Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA ROBEN - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Witam, mineło półtora roku, dekarze dalej narzekają na robena, a sąsiedzi zakładają i nie narzekają... Z drugiej strony zycie mnie nauczyło że nie ma nic za darmo wiec skąd ta różnica w cenie miedzy np creatonem? Moze to efekt skali-roben sprzedaje wiecej więc może taniej?

 

Roben robi dachówki w Środzie Śląskiej. Nie wiem jak konkurencja - może importuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 702
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Kochani Forumowicze!

Bardzo, bardzo ładnie proszę i zdjęcia dachów pokrytych dachówką Roben Monza (lub najlepiej monza plus) w kolorze miedzianym lub kasztanowym. Mogą być linki do galerii jak się komu nie chce wklejać. Proszę o szybki odzew bo decyzję muszę podjąć już- a zgłupiałam zupełnie.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

masz tu kilka fotek tego samego dachu w różnych porach dnia. Baaaaaardzo zależy od słońca jak to wygląda. Dachówka to Monza Plus miedziana. Wg nas - śliczna :) Kasztanowa jest ciemniejsza, w cieniu wygląda jak ciemna czerwień. Niemniej - i tak zdecydowanie polecam obejrzeć na żywo. I to nie próbki dachówek, tylko najlepiej dwa domy obok siebie, jeden z miedzianą, drugi z kasztanową. My się też wahaliśmy, wybraliśmy miedzianą - i nie żałujemy. Zwłaszcza jak o różnych porach dnia i roku przechodzimy obok domku z kasztanową :) Bo słońce bardzo zmienia wygląd dachówki...

 

Oto linki do fotek: 1 2 3 4 5 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Mam dom pokryty Robenem Monza plus i uważam , że dachówka daje wiele do życzenia , nie jest to najlepsza jakość . Dekarze twierdzą , że dachówka nie jest "pasowna" . Radzę zastanowić się nad wyborem .

Reklamowałem to , lecz Producent uważa , że dachówka spełnia dopuszczalne normy . Ja jestem innego zdania ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dom pokryty Robenem Monza plus i uważam , że dachówka daje wiele do życzenia , nie jest to najlepsza jakość . Dekarze twierdzą , że dachówka nie jest "pasowna" . Radzę zastanowić się nad wyborem .

Reklamowałem to , lecz Producent uważa , że dachówka spełnia dopuszczalne normy . Ja jestem innego zdania ..

 

ja nie wybralem Robena a szkoda.

Koramic to dopiero pomyłka wiec pisz więcej co nie tak masz z tą dachówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dachówki to wypalona glina! Żywotność mają podobną i wszystkie są krzywe bardziej lub mniej dlatego mają zamki, które zwiększają szczelność. Roben niczym nie ustępuje innym dachówkom. Przy poprawnie wykonanym dachu pożyje ponad 100 lat. Pozdrawiam.

 

Wszystkie samochody mają cztery koła! Żywotność mają podobną i wszystkie posiadają jakieś wady. Daewoo Matiz w niczym nie ustępuje innym samochodom. Przy poprawnej eksploatacji pożyje tyle samo i tyle samo przejedzie. Tak samo przewiezie nas z punktu A do punktu B. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dachówki to wypalona glina! Żywotność mają podobną i wszystkie są krzywe bardziej lub mniej dlatego mają zamki, które zwiększają szczelność. Roben niczym nie ustępuje innym dachówkom. Przy poprawnie wykonanym dachu pożyje ponad 100 lat. Pozdrawiam.

 

Wszystkie samochody mają cztery koła! Żywotność mają podobną i wszystkie posiadają jakieś wady. Daewoo Matiz w niczym nie ustępuje innym samochodom. Przy poprawnej eksploatacji pożyje tyle samo i tyle samo przejedzie. Tak samo przewiezie nas z punktu A do punktu B. :D

 

Tu bym się nie zgodziła :roll:

Porównaj żywotność np. starych "beczek" Mercedesa z Fordami, porównaj żywotność japońskich jednostek napędowych (znam takie z przebiegiem 600.000 km bez remontu) z innymi :roll:

Z pewnością nie wszystkie samochody są tak samo trwałe, co naocznie można sprawdzić na naszych drogach - wystarczy poprzyglądać się które staruszki jeszcze jeżdżą, a których już nie zobaczysz w ruchu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy Robena - antracyt angobowana. Wykonawcy nie jeden dach już stawiali i nie mieli zastrzeżeń co do jakości. Jedyne, do czego można się przyczepić, to docinanie - jeśli dachówka jest docinana na dachu, to pierwszy efekt jest straszny - czerwona poświata! Ale po pierwszym deszczu już jest dobrze. Jeśli kupisz np. RuppCeramike, to takiego problemu nie będzie, bo ona jest barwiona w masie, a nie tylko po wierzchu. Ale według nas, nie ma co przepłacać za takie "bajery".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dachówki to wypalona glina! Żywotność mają podobną i wszystkie są krzywe bardziej lub mniej dlatego mają zamki, które zwiększają szczelność. Roben niczym nie ustępuje innym dachówkom. Przy poprawnie wykonanym dachu pożyje ponad 100 lat. Pozdrawiam.

 

Wszystkie samochody mają cztery koła! Żywotność mają podobną i wszystkie posiadają jakieś wady. Daewoo Matiz w niczym nie ustępuje innym samochodom. Przy poprawnej eksploatacji pożyje tyle samo i tyle samo przejedzie. Tak samo przewiezie nas z punktu A do punktu B. :D

 

Tu bym się nie zgodziła :roll:

Porównaj żywotność np. starych "beczek" Mercedesa z Fordami, porównaj żywotność japońskich jednostek napędowych (znam takie z przebiegiem 600.000 km bez remontu) z innymi :roll:

Z pewnością nie wszystkie samochody są tak samo trwałe, co naocznie można sprawdzić na naszych drogach - wystarczy poprzyglądać się które staruszki jeszcze jeżdżą, a których już nie zobaczysz w ruchu :lol:

 

 

W mojej wypowiedzi jest sporo sarkazmu.

 

P.S.

Jestem miłosnikiem starych Mercedesów i posiadaczem 24-letniego egzemplarza. Jak powszechnie wiadomo są twardsze od diamentu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy Robena - antracyt angobowana. Wykonawcy nie jeden dach już stawiali i nie mieli zastrzeżeń co do jakości. Jedyne, do czego można się przyczepić, to docinanie - jeśli dachówka jest docinana na dachu, to pierwszy efekt jest straszny - czerwona poświata! Ale po pierwszym deszczu już jest dobrze. Jeśli kupisz np. RuppCeramike, to takiego problemu nie będzie, bo ona jest barwiona w masie, a nie tylko po wierzchu. Ale według nas, nie ma co przepłacać za takie "bajery".

 

Ja zainwestowałem w farbkę Robena i pomalowałem pocięte dachówki ( w koszach). Wyglądają jakby były barwione w masie, wiec jeszcze raz powiem-"nie widzisz różnicy, to po co przepłacać" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...