Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt W-49.12 pracownia DOBRE PROJEKTY (JELENIA GÓRA)


Recommended Posts

U mnie brakowalo obrobki, przyszli panowie i poprawili po poprzdniej ekipie. Przyjemnosc 500zl:-)

 

A co do paneli nad podlogowką, my kupilismy do salonu cos takiego http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/deski-podlogowe/deska-podlogowa-warstwowa-dab-walnut-advance-barlinek,p166398,l189.html i tez planujemy wodniaka. Hydraulik powiedział, że bedzie OK

 

Macie projekty albo zdjecia pokoi i lazienek waszego w-49.12? Moze sie pochwalicie? U nas wstepnie ma byc tak (salon i kuchnia):

 

[ATTACH=CONFIG]158824[/ATTACH]

 

Witam chciałam zauważyć że na wizualizacji jest chyba błąd...bo jesli będziecie chcieli zamontować wkład kominkowy do komina z frontu to odejdzie wam sporo miejsca i kominek przesunie się do środka salonu...a na wizualizacji jest on zaraz przy kominie...tak się nie da zrobić...ewentualnie można zrobić wylot z komina z boku i wtedy wkład będzie przy ścianie i będzie zajmował mało miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poszukajcie zdjęć w moim "Dzienniku budowy". Jakbyście nie znaleźli to piszcie na priv o jakie ujęcia Wam chodzi.

Irysy, bez urazy ale ja zadawałam Ci dokładnie takie samo pytanie jak MINKI już trzy razy (dwa na poczcie w muratordom i raz w komentarzach Twojego dziennika) a dostałam odpowiedz a raczej pytanie podobne "napisz o jakie ujęcia Ci chodzi". Czwarty raz już nie chciało mi się pytać, zresztą nie umiałabym zadać tego pytania/prośby jeszcze prościej.

Irysy - a może wystarczyłby po prostu napisać, że więcej zdjęć nie udostępniasz - przecież nikt się nie pogniewa.

 

I tak jak pisałam - BEZ URAZY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej grubosci macie te dwa murki pomiedzy, ktorymi sa drzwi frontowe? U mnie wymurowane sa z pustaka 24 cm, boje sie ze jak dojdzie ocieplenie, to beda glupio wygladac.

 

U mnie grubość muru tych murków to 25 cm. Cały dom ma ocieplony styropianem 10 cm i taką grubością obłożone mam też te murki. Sumując, każdy murek jest grubości 45 cm, moim zdaniem lepiej żeby te murki nie były "grubsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to mi chodziło. A czy robiliście ocieplenie grzbietu ścian szczytowych? U mnie mało jest miejsca pomiedzy membraną grzbietem ściany. Ciężko będzie tam wepchnąć coś grubszego niż1-2cm. Pytam, bo ponoć to miejsce to jeden z tych sławnych mostków termicznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to mi chodziło. A czy robiliście ocieplenie grzbietu ścian szczytowych? U mnie mało jest miejsca pomiedzy membraną grzbietem ściany. Ciężko będzie tam wepchnąć coś grubszego niż1-2cm. Pytam, bo ponoć to miejsce to jeden z tych sławnych mostków termicznych

 

Ja w tym miejscu mam deski które dolegają do grzbietu ściany szczytowej. Wygląda to tak:

ściana szczytowa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy robiliście ocieplenie grzbietu ścian szczytowych? U mnie mało jest miejsca pomiedzy membraną grzbietem ściany. Ciężko będzie tam wepchnąć coś grubszego niż1-2cm.

 

U nas wymurowali ściany szczytowe na równo z połacią dachu, przed ocieplaniem wycinałem, żeby miejsce na izolację było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Brzmi nieźle, tylko najgorsze jest to, że u mnie w niektórych miejscach idą krokwie przy ścianach. Zastanawiam się czy da się coś zrobić w takim przypadku

 

No cóż tego nie ominiesz. Ale tez nie przesadzajmy z tymi mostkami termicznymi. U mnie z Ytonga podmurowali na równo z krokwiami. I tak zostawiłem. Ja wiem że Ci od energooszczędzania to nawet wbicie kołka styropianowego traktują jako mostek cieplny - lecz należy na to spojrzeć szerszym okiem. Oknem Ci wywali dużo więcej ciepła niż tym skosem, wentylacją tak samo, więc nie popadajmy w paranoje. Odnośnie murków - ja ocieplałem 5 cm styropianu - wyszło 35 cm - i tak jest ok. Gdybym ocieplił styropianem z elewacji........ hm miałbym czołga 60 cm z przodu - a to już by chyba mało ładnie wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich

Czy możecie mi podesłać na adres :[email protected] zdjęcia waszych podbitek? - zależy mi na zdjęciach z każdej strony budynku.

Przymierzam się sam do zrobienia podbitki - chciałbym się przyjrzeć sposobom wykonania(choć stelaży nie widać)

mignęły mi zdjęcia Orzechota - fajnie wygląda jego podbitka - choć zdjęcia zrobione z odległości. Jeśli nie będzie to dla Was problemem - poprosiłbym o zrobione z bliska.

Bede bardzo bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Was ciepło

Kłokoczyce

Ps. Irysy - bardzo dziękuję za zdjęcia - czy mogę liczyć na innych?

Justus-Tobie również bardzo dziękuję.

ktoś jeszcze?

Edytowane przez Klokoczyce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej

Widzę ,że forum martwe , ale może ktoś pomoże i wrzuci projekt/aranzację kuchni. Pojawił się problem z zagospodarowaniem kuchni. Kuchnia miał być tak zagospodarowana jak w projekcie - czyli zlew w oknie, obok drzwi okap kuchenny - ale pojawiły się wątpliwości.

Jak ktoś może się podzielić swoimi pomysłami to będę wdzięczny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...