Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA ROBEN - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 702
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Od początku celowałem w Robena bo rzeczywiscie dachówka ta jest atrakcyjnie cenowo przynajmniej w tamtym roku była.

Dach wygląda bardzo ładnie (pluska czarno-brązowa 340m2), dekarze nie narzekali, jestem bardzo zadowolony.Cóż można chciec wiecej...

Pozdrawiam.

widze że jestes z Rybnika, gdzie moge obejrzeć Twój dach ? chce ta sama dachówke,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam!

Czy ktoś z forumowiczów może już ma położoną tą dachówkę na dachu? Właśnie zastanawiam się nad jej zakupem ale chciałbym zobaczyć jak całościowo wygląda. Jest to nowa oferta Robena i mało która hurtownia u mnie w okolicy to sprzedaje i nie ma jeszcze gotowych dachów w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Czyzby już nikt nie kupował Robena? W ubiegłym tygodniu bylismy na składzie i sprzedawca bardzo nam odradzał Robena, twierdząc, ze odskakuje z nich margiel i nawet pokazał wystawkę z taką uszkodzoną dachówką. Namawiał nas za to na Kreatona i sama nie wiem co o tym myśleć. Jest 2011r - może jakość Robena faktycznie się pogorszyła, ale o kreatonie czytałam na forum wiele niepochlebnych opinii - przede wszystkim, że są porysowane i to widać. Proszę o komentarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

Panowie jeżeli nigdy nie pracowaliście jako dekarze to nie dowiecie się jaki jest problem z Robenem. Jeżeli chcecie mieć dachówkę ceramiczna na dachu kupujcie coś innego niż roben, jeżeli nie stać was na prawdziwą ceramikę kupujcie Brass na 100 % wytrzyma dłużej niż roben.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dekarzem oto moja lista dachówek 1 Creaton 2 RuppCeramika 3 Bogen .............na końcu Roben Proszę o wasze propozycje ??? moze stworzymy listę która pomorze ludziom :)

 

należałoby podawać nie tylko producentów ale i konkretne modele bo w obrębie jednego producenta mogą być duuuże różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem problemów z żadną dachówką (w tym z Robenem) czasami tylko trochę więcej roboty. Wysoko oceniłbym Meyer-Holsen. Miałem z karpiówką tej firmy trochę problemów przy kryciu "wolich oczek" w związku z jej grubością ( w zasadzie z cienkością). W swojej karierze jeszcze nigdy nie spotkałem prostej dachówki ceramicznej i może w tym jest urok tego pokrycia. Jak nie usłyszę merytorycznych uwag dotyczących wad produktu to będę cytował stare porzekadło: "złej tanecznicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza". Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. tez stoje przed wyborem dachówki. moje typy to 1. nelskamp r10 2. creaton balans 3. tondach stodo 4. bogen innovo 10, wszystkie wyceny podobne, wiec cena nie bedzie juz stanowila kryterium, tylko jakosc. po rozmowach z ok. 10 dekarzami wypada ze te wszystkie dachówki są be. pierwszym kryterium przy wyborze byla cena, wszystkie sa z tej samej półki cenowej (daja rozne rabaty), drugim wygląd (stąd ten wybór), trzecim jest jakosc. moze ktos pomoze wybrac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy jakość? Mogą być różnice w składzie gliny, z której są te dachówki wyrabiane i to tyle. Skoro cena nie jest w tym wypadku miernikiem wybierz tę, która Ci się najbardziej podoba. Życzę rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystkie są tak samo szczelne czyli nieszczelne bo wszystkie w większym czy mniejszym stopniu umożliwiają przedostanie się śniegu. Producenci starają się wyeliminować margiel ale nie spotkałem się z dachówką, która by nie miała go w szczątkowej ilości. Oczywiście identyczne nie są bo to niemożliwe. Nie chodzi tu o maszynę tylko o formę, w której są wytłaczane. Te formy mają określoną żywotność i są regenerowane a w przypadku uszkodzenia naprawiane lub wymieniane. Dalej to już technologia wypalania i hartowania. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...