Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pochwalcie się swoim mikserem/ malakserem


aspidisca

Recommended Posts

Zielonooka dobry garnek do gotowania na parze szczerze polecam.

A tez nie lubie wszelkich kuchennych gadzetow.

 

ja UWIELBIAM! :wink: :lol:

ale chyba tylko...kupowac , bo potem po prostu robia za watpliwa "ozdobe" kuchennych polek :-? wiec po prostu nie chce kolejnej "durnostojki" :wink:

 

\ Mam pytanie - czy wiesz mniej wiecej w jakiej cenie mozna kupic takie garnki (zakladam ze 2 osoby by sie zywily) wiec maly "zestaw". tak zeby nie bylo to "byle co" ale zeby tez nie wydac polowy pensji? { na Allegro widze rozrzut cenowy od 30 do 250 zlotych )

 

Mnie tylko wielka wyprzedaz moze skusic do kupienia gadzetu :wink:

A garnek jeden dla dwoch osob wystarczy , pojemnosci ok 2 l , wazne zeby byl z dobrej stali 18/10 , mial grube dno z aluminiowym rdzeniem i nie mial zadnych plastikowych uchwytow. Tak na dobra sprawe to zwykly garnek z wkladka ( lub dwa , jeden na drugim a jeden z nich ma dziurkowane dno) , w tych wiekszych sa jeszcze wkladki do gotowania makaronu ( jak dla mnie mniej przydatne). Wazne tylko zeby nie pomylic jednej wkladki z druga bo z ta do makaronu na parze sie nie bardzo da gotowac ( glebsza jest po prostu).

Cen polskich nie znam , wiem tylko ze w Polsce strasznie zdzieraja , wiec chyba na allegro to niezly pomysl zeby poszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mielismy podobne zdanie o tym "cudzie" zanim go nie zobaczylismy, pomacalismy, sprobowalismy.

 

Nie obraź się, ale to jest tekst jakby żywcem wycięty z Mago, a ja nie lubię jak mi sie robi wodę z mózgu. Zapytałam was nie po to, zebyście mi pisali, że mam sobie w googlach poszukać, bo jestem dużą dziewczynką i sama potrafię wpaść na taki pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy podobne zdanie o tym "cudzie" zanim go nie zobaczylismy, pomacalismy, sprobowalismy.

 

Nie obraź się, ale to jest tekst jakby żywcem wycięty z Mago, a ja nie lubię jak mi sie robi wodę z mózgu. Zapytałam was nie po to, zebyście mi pisali, że mam sobie w googlach poszukać, bo jestem dużą dziewczynką i sama potrafię wpaść na taki pomysł.

.

Myślę ,że raffran nie ma na co sie obrazać.Ty nie pytasz o zalety tego urz. tylko krytykujesz tych co go mają.Powiedz co chcesz wiedzieć tak ogólnie bo nastawienie do jego zakupu jest juz znane.A jeżeli nic nie chcesz wiedzieć w czym problem? kup jakieś gary na pare na allegro i po kłopocie.Wydaje mi sie ,że dokładnie opisałem jego zalety .Cena to druga strona medalu. :(

Ja zdania nie zmienie.Drogi ale ma wszystkie pod soba.Nie jest to kolejna kuchenna zabawka która idzie w zapomnienie jak to zreszta ładnie powiedziała zielonooka. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: bardzo ladnie opisujecie termomixa

tylko ze ja sie po prostu obawiam ze zrobie z nim to co z setka innych urzadzen kuchennych (i nie tylko ) ktore nabylam :-?

"pobawie" sie tydzien , gora dwa i ...rzuce w kat

Taki los w kuchni spotkal juz : ekspress cisnieniowy do kawy, toster, krajalnice do chleba i taki "dynks" z korbka do recznego szatkowania :-? :wink:

Stoi w tylko kurz na nich osiada :)

u moich dwóch znajomych thermomix stoi na blacie kuchennym od kilku lat .... :D Jedna z nich zabiera go NAWET na wczasy bo jest od niego UZALEŻNIONA :wink:

W tym tygobniu rozbijam skarbonkę i zamawiam pokaz :D

ns...napisz jeszcze cos na zachętę :D tak smacznie zachęcasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że raffran nie ma na co sie obrazać. Ty nie pytasz o zalety tego urz. tylko krytykujesz tych co go mają.

