Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt W-49.12 pracownia DOBRE PROJEKTY (JELENIA GÓRA)


Recommended Posts

Jarus05 Też się nad tym zastanawiałam i widziałam u kogoś chyba na forum ( nie pamiętam u kogo ) wymurowane ściany garażu odsunięte od ściany domu. Przerwa zostawiona na docieplenie styropianem. Czyli ściana przy garażu jak pozostałe ściany domu a garaż jakby dostawiony. Nie ma pamiętam już jak to technicznie wyglądało ale chyba były zastosowane jakieś łączniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jarus05 jeśli dasz ścianę 24cm + 12cm styro to nie zmienią się wymiary bo w projekcie jest przecież ściana jednowarstwowa 36,5 cm. I można to zrobić tak jak pisałam wcześniej albo prościej, tak jak Twój kierownik budowy mówił. Chyba warto zużyć trochę więcej styro i tynku a mieć cieplej.

 

No tak, tylko trzeba by tą ścianę garażową przesunąć kilka cm w głąb domu.

Edytowane przez izabelalalka
rozwinięcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

również zastanawiamy się z mężem nad wyborem projektu W-49.12b. Wstępnie myślimy o dwustanowiskowym garażu oraz likwidacji balkonu na poddaszu. Chcielibyśmy również zaadaptować strych nad garażem na sypialnię. I tu moja prośba- Czy ktoś już podjął się tego typu adaptacji?? czy pomieszczenie nad garażem nie będzie za niskie?? Obawiamy się, że przez zrównanie powierzchni dachu domu i garażu, domek straci swój urok (i nie chcielibyśmy tego robić). Jeżeli mogę liczyć na wasze skany, byłabym bardzo wdzięczna. Jeśli to nie kłopot, czy ktoś mógłby mi podesłać dokładne wymiary poszczególnych pomieszczeń. Mój adres [email protected]

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może aktualny kosztorys budowy tego domku ?? My jesteśmy na etapie zakupu działki i zastanawiamy się nad realnymi kosztami realizacji tego projektu. Jeśli ktoś byłby tak miły i mógłby mi wysłać na maila zestawienie [email protected] to będę wdzięczna. I jeszcze pytanie do minki (widzę, że to samo miasto :)) gdzie zamierzacie budować??:) tzn w jakiej okolicy ? My przymierzamy się do zakupu działeczki w okolicach Głuska. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwalia31, my będziemy budować w płouszowicach kolonia, chcemy ruszyć jesienią ze stanem surowym.

 

Co do kosztorysu, to wiele zależy od tego, jak chcesz budować - czy powierzasz wszystko firmie, czy będziesz szukać ekip na własną rękę do każdego etapu budowy, kto będzie zapewniał materiały (inwestor czy firma). I w końcu czy jesteś w stanie zrobić coś samemu na budowie albo wykończyć. Z tego co się orientuję to najwięcej można zaoszczędzić właśnie na wykończeniach.

 

W biurze podają koszt 350 tys. ceny uśrednione dla Polski. Ale np ja mam plan postawić ten domek za 300 tys. zł, tak by się wprowadzić nie wykańczając piętra :)

 

przesyłam ci zestawienie materiałów na maila

 

pozdrawiam i życzę powodzenia!

Edytowane przez minki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minki przede wszystkim będziemy robili wykończeniówkę we własnym zakresie: glazury i terakoty wyposażenie łazienek i kuchni, podłogi, malowanie.

Jak się uda znaleźć na to czas, to ocieplimy sami poddasze i zrobimy suche tynki.

Budować samego domu nie podejmujemy się, ale znaleźliśmy (tak nam się wydaje) sensownego majstra i jak na razie dobrze się dogadujemy.

