Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA ROBEN - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 702
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam robena czarnobrązowego. Też miałem wątpliwości, ale zdałem się na sprzedawcę ("do tej dachówki najczęsciej sprzedajemy...") i potwierdziłem u wykonawcy - przyznał rację.

 

Co więcej - do obróbki komina mam blachę czarną, przy rynnach brązową, rynny brązowe marley i całość jest ok.

 

Zapytaj dekarza, który będzie robił dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam

 

Ponoć ta dachówka to dawna średzka falista. Zastanawia mnie czy za zmianą nazewnictwa stoi tylko marketing czy może została ona w jakiś sposób poprawiona. Roben teraz głownie promuje monze i bornholma (eska). Chcę do pokrycia wolego oka zastosować dachówkę zakładkową ceramiczną i ze względów finansowych wystarcza tylko na robena. Flaming jest mało formatowy i najpewniej lepiej będzie się prezentował niż np. monza, ale zastanawia mnie jakość wykonania fleminga. Szukając na forum znalazłem raczej negatywne posty odnośnie średzkiej poodkreślające niskie zamkie i krzywizny. Może orintujecie się czy coś we flemingu z tych wad poprawiono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

W 2008r zdecydowałem się na pokrycie dachu dachówką firmy Roben falista średzka plus czarno-brązowa. Już na jesień zauważyłem pierwsze rysy na powłoce. Teraz po zimie popękana jes cała powłoka Zgłosiłem reklamacje. Przedstawiciel producenta stwierdził, że u nich to w normie. Czy to jest to normalne?

zdjęcie pod adresem

http://galeria.interia.pl/praca,w_id,790064,dach%F3wka,,sort,date,t_id,0,s_id,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tę samą dachówkę, tej samej firmy i w tym samym kolorze co twoja, zakładaliśmy ją jesienią 2008r. Na szczęście u nas nic niepokojącego się z nią nie dzieje, ale słyszałam, że Roben nie uznaje tych "pajączków" za wadę ponieważ owe "pajączki" nie wpływają na jakość dachówki ceramicznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie zakupu dachówki i pytam w hurtowniach właśnie o owe pajączki. No i... ani roben ani wienerberger ani bogen ani nawet creaton nie uznaje na to reklamacji!!

Wlasnie dlatego że nie wpływa to na jakość dachówki (niby), no i dachówki ocenia się "z drogi" czyli z kilku metrów (wg normy) a z kilku metrów tego już nie widać.

Spotkałem się nawet ze stwierdzeniem, że glazura po jakimś czasie na pewno popęka. Szkoda słów, za co tu płacić i to prawie 2x więcej!!

 

Twoje pająki są dosyć duże, próbuj, w końcu towar kupowany był bez skazy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odwiedziłem kilka hurtowni pokryć dachowych i niestety na starszych dachówkach robena dało się zauważyć pajączki/siateczkę na angobie - lekko popękana angoba.

 

Ktoś z Was zgłębiał temat? Jest to kwestia jakiegoś rocznika? A może przypadłość robena?

 

Dlaczego pytam? Ano szukam dachówki i po kolejnej lekturze ,,internetu'' wychodzi mi na to, że nie ma większej równicy między aktualnymi produktami różnych producentów. Każdy z nich wytrzyma te swoje 50 lat.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...