W pewnym sęsie tak, bo zapytani jak to działam ze potrafi miksować i gotowac w jednym naczyniu nie potrafią odpowiedzieć inaczej niż cytując formułki rodem z telesprzedaży.

 

 

kup jakieś gary na pare na allegro i po kłopocie.
Pomyliłes mnie z kimś, ja szukam dobrej rozdrabniarki i pytałam o maszynkę do mielenia a nie o gary na parę.

 

 

Wydaje mi sie ,że dokładnie opisałem jego zalety.

Formułki reklamowe juz usłyszeliśmy. Teraz pytanie zasadnicze. Jak to działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprezentowałem troszku jakie to cudo.

Nie to Ty nie czytasz uważnie. Bo ja na przykład nie rozumiem, czy to ma jakieś śmigła rozdrabniające? czy te ostrza tkwią w zupie podczas gotowania i takie tam... To co napisałeś to zwykłe slogany reklamowe dla mnie są. Ja jestem techniczna i pytam o szczegóły a nie o zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprezentowałem troszku jakie to cudo.

Nie to Ty nie czytasz uważnie. Bo ja na przykład nie rozumiem, czy to ma jakieś śmigła rozdrabniające? czy te ostrza tkwią w zupie podczas gotowania i takie tam... To co napisałeś to zwykłe slogany reklamowe dla mnie są. Ja jestem techniczna i pytam o szczegóły a nie o zalety.

 

Zaczynam Cie lubić.Termomix jako urzadzenie sklada sie z dwóch podstawowych cześci.Głownej na która składa sie pojemnik ze stali szlachetnej ,który to ma wbudowane śmigła demontowalne do mycia .Na te śmigla można zakładać nakładki plastikowe ,słuzace do róznego rodzaju prac np .bicie piany ,rozdrabnianie warzyw,mielenie miesa ..Owa górna część wygladem przypomina dzbanek z rączka. pokrywka w kształcie elipsy zamyka dzbanek specjalnym cyngwajsem bo bez niego urządzenie milczy.W tej pokrywce znajduje sie waaaażżżny otwór który jest wżiernikiem lub rewizją do podgladania robiacej sie strawy i połączeniem czyli przedłuzeniem roboczej pary do drugiej czesci zwanej varomą.Ma miarke "mt" jako miarke i "kopystke do wkładania do dolnej cześci urzadzenia nawet podczas jego pracy.Odpowiadam na pytanka.

 

Tak w czasie gotowania zupki szlachetne smigla siła rzeczy musza byc zatopione w cieczy zupnej.Te śmigłą służą do wielu zadań(tak sobie to wymyślil konstruktor) rozdrabniajace i owszem z doskonałym skutkiem bo miele make na chlebek.

 

Myslalem ,że jestem komunikatywny w pracy z tym urzadzeniem i przekazie dla kobiet niechetnie patrzacym na to cacko ale widac sie mylilem bo jedna JoShi:

To co napisałeś to zwykłe slogany reklamowe dla mnie są. Ja jestem techniczna i pytam o szczegóły a nie o zalety.
zrozumieć mnie nie potrafi..Bardzo przepraszam ja niczego nie reklamuje tylko prezentuje jak ono jest funkcjoniren u mnie w domciu.Powinnaś zwrocić baczna uwage ,że termomixa dostalem na moje urodziny a to ,że o nim mówie to temat w ktorym jestem dobry.

 

 

pozdrawiam zawsze "gotujacy "NS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownej na która składa sie pojemnik ze stali szlachetnej ,który to ma wbudowane śmigła demontowalne do mycia .

A podobno to samo się myje...

 

Na te śmigla można zakładać nakładki plastikowe ,słuzace do róznego rodzaju prac np .bicie piany ,rozdrabnianie warzyw,mielenie miesa .

