Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA ROBEN - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Nie wiem ile w twojej okolicy ja bym wycenił na deskowanie (zależy jaki dach bi nie wspominasz o tym) od 5-20zł/m2 i położenie papy (rozumiem że zamiast membrany dachowej) od 10-20zł/m2

 

Dach zasadniczo dwuspadowy około 270m. Skąd tAK duże rozbieżności w cenach? Deski powinny chyba być suche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 702
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 6 months później...
  • 9 months później...
  • 7 months później...
Czy ma ktoś na dachu Robena PIEMONT DACHÓWKA CERAMICZNA antracytowa angobowana i mógłby wstawić zdjęcie? Taki kolor nam się podoba, ale w okolicę nie widziałem u nikogo tej dachówki. O dziwo nam Robena polecił wykonawca, który od jakiegoś czasu wykonuje dachy głównie na tym produkcie - według jego opini ta dachówka jest bardzo dobrym wyborem w świetnej cenie. Czy ktos z Was ma na dachu dachówkę Piemont i może coś powiedzieć na ten temat? Dodam, że poprzednie strony przewertowane, jednak o Piemoncie jest niewiele. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Skąd piszesz? Gdyż mogę wskazać Ci wiele dachów pokrytych tym produktem. Podzielam opinię Twojego dekarza, jest to jeden z najlepszych produktów ceramicznych na polskim rynku budowlanym. Opinia moja wynika z zachowania relacji cena-jakość. ROBEN jest jednym z najsolidniejszych producentów dachówki ceramicznej i zawsze wywiązuje się ze spraw gwarancyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam,

 

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest minimalna i maksymalna szerokość krycia dla dachówki roben monza plus. Średnia szerokość krycia to 263 mm, natomiast nie mogę znaleźć informacji jakie są wartości min i max. Może ktoś z praktyki potrafi powiedzieć, czy dachówkę monza plus można zsunąć do 260mm (jeśli chodzi o szerokość krycia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Niestety nie mam możliwości pomiaru. Problem polega na tym, że chce pokryć garaż, który jest podstawiony i dach ma pokryty membraną, ale dachówki jeszcze nie kupiłem, a dopiero wybieram. Szukam czegoś co wejdzie bez komplikacji i kombinowania na szerokość połaci 6700mm. Nie chcę w ciemno kupić czegoś co potem sprawi problemy, bo się okaże, że dach musi być dłuższy lub krótszy o naście cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest minimalna i maksymalna szerokość krycia dla dachówki roben monza plus. Średnia szerokość krycia to 263 mm, natomiast nie mogę znaleźć informacji jakie są wartości min i max. Może ktoś z praktyki potrafi powiedzieć, czy dachówkę monza plus można zsunąć do 260mm (jeśli chodzi o szerokość krycia)?

 

Tu masz - https://roben.pl/do-pobrania/katalogi/karta_monzaplus.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju Ok. Dzięki za wskazówki. Z tą membraną jestem świadomy, że lipa, ale tak musi być to tylko garaż wolnostojący. W ciągu miesiąca od położenia folii będzie dachówka, a folia niby 6 miesięczna.

 

@Pytajnick przejrzałem ten dokument wiele razy i nie widzę. Jeśli tam są a ja mam coś z oczami proszę podaj wartości.

Edytowane przez domino34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju Ok. Dzięki za wskazówki. Z tą membraną jestem świadomy, że lipa, ale tak musi być to tylko garaż wolnostojący. W ciągu miesiąca od położenia folii będzie dachówka, a folia niby 6 miesięczna.

 

@Pytajnick przejrzałem ten dokument wiele razy i nie widzę. Jeśli tam są a ja mam coś z oczami proszę podaj wartości.

 

Masz tam napisane orientacyjne szerokości krycia według liczby szeregów dachówki. Fachowcem nie jestem, ale wątpię by ta dachówka miała znaczące widełki min-max jeśli chodzi o SZEROKOŚĆ.

