Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Michał i Magda ja również poproszę o kosztorys [email protected]

 

Proszę bardzo :)

 

Bardzo dziekuję za kosztorys na pewno się przyda dla porównania, tak na szybko jak spojrzałem to duży kosz robocizny do stanu surowego otwartego, mi się udało wytargować 40 tyś, oraz bloczek betonowy masakryczna różnica, już kupiłem ale za 2,50.

 

Pozdrawiam

 

Niestety ceny różnią się w zależności od rejonu Polski dlatego najlepiej jak będziemy podawać ilości materiałów a nie koszt (chociaż koszt można podawać aby mieć porównanie). Ja rozmawiałem już z dwoma ekipami na stan surowy otwarty (SSO) to wołali za samą robociznę 80tys zł rejon Szczecin. Więc sami widzicie jaka duża różnica cenowa. Moja akceptowalna cena to 60tys zł mam nadzieje tylko, że czas działa na moją korzyść przez ten "kryzys". Ogólnie planuje rozpocząć budowę w sierpniu więc jeszcze troszkę czasu mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy zostawialiście okna w garażu wg. projektu czy też nie. Mój wykonawca radzi mi zmniejszenie okien do rozmiaru uchylnych świetlików w górnej części ściany. Proszę o odpowiedzi i opinię. A tak przy okazji czy ktoś buduje rodo 6 w dolnośląskim w pobliżu Lubina? Z chęcią byśmy zobaczyli jak wygląda w rzeczywistości. My jesteśmy na etapie stawiania murów.

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

właśnie znalazłam forum dotyczące rodo. Wybudowałam już rodo 6, a właściwie to mój mąż, dlatego zapraszam Was do Złotoryi

 

Pozdrawiam :lol:

 

Witam,

 

Bardzo dziękujemy za wizyte u was i odpowiedzi na nasze pytania. Jest kilka pomysłów, które zaczerpneliśmy od was ale i zmiany które nam się nasuneły po wizycie.

Polecamy wszystkim którzy mają mozliwość ogladniecia domu w realu naprawdę można wiele zmienić na etapie budowy.

 

Pozdrowienia :D ,

Paweł i Renata

 

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/05122008R#

 

 

Witam,

 

cieszę się, że wizyta pomogła Wam w podjęciu dla Was ważnych decyzji!

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie? Chodzi mi mianowicie o komin na paliwo stałe i komin wentylacyjny, preferujecie systemowy czy też murowany? Napewno murowany wychodzi dużo taniej.

Proszę o odpowiedzi osoby, które już mają wybudowane domy lub są na etapie stanu surowy zamknięty.

 

Z góry dziękuję.

 

pawlusp

 

Zdecydowanie murowany. Mamy trzy kominy murowane. Polecam cegłę Wienenberga, bardzo dobra jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał i Magda ja również poproszę o kosztorys [email protected]

 

Proszę bardzo :)

 

Bardzo dziekuję za kosztorys na pewno się przyda dla porównania, tak na szybko jak spojrzałem to duży kosz robocizny do stanu surowego otwartego, mi się udało wytargować 40 tyś, oraz bloczek betonowy masakryczna różnica, już kupiłem ale za 2,50.

 

Pozdrawiam

 

Niestety ceny różnią się w zależności od rejonu Polski dlatego najlepiej jak będziemy podawać ilości materiałów a nie koszt (chociaż koszt można podawać aby mieć porównanie). Ja rozmawiałem już z dwoma ekipami na stan surowy otwarty (SSO) to wołali za samą robociznę 80tys zł rejon Szczecin. Więc sami widzicie jaka duża różnica cenowa. Moja akceptowalna cena to 60tys zł mam nadzieje tylko, że czas działa na moją korzyść przez ten "kryzys". Ogólnie planuje rozpocząć budowę w sierpniu więc jeszcze troszkę czasu mam.

 

 

W moim przpadku ilości będą zakłamane gdyż troszeczkę powiększyłem moje Rodo :D garaż dwustanowiskowy poszerzyłem o 90cm a sam dom o 60cm, a całość jeszcze na zboczy góry więc na pewno materiałów pójdzie mi więcej, ale będę podawał może ktoś kiedyś też w ten sposób bedzie budował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za przesłanie kosztorysów przydał się bardzo. W piątek podpisanie umowy w banku o kredyt no i ruszamy.

Mam tylko pytanko załatwiał może ktoś cegłę z Niemiec ? Nam kumpel proponował i jest dużo tańsza tylko mam obawy co do tego.

 

Cześć Iwona i Mateusz jeśli to nie tajemnica to w jakim banku braliście kredyt i czy był to CHF czy PLN? My jesteśmy właśnie w trakcie szukania kredytu i trochę jest lipaq jeśli chodzi o CHF-y

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za przesłanie kosztorysów przydał się bardzo. W piątek podpisanie umowy w banku o kredyt no i ruszamy.

Mam tylko pytanko załatwiał może ktoś cegłę z Niemiec ? Nam kumpel proponował i jest dużo tańsza tylko mam obawy co do tego.

 

renatka i marcin

 

Witam,

My sprowadzaliśmy w listopadzie poroton weinerberger 24 i 11,5 z niemiec. Dowóz dwoma tirami i naprawdę jesteśmy zadowoleni, z jakości jak i dostawcy. :p

Cena 24 to 4,80 brutto, a 11,5 to 4,15 brutto z dowozem.