A podobno to nie ma dodatkowego oprzyrządowania tak nielubianego przez użytkowników zwykłych robotów kuchennych (mało skomplikowanych dodatków w postaci tarcz noży itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownej na która składa sie pojemnik ze stali szlachetnej ,który to ma wbudowane śmigła demontowalne do mycia .

A podobno to samo się myje...

 

Na te śmigla można zakładać nakładki plastikowe ,słuzace do róznego rodzaju prac np .bicie piany ,rozdrabnianie warzyw,mielenie miesa .

A podobno to nie ma dodatkowego oprzyrządowania tak nielubianego przez użytkowników zwykłych robotów kuchennych (mało skomplikowanych dodatków w postaci tarcz noży itp.).

 

Etam czepiasz sie mnie i mojej maszyny ale odpowiem i teraz.Przez zwrot

samo się myje...

trzeba rozumiec ,że konstruktor znalazl furtke dla takich ......klientów jak Ty i śmigła postanowił rozkrecac po to by z miejsc gdzie oko ludzkie nie widzi wyjać resztki zrobionej wczesniej potrawy.Dokończeniem zwrotu jest to że myje sie tak samo jak pracuje.Tych nakładek jest tylko dwie .wspomniane śmigło i motylek do np piany.....która zaraz mi sie wyleje i nic wiecej.... dajmy sobie spokój bo i tak nie dojdziemy do kocensusu ..Ty atakujac mnie a ja broniac sie przed...????

 

 

Sorki ale Ty chyba nie lubisz takich skomplikowanych cackow.

 

Przepraszam było mi miło itd.NS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wystawiaja kilka thermomixow i sa foty jak wygladaja w srodku te urzadzonka. Producent czy tez dystrybutor na swojej stronie www nie zdradza tej tajemnicy , podobnie tajemnicza jest tez cena.

Proste w budowie , jakosc taka sobie ( pisanie o jakiejs szlachetnej stali to chyba naduzycie ) ..... zwykly robot z funcja gotowania na parze , za niezwykla cene.

Dziwie sie , ze to cudo ma takich zagorzalych wielbicieli , ale widocznie sa i tacy ktorzy lubia przyzadzac kawe w naczyniu w ktorym wyrabiaja mieso na mielone. :wink:

 

Pozdrawiam i smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze rozgozala zawzieta walka pomiedzy zwolennikami i przeciwnikami tego urzadzenia.Mam pewna propozycje,dla tych ktorzy zadaja pytania na jego temat,dociekaja co to jest,jak to dziala.....

Nie ma nic prostrzego jak pojsc w slady Ew-ki zamowic prezentacje,ktora nic nie kosztuje i do niczego nie obliguje.Mozna sie umowic do tego co bysmy chcieli zeby nam przygotowano,czy obiad,desery,napoje,salatki,kremy,chleb,ciasto,itd.

"Prezenterzy"daja swoje skladniki,wiec w najlepszym wypadku mozna miec obiad za friko. :D

Coz, a na koniec mam tylko mala uwage,do tych ktorzy sa z gory nastawieni do tego urzadzonka negatywnie i rozglaszaj na lewo i prawo,ze to jest do niczego,ze za drogie............itd,itd.

Zastanowcie sie jak bedziecie sie zachowywac i co bedziecie mowic, gdy to cos wam sie spodoba i zapalacie checia posiadania "tego czegos" predzej,czy pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prezentacji nie skorzytsam , szkoda czasu , w cuda nie wierze , ale jak ktos jest chetny to radze aby najpierw ugotowal sobie cos w zwyklym garnku na parze.

 

A z robotow kuchennych jak na razie zastanawiam sie nad Zelemer Talent 881 i Braun CombiMax 750

Oba w cenie ponizej 500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prezentacji nie skorzytsam , szkoda czasu , w cuda nie wierze , ale jak ktos jest chetny to radze aby najpierw ugotowal sobie cos w zwyklym garnku na parze.

