Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA ROBEN - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 702
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam poszukuje obecnie dachowki na dom bardzo spodobała mi sie dachowka robena (wizualnie jak i cenowo) ale po odwiedzinach w jednym z duzych składów pokryc dachowych zauwazyłem na dachówce robena glazurowanej spekania na całej powierzchni dachowek

(taka pajeczyna) co ciekawe na jasnych odcieniach dachowek nic takiego nie znalazłem ani na innych dachowkach pozostałych firm jestem ciekawy jak sie ma do tego gwarancja !!!!!!!!!!!?????:( a juz byłem przekonany na robena w 99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos ma piemont antracyt?

 

Dlaczego ROBEN nazywa swoje dachówki jakby były włoskie? PIEMONT, MONZA .... To jakaś bzdura !!! Tam nikt nie używa takich dachówek. To w ogóle nie są dachówki w stylu włoskim. Ostatnio na Budmie pokazałem te ROBENOWSKIE włoszczyzny znajomemu włochowi ... śmiał się z politowaniem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U żadnego producenta gwarancja nie dotyczy tej tzw. "pajęczynki" gdyż jest zjawisko normalne. Kup dachówkę angobowaną a nie będzie takiego zjawiska. Pozdrawiam.

 

Nie zauważyłam żeby każdy kto ma tę dachówkę to ma pajęczynki. My mamy rubena czarno-brązową i mamy na większości dachówek tę nieszczęsną pajęczynkę. Nasz sąsiad ma tę samą dachówkę i miał na kilku i się uparł i mu wymienili.

Pocieszające to jest to, że tego nie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 months później...
Nie bardzo rozumiem jaki jest problem kiedy wszystko jest jest OK. Można zrobić zdjęcie pod mikroskopem warto jednak zapoznać się z normą. Pozdrawiam.

 

Zapoznałem sie z ową normą (porażająca) a w reklamacji zaznaczyłem, że dachówka jest szczelna, nie jest krzywa i spełnia normy (polskie) ale estetycznych żadnych. nikt nie chciałby mieć na swoim dachu takich "różności".

Dla takiego koncernu jak Roben to kiepska reklama.... (zresztą problemy pojawiają się z dachówkami każdej z firm i w każdym przedziale cenowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz rzecz w tym, że to nie są żadne problemy. Po prostu taka jest uroda dachówki wykonanej z wypalonej gliny. Już kilkakrotnie pisałem, że na wystawkach w hurtowniach jest eksponowana wyselekcjonowana dachówka. Masz dobrze wykonany dach z niezłego produktu. Będzie Ci służył wiele lat. Do wszystkiego należy podchodzić z dystansem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Podbiję nieco wątek. Czy są jakieś nowe opinie co do dachówki Roben Piemont? Czy ktoś ostatnio kładł tą dachówkę i może się podzielić opiniami czy rzeczywiście krzywa, nie przylega szczelnie itp? Po przeczytaniu wątków trochę obawiam się rzeczywiście o ich szczelność, ale z drugiej strony zastanawiam się czy te 30 % ludzi które wybiera dachówkę Robena ma przeciekające dachy :) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...