Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA ROBEN - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

A kto ma doświadczenia z dachówką ceramiczną Tondach z Czech - angobowana. Cena jest w granicach 40 Pln podstawowej. Wzór Romańska, są tez Marsylki. Wygląda przyzwoicie, nawet ta naturalna jest ładna, powiedziała bym, że najbardziej mi sie podoba, jest bardzo stylowa, ale boję się zabrudzeń i glonów, natomiast dachówki glazurowane, te z dużym połyskiem nie wchodzą u mnie w grę z powodów estetycznych - bardzo mi się nie podobają i nie pasują do mojego domku. Dostawa w ciągu 2 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 702
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak rozmawialam z naszym dekarzem o dachowkach, to mowil ze ostatnio

pogorszyla sie dachowka Robena i Koramica. Podobno lamia sie jak sie chodzi

po dachu. Ale facet dobrze zbudowany to sie wlasciwie nie dziwie.

Do innych nie mial zastrzezen.

No i slyszalam o przypadku, ze po zeszlorocznej mroznej zimie Roben popekal

na dachu. (u kolegi szwagra).

 

Ja bylam zrozpaczona po wyborze dachowki ze dalam sie przekonac mezowi a

teraz jak juz jest na dachu to jestem zachwycona (mamy ceglastego Pfleiderera)

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam na dachu Robena - tylko nie "plus" a zwykłą - nie mam zadnych zastrzeżeń co do niej .

Co do jej kiepskiej jakości absolutnie tego nie potwierdzam - dachówka jest bardzo ładna , dekarze jak ją układali nie mieli żadnych uwag , odpadów nie miałem praktycznie wogóle ...

Na dachu już leży rok - i wszystko jest w najlepszym porządku - mogę ją szczerze polecić :)

 

Pozdrawiam

 

ja j.w.

 

miałem ten sam problem, czytałem, słyszałem. Zaryzykowałem i jednak jest wszystko OK.

Co ciekawe sąsiad odradzał mi ją, a w rezultacie położył taką samą. Bronił się twierdząc że jednak chodziło o inną. Creaton? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Witam, mam pytanie mój dach ma mieć nachylenie 25stopni, chcę go pokryć dachówką ceramiczną Roben Plus, według producenta min. kąt nachylenia dachu wynosi 16 stopni(przy zastosowaniu dodatkowych zaleceń) a zalecają od 22 stopni.

Fachowiec od kładzenia dachówki mówi,że najlepiej 30 stopni.

Więc czy przy tych moich 25 stopniach ( bo takie nachylenie chcę mieć )

nie wynikną jakieś problemy jeśli użyję tej dachówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
odradzam kasztanowego robena. powłoka ochronna pęka nawet już po 2 latach. niektórzy moi znajomi połakomili sie i kicha. inne firmy mają też ten kolor ale glazura nie "pajączkuje".

Stary temat, ale to dla nas niepokojąca informacja, zwłaszcza, że dachówka już leży.

Pozostaje czekać i obserwować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas kasztanowy roben lezy juz od roku - nic sie nie dzieje, poczekam wiec jeszcze ;-) nie wierze ze pekanie akurat tej dachowki sa regulą, ale sprawdzac bede - mam ladnych kilka lat udzielonej gwarancji.

 

do tego dobralismy cegle / plytki klinkierowe etna z crh.

 

 

 

PS

nie mam pojecia co mial na mysli aresior pisząc "połakomić się na robena" ....

kompleks jakis ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, widzę, że ktoś plotkuje na mój temat a ja nic nie wiem bo wykańczam domek a nie siedzę na forum.

droga/gi Damro, komentarze "nie na poziomie" odnośnie zazdrości w kwestii robena.

Nie wiesz jaką Damro dachówke wybrałem więc po co kpina? Każda przepiórka swoje chwali piórka. Mnie się creaton podobał i miałem do niego szczęście (partia sprowadzona bezpośrednio z Niemiec na indywidualne zamówienie bez wad ect).

Dziwnym zbiegiem okoliczności roben zachowuje się podobnie u wielu osób. Pozytywne jest to, że reklamacje są uwzględniane. Do grona szczęśliwców dołączył ostatnio kolejny, któremu roben zafundował zrzutke z dachu i wymiane na nowe. Wiem, że z reklamacjami u creatona bywa różnie a najczęściej nie najlepiej. więc i roben ma swoje plusy. największym jest to, że jest stosunkowo tani w zakupie. to właśnie miałem na myśli pisząc "połakomić się na robena".

Radzę jednak popatrzec na ta dachówkę z innej perspektywy. Mój dekarz a zarazem sprzedawca pokazał Nibrę, Creatona, Pfleiderera. Te polecał. Coramica i Robena odradzał. Bardzo płaskie.

Nam "fala" i kolorek odpowiadał. Cena była "promocyjna" na poziomie 3,4 PLN za szt. połaciowej 9kolor identyczny z daleka jak coramic czerwona angoba szlachetna czy jakoś tak). Co tu się zastanawiać?

Zwróćcie uwagę na kształt (profil po przecięciu dachówki) i zamki. To każdy przed zakupem powinien zobaczyć i podjąć świadomą decyzję.

Tyle, że każdy ma inne priorytety i ja to rozumiem. Zresztą to tylko dachówka więc po co ten niepokój. Jest gwarancja. Nie ma sprawy. Macie dobry produkt jeśli wam odpowiada.

Damro a co do tej zazdrości to wybór jest sprawą indywidualną każdego a akurat poczucie zazdrości jest mi obce. To dobre dla takich co czują się zagrożeni z różnych względów. Ja budową na szczęście nie muszę nikomu niczego udawadniać a to że dzielę się w wolnym czasie swoimi spostrzeżeniami ... o to chyba chodzi na forum.

Jałowa dyskusja na temat, która dachówka jest lepsza mdli mnie.

to by było na tyle.

 

pozdr.

aresior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wszystkie dachówki to wypalona glina! Żywotność mają podobną i wszystkie są krzywe bardziej lub mniej dlatego mają zamki, które zwiększają szczelność. Roben niczym nie ustępuje innym dachówkom. Przy poprawnie wykonanym dachu pożyje ponad 100 lat. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...