Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA ROBEN - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 702
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas taka antracytowa średzka falista plus leży od 10 miesięcy.

Jak narazie nie mam żadnych uwag. Położona jest pięknie, nie przecieka, choć majster co ją układał narzekał śtrasznie, ze krzywa i musiał dużo szlifować, ale on narzekał na wszystko...

U sasiada lezy taka sama i nie słyszałam , zeby coś nie pasowało jemu, czy wykonawcom.

A piękna jest że hej!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również oczekuję na tą dachówkę w kolorze kasztanowym.Mam jednak wielki dylemat może coś podpowiecie - otóż planujemy białą podbitkę, okna również są białe i nie wiem czy to zakończenie sztucznym łupkiem dawać w kolorze białym czy brąz? Dodam że ten brąz jest dość ciemny.Nie mogę znaleźć takiej realizacji z białym a w brązie nie mam nic :cry: :cry: Pomóżcie bo osiwieję :roll: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jeszcze gorąca ;) kasztanowa. Podobała nam się zarówno i kasztanowa i miedziana - wybór padł na kasztanową bo jest gładsza - miedziana ma bardziej chropowatą strukturę także jest większe prawdopodobieństwo, że szybciej porośnie ;) Ale tak czy inaczej obie są bardzo ładne :)

 

Jak przeczytałam ten wątek zapytałam od razu moich dekarzy jak oceniają dachówkę i jak się kładło - nie mieli żadnych zastrzeżeń powiedzieli, że nie było żadnych problemów z położeniem jak i z samą dachówką. Mamy Plusa - można obejrzeć w albumie 8)

 

Iwcia43 my też planujemy białe okna ale cały czas zastanawiam się nad kolorem podbitki :roll: W jakim kolorze macie kominy ??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również oczekuję na tą dachówkę w kolorze kasztanowym.Mam jednak wielki dylemat może coś podpowiecie - otóż planujemy białą podbitkę, okna również są białe i nie wiem czy to zakończenie sztucznym łupkiem dawać w kolorze białym czy brąz? Dodam że ten brąz jest dość ciemny.Nie mogę znaleźć takiej realizacji z białym a w brązie nie mam nic :cry: :cry: Pomóżcie bo osiwieję :roll: :roll:

 

biala elewacja , lupana biala cegla holenderska

biala nadbitka , biale krokwie z klejonego drewna

ciemnozielona glazura na dachu

biale kominy obite sztucznym lupkiem w trapez

 

takie cos kiedys wykonywalem ,

mysle , ze wyszlo slicznie

 

 

a tak wogole dachowki Roben są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roben średzka falista plus to był mój faworyt, w końcu jednak zdecydowałem się wziąć co innego. Jak w życiu: 5 lat chodzisz z dziewczyną, a potem wychodzisz za inną :wink:

 

Chyba żenisz się z inną, he, he! Wychodzić za mąż to mogę ja, bom kobieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ila66- wyobrażam sobie, że z zielonym wyszło pięknie...Ja mam kasztan i stąd moje rozterki z kolorem wykończenia dachu tym nieszczęsnym łupkiem. :cry: Wymyśliłam sobie dodatkowo zostawić murłaty nie "zaskrzynkowane" a jedynie pomalowane w kolorze dachówki. Myślę że będzie fajnie odbijało. Tylko ten łupek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ila66- wyobrażam sobie, że z zielonym wyszło pięknie...Ja mam kasztan i stąd moje rozterki z kolorem wykończenia dachu tym nieszczęsnym łupkiem. :cry: Wymyśliłam sobie dodatkowo zostawić murłaty nie "zaskrzynkowane" a jedynie pomalowane w kolorze dachówki. Myślę że będzie fajnie odbijało. Tylko ten łupek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach sie nie dyskutuje, ale ...........

Mam dachówke Robena Sredzka falista plus - kolor antracytowy. Podoba mi sie kolorystycznie, lecz troche nie pasuje do mojego dachu. Po prostu uwazam, ze jest zbyt "gruboziarnista" tzn. dachowka jest duza (wychodzi mniej niz 10 sztuk na 1 m2) i przy małych dachach tak jak moj (180 m2) wyglada troche nieproporcjonalnie duza do wielkości dachu. Gdybym miał ponownie wybrac to pewnie pozostałbym przy kolorze grafitowym lecz zmienił do mojego dachu dachówke na mniejsza.

Niemniej tak jak napisałem w pierszej linijce - jest o moje odczucie i innym może sie podoobac taka dachówka także na małym dachu.

(zdjecia w galerii)

Ponadto przypuszczalnie natrafiłem na partacza od obróbek blacharskich. Nie potrafił ładnie przyciąć tej dachówki przy kominie, podobno sie nie dało

"bo taka wypukła jest". Kij mu w oko - i tak miałem go dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Pluszku, mi się podoba Twoja dachówka: i rozmiar, i kolor. Mam pytanie na temat rodzaju i koloru barwnika użytego do pomalowania podbitki. Wyszedł bardzo ładny kolor, super pasuje do złotego dębu okien. Ja też będę miała złoty dąb, dlatego pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...