Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inka i MazaQ - wymarzony domek krok po kroku... KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

o scianke kolankowa pytam dlatego, iz wahaliśmy sie jaka wysoka ma byc. chcielismy 80 cm jednak po namysle i radzie architekta wybralismy wariant z metrowa , co ma duzy wplyw na wysokosc dachu, okna polaciowe, erkle w elewacji bocznej itp. no ale jakos to bedzie.

 

u nas na projekcie wygląda to tak:

 

http://images34.fotosik.pl/190/724ec7205cb13bce.jpg

 

w praktyce muszę sprawdzić bo jeszcze nie miałem okazji pomierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazaqi- już wszyscy przebieramy nogami, żeby zobaczyć nowe zdjęcia z Waszego domku!

 

A przy okazji muszę poprosić o konsultacje: w tym tygodniu zaczynamy budować Karmen II i ostatni moment na decyzję: jedno duże, panoramiczne okno w salonie, czy podobnie, jak w orginale: dwa. Na 99% będzie tamtędy wyjście na taras.

 

Chyba Josin już przyznał (a?), że jedno jest zdecydowanie fajniejsze. No ale dwa to bardziej ekonomiczne rozwiązanie i trzyma się w konwencji dworku polskiego. Co robić??? Poradźcie proszę, powiedzcie swoje zdanie, bo zwariuję

 

Ashka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba! Pewnie, że kwestia gustu. Tyle, że mnie się wszystkie opcje podobają... Widzę, jak pięknie jest u Was. Ale definitywnie nie potrafię się zdecydować i dlatego szukam wad w różnych rozwiązaniach ( bo zalet każde ma dużo)

Może cena będzie decydująca, albo ustawność pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w salonie to kiepski pomysł zeby było wyjście na taras :/

1) salon jest dość mały, w ogóle salon i sypialnia wyszły nam najmniejsze i nie wiemy jak co ustawić

2) salon jest ponizej poziomu gruntu (przynajmniej u nas) wiec musielibyście mieć schodki przy oknie/drzwiach

3) obok macie przy jadalni wyjscie na taras, a przy oknie w salonie może stac kanapa

 

jedyne co (dla mnie) może stanowic jakies tam uzasadnienie drzwi w salonie to ustawienie działki i to że na całej tamtej ścianie bedziecie miec taras, my mamy południe akurat w narozniku działki, wiec taras bedzie półokragły

 

pozdrawiam

inka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże nieotwierana witryna jest fajnym pomysłem ,tak mają znajomi w swoim domu i rzeczywiście salon jest przez to bardziej ustawny.

Ciekawa tylko jestem jaki największy wymiar mozna uzyskać bez dzielenia witryny słupkiem pionowym.

Napisz MazaQ co jest za dobudowaną łukową ścianką w holu przy schodach? schowek czy niewykorzystana przestrzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
witka MazaQ, mam do Ciebie małą prośbę, czy mógłbyś zamieśćić na forum lub przesłać na maila [email protected] Wasze schody?, chodzi mi o konstrukcje, na czym są wsparte, jak wygląda sprawa komina i ile zajęły Wam miejsca w salonie. budujemy podobne schody i obecnie mamy maly problem z nimi wiec chcialbym przypatrzec sie Waszej wersji, jesli oczywiscie moge:) pozdrawiam i życzę szybkich postępów:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...