 

Pozdrawiam,

pawlusp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za przesłanie kosztorysów przydał się bardzo. W piątek podpisanie umowy w banku o kredyt no i ruszamy.

Mam tylko pytanko załatwiał może ktoś cegłę z Niemiec ? Nam kumpel proponował i jest dużo tańsza tylko mam obawy co do tego.

 

renatka i marcin

 

Witam,

My sprowadzaliśmy w listopadzie poroton weinerberger 24 i 11,5 z niemiec. Dowóz dwoma tirami i naprawdę jesteśmy zadowoleni, z jakości jak i dostawcy. :p

Cena 24 to 4,80 brutto, a 11,5 to 4,15 brutto z dowozem.

 

Pozdrawiam,

pawlusp

 

Witam,

Podajcie namiary na tych niemców, zobaczymy po ile teraz będą mieli, cena z dowozem wydaje się atrakcyjna.

 

Pozdrawiam

arekdm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Kilka dni temu znalazłem to forum i w końcu zdecydowałem się sam coś napisać. Na wiosnę tego roku planuję rozpocząc budowę domu - oczywiście :D W Rododendronach 6. Działeczka dwudziestoarowa na Podkarpaciu - Strzyżów o ile ktoś się orientuje gdzie to jest. Jeśli ktoś najlepiej w okolicach Rzeszowa budował, buduje lub zamierza budować ten domek chętnie nawiązałbym kontakt. Do tego czasu załatwiłem wszelkie formalności aby móc rozpocząc budowę, przynajmiej tak mi się wydaje i dodatkowo zakupiłem trochę materiałów (pustaki, cegła, cement, stal + drzewo własne - nie wiem jeszcze czy wystarczy). Jeśli ktoś miałby spisane ile jakich materiałów poszło mu na budowę omawianego domku prosiłbym bardzo o przesłanie na maila: [email protected] Niestety bardzo niewiel wiem z tematu "budowlanki" więc nie wiem za bardzo co i jak mam pytać no ale mam nadzieję, że jakoś powoli dam radę. Mam na razie między wieloma innymi rozterkami jedną konkretną, czyli dach - blachodachówka czy dachówka ceramiczna. Co myślicie na ten temat? Kwesta inna to przeróbki w projekcie - jeszcze nie zdecydowałem, na razie wypatrzyłem tylko te podawane przez Was i się cały czas zastanawiam. Za dużo tego wszystkiego na raz, ale mam jeszcze jedno ostatnie na tę chwilę pytanie - ile poszło Wam stempli na budowę (może ktoś ma do odsprzedania z okolic Rzeszowa?). Na razie na gorąco to chyba tyle. Proszę o pomoc i przepraszam o nieład w mojej wiadomości.

 

Pozdrawiam wszystkich Rododendrowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za przesłanie kosztorysów przydał się bardzo. W piątek podpisanie umowy w banku o kredyt no i ruszamy.

Mam tylko pytanko załatwiał może ktoś cegłę z Niemiec ? Nam kumpel proponował i jest dużo tańsza tylko mam obawy co do tego.

 

renatka i marcin

 

Witam,

My sprowadzaliśmy w listopadzie poroton weinerberger 24 i 11,5 z niemiec. Dowóz dwoma tirami i naprawdę jesteśmy zadowoleni, z jakości jak i dostawcy. :p

Cena 24 to 4,80 brutto, a 11,5 to 4,15 brutto z dowozem.

 

Pozdrawiam,

pawlusp

 

witam

 

Jako, że jesteśmy przed kupnem materiałów to powiem tak. Buduje nam kolega, który załatwia te mateiały, pracują z ojem w niemczech i tez mówili, że można sciągnąć z tamtąd za rozsądną cenę. Okazalo się jednak ze u nas w hurtowni załatwi porotherm 25cm za 3,60, niestety nie wiem cy to wroclawska hurtownia czy nie. Są podobno jeszcze porotermy z Jopka, tańsze ale nie są tak proste jak wienbrgera. My jeszcze za namową architektki rozważamy silkę. Nasi Panowie mowią ze im nie robi róznicy bo oba materialy sa dobrej jakosci a z budową problemu mieć nie będą tak wiec czekamy na wycene i bierzemy co wyjdzie taniej.

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że odnoszę się sceptycznie do tej ceny. Spędziłem przed internetem sporo godzin szukając dobrej ceny za materiały i powiem, że lepszej nie znalazłem. Owszem były ceny po 3,60 ale po rozmowie telefonicznej i wysłaniu oferty okazało się,ż e wzrastała o ponad 2 zł czyli grubo ponad 6 zł za sztukę. Na waszym miejscu sprawdził bym dokładnie tego dostawcę. Jeśli okaże się, że jest to ta cena wraz z dowozem to warto brać bez zastanowienia.

 

Pozdrawiam,

pawlusp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rododendrowiczów6 planuje rozpocząć w tym roku budowę domku, czy możecie wrzucić kosztorys [email protected]. Dzięx!

 

Czy z perspektywy czasu zmienilibyście coś w projekcie, może są w nim jakieś niedociągnięcia które należy poprawić u architekta?

 

Poszło na maila.

 

Pozdrawiam,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...