 

A z robotow kuchennych jak na razie zastanawiam sie nad Zelemer Talent 881 i Braun CombiMax 750

Oba w cenie ponizej 500 PLN.

 

Muszę wtrącić trzy grosze niejako broniac swojego.Oba urządzenia prezentowane przez Goni_Mnie_Peleton niczym nie podparte plastikowe pożeraczy miejsc kuchennych.Jakieś dowody na to ,że w nich coś można zrobić ,jakaś potrawa choćby cytowana prawie drwiąco przez ciebie kawa i ciasto zrobione w jednym.W tych twoich nie wiadomo co sie robi.... to tak samo jak powiedziala JoShi

W pewnym sęsie tak, bo zapytani jak to działam ze potrafi miksować i gotowac w jednym naczyniu nie potrafią odpowiedzieć inaczej niż cytując formułki rodem z telesprzedaży.

 

 

Formułki reklamowe juz usłyszeliśmy. Teraz pytanie zasadnicze. Jak to działa...

 

 

 

Nie obraź się, ale to jest tekst jakby żywcem wycięty z Mago, a ja nie lubię jak mi sie robi wodę z mózgu. Zapytałam was nie po to, zebyście mi pisali, że mam sobie w googlach poszukać, bo jestem dużą dziewczynką i sama potrafię wpaść na taki pomysł.

 

Duże chłopczyki i dziewczynki już były co teraza proponuje "opozycja' :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze rozgozala zawzieta walka pomiedzy zwolennikami i przeciwnikami tego urzadzenia.

Jeśli o mnie chodzi to nie miałam na myśli walki z urzytkownikami tego urządzenia. Poprostu nie lubie jak się ze mnie "robi młynka". Ja lubie proste techniczne informacje a nie slogany reklamowe żywcem z telezakupy mango. Moja irytacja wynikła z tego, że wielokrotnie pytałam jak to działa a w odpowiedzi dostawałam: 'znajdź sobie w googlach', albo: 'to potrafi wszystko'.

 

 

Nie ma nic prostrzego jak pojsc w slady Ew-ki zamowic prezentacje,ktora nic nie kosztuje i do niczego nie obliguje.

Tak się składa, że ja nie znosze tego typu imprez. Zamiast tego wolę się dowiedzieć szczegółów od posiadaczy. Coraz bardziej jestem jednak skłonna uwierzyć w to, że ujawniający się tu posiadacze sa pod wpływem czegoś w rodzaju prania mózgu i zamiast odpowiadać konkretnie to rzucają sloganami reklamowymi.

 

 

Coz, a na koniec mam tylko mala uwage,do tych ktorzy sa z gory nastawieni do tego urzadzonka negatywnie i rozglaszaj na lewo i prawo,ze to jest do niczego,ze za drogie............itd,itd.

Ja niczego nie rozgłaszam. Moge najwyżej rozgłaszać, że nie wiem jak to działa i nawet taki 'specjalista' jak ns nie potrafił mnie do tego przekonać. A jeśli zmienię zdanie to jestem na tyle dojrzała, ze będę potrafiła się przyznać do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JoShi:

 

 

Moge najwyżej rozgłaszać, że nie wiem jak to działa i nawet taki 'specjalista' jak ns nie potrafił mnie do tego przekonać.

 

Cho cho!!Wcale nie chce do niczego Cie przekonywać bo i jak skoro od początku stoisz "okoniem" i Nie interesuje Cie To co pisałem na temat termomixa.Zamykająć swoje wypowiedzi wzgledem Twoich powiem pass bo i tak nie kupisz a przepisy które przedstawie w nowy poscie nie beda Cie interesowac ,bo i w imie czego.Jak be to....be i to jeszcze takie drogie.

Rownie trafnie moge powiedzieć o Tobie "specjalistka" ale nie wiem czego?

 

Bez urazy pozdrawiam Cie serdecznie. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaj mnie drogi Peletonie,że właśnie te
Zelemer Talent 881 i Braun CombiMax 750

. :wink:

 

 

Drogi Niktspecjalny a po co ja mam Cie przekonywac jak Ty juz masz thermomix i jestes zadowolony. Zreszta na sprzetach kuchennych nie znam sie zbytnio i m in dlatego zajrzalem do tego watku.

