Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

budowa garażu


przemek3pk9

Recommended Posts

Witam.

Do Fili_P

 

Widziałam taki dobudowany garaż o jaki Ci chodzi.Postawiony byl z pełnych płyt betonowych (chyba z 4).W srodku obłożony był styropianem.Ponieważ ten garaz ma mój znajomy to wiem.Nie potrzebował pozwolenia na budowę bo nie robił tego na fundamentach.

 

 

Chyba jednak nie masz racji..........jest to za duże, żebo obyło sie bez pozwolenia i projektu i do tego garaż :wink: :wink: Ja rozmawiała w gminie i z architektem...projekt MUSI być i pozwolenie na budowę też. Garaż stywiam dokładnie tak na ścianie budynku ok 11z na 5-6 m ale wjazdy będą od frontu..dwa.... a mieszkam na wsi :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 months później...

Czy samowolka to nie jestem pewna bo ten garaż nie ma fundamentów,czyli spełnia role zabudowanej prowizorycznej wiaty która służy na opał np.Oczywiście że tam trzyma i samochód.Z garażu który jest w bryle domu zrobił kuchnie ,ale to inny temat nie dotyczący sprawy.

Przypomne że jest to postawione z betonowego płotu.Myśle że pomysł jest dobry ,ale pomimo niewielkich w sumie kosztów warto zasięgnąć informacji w gminie.

Zastanawiam się kiedy on to dostawił,ale nie pamiętam.Na pewno jakiś czas temu,dawno.Jeśli okaże się (ale może się nie przyzna),że to samowola to ma szczęście ,bo z sąsiadami to on raczej dobrze żyje.

To tyle.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
aktualne jak w temacie jestesmy na etapie szukania geodety (mapa do celow projektowych- btw z okolic pruszcza gdanskiego ktos zna?) i rozmow z architektem

 

eeeeeeeeeee...............to my dalej jesteśmy :wink: .papiery leżą od miesiąca w architekturze.........i JUŻ nawet jakaś panienka wzięła je z kupki :lol: :lol: :lol: :lol: a my ........fundamenty pod ściany wylane i czekamy tylko na hasło żeby ruszać z kopyta :lol: :lol: :lol: ..... materiały i dobre chęci czekają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...