W tej chwili robimy izolacje p/w i cieplną fundamentu, sami zasypujemy i robimy chudziak. Tylko jeszcze nie wiemy gdzie w tym bałąganie ułożyć kanalizację i wodę.

a czym zamierzacie przykryć dom? Dachówka, blachodachówka, blacha trapezowa? Zastanawiam się, jaki może być koszt wykonania dachu 49.12 z garazem dwustanowiskowym blachą trapezową (sama robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja podpytywałam- znajoma będzie miała blachodachówkę i płaci 80 zł za m2 robocizny. Nie wiem, czy to dużo bo my dopiero dobijamy transakcję zakupu działki w Głusku. Będę musiała przerobić troszkę projekt, bo mam front w kierunku zachodnim- architekt zaproponował wprowadzenie takiego rozwiązania, jak w projekcie W-51.12a (zamianę kuchni z salonem) i taras na południe. Apropo- też mamy na ten cel 300000 i mamy świadomość ze z adaptacją działki, ogrodzeniem itp będzie potrzebne ok 400000 ... Jak narazie przyłącze wody to koszt 6-7 tys, 10 tys ogrodzenie, prąd ok 2600, gaz jest. Zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minki, blachodachówka, dachówka bitumiczna (taka jak na kanadyjczykach) lub ewentualnie dachówka. Nie orientowaliśmy się jeszcze w cenach, czytamy i słyszymy, że dachówka jest już niewiele droższa od innych pokryć dachowych, tym bardziej, ze w przypadku naszego dachu odpada dużo elementów odróbki, które normalnie podnoszą koszt takiego rodzaju dachu. Blacha, wszystko jedno jaka, odstrasza mnie ze względu na hałas (np. podczas deszczu). Jak na razie planujemy na razie dać pełne deskowanie i papę, a nad pokryciem zastanowić się do momentu wykończenia, żeby nie zostać bez kasy.

 

Jarus, dachówka może niewiele droższa, ale robocizna z tego co wiem dużo drożej wychodzi, niż w przypadku blachy. A jeśłi chodzi o odgłosy, to rozmawiałem z kilkoma wykonawcami i twierdzą, że przy dobrej izolacji nie słychać nic, tym bardziej gdy jest pełne deskowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie zawracać głowy hydraulikowi już na tym etapie, bo zapewne by mnie dodatkowo zakasował, tylko zrobić samemu to, co dam radę. Dlatego wszelkie porady są mile widziane :-)

 

Może jednak warto chociaż zasięgnąć rady hydraulika, który będzie u Ciebie pracował. Kilka dni temu rozmawiałam z hydraulikiem, który prawdopodobnie będzie robił u mnie i to właśnie on prosił, żeby wezwać go już na tym etapie, żeby zrobić wszystko jak należy i uniknąć kucia chudziaka itp. jak często bywa w przypadkach wykonania tych robót przez inwestora.

 

U mnie czas oczekiwania na uprawomocnienie pozwolenia na budowę. PNB otrzymałam po 35 dniach od złożenia dokumentów, chyba niezły wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących domek W.49.12! jestem na etapie instalacji hydraulicznej i elektrycznej. Zmiany wprowadzone przeze mnie to:

-zmiana konstrukcji schodów( zmiejszenie schodków do wysokości 17cm)

- zmiana daszku nad wejściem, kolumn i elewacji (dokładnie tak jak w projekcie domu ATOS)

- wydłużenie okien w wykuszu, okno w salonie poszerzone do szerokości 270cm

- nad garażem jednostanowiskowym w pokoju dołożyłam dwa okna dachowe po przeciwnych stronach i w zasadzie to wszystko. Zastanawiałam się nad zamianą okna dachowego na klatce schodowej na takie małe okienko z liuksferówna spoczniku ale jednak zostawiłam okno dachowe i uważam to za dobre posunięcie! Poza tym wszystko jak w projekcie!Nie podnosiłam ścianki kolankowej bo uważam że nie ma takiej potrzeby. Pokoje i tak są duże.

Pozdrawiam wszystkich budujących:) P.S. buduję w woj. opolskich. W zalączeniu fotka

domekSiD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...