Zelmer to dobra polska firma ( a zazwyczaj wole kupowac produkty "made in Poland"), a o Braun CombiMax bylo juz w tym watku pare pozytywnych opinii.

 

Do thermomixa nie jestem przekonany bo:

1/ malutki - 1,5 litra - kiepsko widze przygotowanie w nim obiadu dla kilku osob

2/ supermultifunkcjonalny i dlatego po pierwsze jak sie zepsuje to tak jakby zepsuly sie wszystki urzadzenia w kuchni , po drugie nie jestem przekonany do tego aby przyzadzac kawe , dzemy i mielone w jednym naczyniu.

3/ nie bardzo rozumiem na czym polega ta jego supermultifunkcjonalnosc a zarazem prostota .... no ale mozna o tym dyskutowac , choc ja nie zamierzam bo go nie kupie i juz.

4/ drogi jest - za 3 tys moge kupic kilka dobrych sprzetow kuchennych a miejscem sie nie przejmuje bo mam dwie kuchnie i duza spizarnie.

5/ zwolennicy tego urzadzenia sa tak bardzo bezkrytyczni , ze az sie zastanawiam czy ktos nie poddal ich praniu mozgu .......

6/ dziwne jest tez , ze dystrybutor na swej stronie www nie chce podac ceny.

 

PS

A jak ktos sie juz zdecyduje na to cudo to radze ostro sie targowac.

Jest z czego spuscic , w USA taki sprzecik kosztuje 750$

 

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaj mnie drogi Peletonie,że właśnie te
Zelemer Talent 881 i Braun CombiMax 750

. :wink:

 

 

Drogi Niktspecjalny a po co ja mam Cie przekonywac jak Ty juz masz thermomix i jestes zadowolony. Zreszta na sprzetach kuchennych nie znam sie zbytnio i m in dlatego zajrzalem do tego watku.

Zelmer to dobra polska firma ( a zazwyczaj wole kupowac produkty "made in Poland"), a o Braun CombiMax bylo juz w tym watku pare pozytywnych opinii.

 

Do thermomixa nie jestem przekonany bo:

1/ malutki - 1,5 litra - kiepsko widze przygotowanie w nim obiadu dla kilku osob

2/ supermultifunkcjonalny i dlatego po pierwsze jak sie zepsuje to tak jakby zepsuly sie wszystki urzadzenia w kuchni , po drugie nie jestem przekonany do tego aby przyzadzac kawe , dzemy i mielone w jednym naczyniu.

3/ nie bardzo rozumiem na czym polega ta jego supermultifunkcjonalnosc a zarazem prostota .... no ale mozna o tym dyskutowac , choc ja nie zamierzam bo go nie kupie i juz.

4/ drogi jest - za 3 tys moge kupic kilka dobrych sprzetow kuchennych a miejscem sie nie przejmuje bo mam dwie kuchnie i duza spizarnie.

5/ zwolennicy tego urzadzenia sa tak bardzo bezkrytyczni , ze az sie zastanawiam czy ktos nie poddal ich praniu mozgu .......

6/ dziwne jest tez , ze dystrybutor na swej stronie www nie chce podac ceny.

 

PS

A jak ktos sie juz zdecyduje na to cudo to radze ostro sie targowac.

Jest z czego spuscic , w USA taki sprzecik kosztuje 750$

 

 

Pozdrawiam :wink:

 

zwolennicy tego urzadzenia sa tak bardzo bezkrytyczni , ze az sie zastanawiam czy ktos nie poddal ich praniu mozgu

 

Troszku mnie to ukuło ale tylko troszku.Lubie to urzadzenie i lubie tych którzy mają luźne zdanie w wypowiadaniu sie na luźne tematy.Dodam ,że nie lubie tych którzy nie potrafia uszanowac czyjegoś zdania.Ale szanuje za to to ,że i tak wymieniliśmy sie pogladami w taki miły sposób. :o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...