Ja u siebie mam Piemont którą można było "regulować" w pionie ale nie na boki, bo są zamki. Dach (szerokość) trzeba było dostosować pod dachówki a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pytajnick Czy nie widzisz, że są to wielokrotności średniej długości pokrycia?!! Czy rozumiesz o co w ogóle jest pytanie?? Chodzi o wartości MIN I MAX szerokości pokrycia, a nie średnią. Pytanie jest czy dachówkę monza plus można ułożyć co 260mm, czy zamki nie pozwalają na taką regulację?? Rozumiesz teraz o co pytam? Jeśli nie masz pojęcia nie spamuj. Dachówka ma regulację także na szerokość.

 

Liczyłem, na to, że na tym forum będzie jakiś dekarz z takim doświadczeniem, że odpowiedź na takie proste pytanie nie będzie problemem.

 

W hurtowniach krzyczą, że oni nie wiedzą, a wystawek nie będą rozbierać. Na infolinii robena też nie wiedzą i każą kupić sobie dachówki i zmierzyć. Śmiech na sali.

 

Kupie titanie, bo tam przynajmniej podają parametry min i max szerokość krycia i da się ją ułożyć co 260mm.

Edytowane przez domino34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pytajnick Czy nie widzisz, że są to wielokrotności średniej długości pokrycia?!! Czy rozumiesz o co w ogóle jest pytanie?? Chodzi o wartości MIN I MAX szerokości pokrycia, a nie średnią. Pytanie jest czy dachówkę monza plus można ułożyć co 260mm, czy zamki nie pozwalają na taką regulację?? Rozumiesz teraz o co pytam? Jeśli nie masz pojęcia nie spamuj. Dachówka ma regulację także na szerokość.

 

Liczyłem, na to, że na tym forum będzie jakiś dekarz z takim doświadczeniem, że odpowiedź na takie proste pytanie nie będzie problemem.

 

W hurtowniach krzyczą, że oni nie wiedzą, a wystawek nie będą rozbierać. Na infolinii robena też nie wiedzą i każą kupić sobie dachówki i zmierzyć. Śmiech na sali.

 

Kupie titanie, bo tam przynajmniej podają parametry min i max szerokość krycia i da się ją ułożyć co 260mm.

 

Cóż... ja potrafię używać wyobraźni , więc patrząc na te średnie, przekrój zamka itd, wziąłbym policzył - szerokość dachu jaki mam przez ilość średniej, ilości dachówek i gdyby mi wyszło, że muszę dołożyć jedną dachówkę a aby ją zmieścić to resztę bym musiał poprzesuwać o np 6mm każdą od średniego wymiaru to... qpa a gdyby to było po 2mm to jak najbardziej.

Kupuj Titanię, tylko jak wyliczysz na sztywno, bo papier wszystko przyjmie, to wystarczy krzywo wypalony zamek czy jakiś paproch i cały system runie. Powodzenia.

 

PS..hurtownie, które nie mają kilku dachówek luzem to aby na pewno hurtownie ?

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Zakupiłem dachówkę ROBEN TOBAGO MONZA po pięciu latach użytkowania na dachówce pojawiły się białe pęknięcia w postaci pajęczyn. Wygląda to bardzo nieestetycznie i obawiam się że po latach będzie się to powiększać. Mamy czarną dachówkę więc jest to mocno widoczne.

Złożyłem reklamację ale niestety producent stwierdził że to nie jest wada produktu i dlatego nie może uznać reklamacji.

 

mms_20191128_113244.jpg

 

mms_20191128_113224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dachówkę ROBEN TOBAGO MONZA po pięciu latach użytkowania na dachówce pojawiły się białe pęknięcia w postaci pajęczyn. Wygląda to bardzo nieestetycznie i obawiam się że po latach będzie się to powiększać. Mamy czarną dachówkę więc jest to mocno widoczne.

Złożyłem reklamację ale niestety producent stwierdził że to nie jest wada produktu i dlatego nie może uznać reklamacji.

 

[ATTACH=CONFIG]439383[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]439382[/ATTACH]

 

Szukając dachówek dla siebie, w kilku hurtowniach, gdzie ekspozycje z dachówek stały na dworze i w słońcu, zauważyłem na czarnych i grafitowych dachówkach takie właśnie pajęczynki. To było doskonałym argumentem, by moją żonkę zniechęcić do takich kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...