i taniej ale zależy to od tego jakie marże sobie załatwicie i jakie ubezpieczenia Wam dorzuca. Niestety ciężko jest dostać teraz kredyt w walutach a tym bardziej we frankach. A do jakich banków składacie kredyt o te franki? Bo dużo się z tego wycofuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...