Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA ROBEN - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

witam,

w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a; argumentowali, że krzywe dachówki, niejednolita barwa, często potłuczone/pokruszone w 'paczkach'; no i się zastanawiam czy tak jest faktycznie czy może mają niską marżę ...

czy ktoś może z forumowiczów jednak się zdecydował na roben-a? jakieś wrażenia, uwagi

pozdr

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 702
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mamy na dachu Robena -ładnie wygląda ale gdybym wcześnij trafiła na forum to chyba decyzja była by inna.Przetrwał co prawda ulewy i wiatry ale kiedy patrzę na nasz dach to mam wrażenie że niektóre dachówki ''stroszą się'' co potwierdza opinię że nie przylegają dokładnie. Nie pamietam gdzie ale wiem,że był taki temat na forum i opinie uzytkowników były bardzo różne

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam robena miedzianego i dekarze nie narzekali i nie widac zeby byla krzywa.Wyglada super na dachu.

Na 190m2 dachu bylo okolo 10szt dachowki uszkodzonej badz przebarwionej, ktore bez problemu wymienili mi w hurtowni

 

troch stara fotka bo sie juz sporo zmieniło..

http://images34.fotosik.pl/329/54842742e8b56a14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a; argumentowali, że krzywe dachówki, niejednolita barwa, często potłuczone/pokruszone w 'paczkach'; no i się zastanawiam czy tak jest faktycznie czy może mają niską marżę ...

czy ktoś może z forumowiczów jednak się zdecydował na roben-a? jakieś wrażenia, uwagi

pozdr

Piotr

 

 

 

No to dziwne. Ja będę na etapie pokrycia dachowego w niedługim czasie i już wypytuje dekarzy. Wprost przeciwnie mówią , że jak na dach to tylko Roben albo Rupp.Każdy jeden z którym rozmawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasza ekipa też odradzała Robena... a z tego co wiem doświadczenie w kryciu dachów maja spore.. namówili nas na Creatona.. mam nadzieję, ze nie będziemy żałować :-?

 

Napewno nie będziecie. U mnie było dokładnie to samo. Przepadła także ruppceramika. Dach jest ekstra.

Robena faktycznie wszyscy odradzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym dachu Roben siedzi już szósty rok (trochę się nam ciągnie ta budowa :oops: ) i nic mu się nie dzieje. Kolor taki, jaki był na początku, dachówki ułożone równiutko, jesteśmy z dachu zadowoleni. Fachowcy nas na Robena namawiali, zaufaliśmy im i nie żałujemy :D

Uszkodzonych płytek było kilka, co przy ilości na dużą powierzchnię dachu było niczym, z resztą w hurtowni nam je wymienili.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym dachu Roben siedzi już szósty rok (trochę się nam ciągnie ta budowa :oops: ) i nic mu się nie dzieje. Kolor taki, jaki był na początku, dachówki ułożone równiutko, jesteśmy z dachu zadowoleni. Fachowcy nas na Robena namawiali, zaufaliśmy im i nie żałujemy :D

Uszkodzonych płytek było kilka, co przy ilości na dużą powierzchnię dachu było niczym, z resztą w hurtowni nam je wymienili.

:wink:

 

I nic się nie zlasowało ???? - niemożliwe ...... :lol:

 

PS. U mnie też jeszcze się żadna dachówka nie zlasowała / cokolwiek by to nie miało oznaczać ... /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani się nie zlasowała, ani się nie złuszczyła, ani ... nic innego się z nią nie stało, z czego bardzo się cieszę :D

 

Zauważyłam jedną prawidłowość wśród majstrów różnej maści:

- Każda technologia, w której nie robili, albo jeszcze się z nią nie spotkali jest z założenia zła :evil: Tak na wszelki wypadek, żeby klient się nie upierał przy swoim, to jakoś go trzeba postraszyć konsekwencjami. Nikt nie chce u siebie bubla, więc z reguły ulega namowom majstrów :lol:

Tak to z grubsza działa w różnych branżach. Nie wszyscy fachowcy chcą poznawać nowe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno wg. fachowców roben to wyrób dachówkopodobny;) nam też dekarz odradził - normalna dachówka ma nasiąkliwość ok 4% a roben ma 18... dla mnie to lipa. po paru lekkich zimach zlasuje sie na dachu;)

 

Bzdura ... - to wszystko w temacie .

 

 

 

Strasznie kolega negatywnie nastawiony na Robena. To samo mozna powiedzieć o Ruppie, Creatonie czy innnym. Jak ktoś źle trafił to przykro, ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam jedną prawidłowość wśród majstrów różnej maści:

- Każda technologia, w której nie robili, albo jeszcze się z nią nie spotkali jest z założenia zła :evil:

 

to akurat w moim przypadku nie ma zastosowania (choć zgadzam się z tym stwierdzeniem!)- panowie mają baaaardzo duże doświadczenie w wykonywaniu różnych pokryć dachowych.. kilkanaście ich realizacji widziałam w naszej okolicy.. z doświadczenia, więc powiedzieli, że lepiej kupić Creatona.. akurat jak przyszli do nas to jeden z ich klientów wygrał proces z Robenem (oni byli po sądach ciągani jako wykonawcy)... ale nie przesadzałabym z krytyką Robena.. pytałam sprzedawcę i mówił, że oprócz tego jednego przypadku nigdy nie miał problemów z tą dachówką, a sprzedaje od 11lat.. zresztą nasz majster odkupił od gościa tą zdjętą z dachu dachówkę i połozył ją u siebie :D :D :D podsumowając: jak ktoś ma zasoby finansowe niech kupi Creatona - choć jak widać i tu są wpadki - dlatego pisałam, że mam nadzieję, że będę zadowolona.. a jak musi zaoszczędzić - niech bierze Robena i się nie martwi! zresztą sprzedawca powiedział też, że kiedyś różnica w cenie pomiędzy Robenem a Creatonem była proporcjonalna do jakości.. niestety teraz Creaton widuje ceny (gdyby nie promocja - miałabym na dachu Robena)[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...