Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, w tym miesiacu minal dokladnie rok naszych poszukiwan wymarzonego projektu i ciesze sie ze tyle to trwalo bo w koncu polaczylismy to co jest praktyczne w srodku z wygladem zewnetrznym, bryla budynku w domku W WERBENACH

 

A bylo ciezko, nawet bardzo :(

szczegolnie na tak waska dzialke ( 16,5 m) w koncu znalazl sie projekt o slicznej bryle, zgrabnej z zewnatrz i z funkcjonalnym wnetrzem przynajmniej wedlug nas:)

Wczesniej wybrane projekty byly wszystkie z dachem dwuspadowym i jeszcze niedawno SZMARAGD ktory mialam okazje zobaczyc na zywo, wewnatrz niezly ale glowny mankament to nieustawny salon z tymi schodami na pierwszym planie a z zewnatrz niestety nie podobal mi sie poprostu nie przepadamy jak to niektorzy mowia za stodolkami

 

Za to wiekszosc uwaza ze dach czterospadowy (jaki jest W WERBENACH) to na poddaszu mala powierzchnia duzo skosow itp ale odwiedzalam juz takie domki w srodku niektorzy podnosza scianke kolankowa i jest ok a poza tym w tych pokojach nie laduje sie duzo szaf, mebli i nie wiadomo czego

A jeszcze w kazdym pokoju na poddaszu jest wyjscie na balkon wiec jak ktos chce sie tak bardzo wyprostowac i przeciagac to prosze uprzejmie:)

 

Mili forumowicze czekam na wszelkie opinie :)

A moze jednak ktos zastanawial sie nad tym projektem?:))

 

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m4497ce9bb36e7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzieki JACEK za dobre slowo:)

 

A poza tym nikt nie zastanawial sie nad tym projektem wogole???

A moze ktos go bral pod uwage i zrezygnowal:( to niech przynajmniej poda z jakich powodow, albo jakie zmiany by wprowadzil

My robimy garaz dwustanowiskowy i podwyzszamy scianke kolankowa o 25 cm

Pozdrowienia:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTURZE K, bardzo pomogl mi ten opis Domku w Werbenach

dzieki serdecznie za link i odpowiedz:)))

Teraz tylko zastanawiam sie nad jedna rzecza a mianowicie ta nieszczesna scianka kolankowa :(

Mam zagryche..??

Myslelismy ze jak podniesiemy tylko o 25 cm to nie zaburzy kształtu bryly ,teraz jak patrze na ta linie balkonow to mnie martwi:(

A czy wydluzenie dachu (krokwi) nic by tu nie pomoglo??

 

Jesli chodzi o inne niedogodnosci jak brak spizarki to wykombinujemy cos pod schodami a brak pomieszczen gospodarczych zastapimy dwustanowiskowym garazem gdzie bedziemy przechowywac narzedzia itp

Strych sie powiekszy a tam zrobimy pralnie suszarnie garderoby

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłużenie krokwi sprawi że uzyskasz jedną linię, ale za to zrobisz sobie większy cień na ściany i okna. Po drugie zwiększy Ci się optycznie bryła dachu. Domek zatraci proporcje i zacznie przypominać "grzyb" z kapeluszem.

 

Wydłużenie garażu da Ci tylko zwiększenie powierzchni pokoju nad garażem. Ten pokój i tak jest mało ustawny - trzy ściany ze skosami, nie widać tam możliwości wstawienia pralnii,chyba że rezygnujesz z tego pokoju na rzecz pomieszczeń gospodarczych? - ale do odważnych świat należy :)

 

Spiżarka pod schodami nie zda egzaminu - za daleko trza chodzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj. Mi bardzo się ten projekt podoba. Podobnie jak Ty przejrzałem kilka tysięcy domków i ten jest najbliższy ideałowi. Zamierzamy ruszyć z budową za 2 lata. Teraz trwają przygotowania tj. nabywam "wiedzy fachowej". Tak więc projektu jeszcze nie kupiliśmy, ale w chwili obecnej zdystansował wszystkie inne. Również będziemy chcieli mieć garaż 2 stanowiskowy, ale projekt w wersji lustrzanej. W planach małe zmiany kosmetyczne. Jeżeli ruszyłaś z budową to proszę podaj:

- rejon, w którym budujesz,

- czy podwyższaliście ściankę kolankową,

- jakie zmiany wprowadziliście,

- na jakim etapie jesteście,

- czy zmienialiście rozkład pomieszczeń,

- jaką macie ścianę 2, 3 warstwową.

 

My mocno głowiliśmy się nad możliwością powiększenia salonu. Te 26 m2 wraz z jadalnią jest chyba trochę mało. Chociaż nie widziałem domku w rzeczywistości.

 

Pozdrawiam i gratuluję wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam chce budować dom w Werbenach .Prosze wszyskich budujących i nie tylko o opinie i porady.Czy ktoś już może go wybudował? http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4497ce9bb36e7

 

Bardzo fajne rozplanowanie pomieszczeń. Dom całkiem niezły tylko dość drogi w budowie.

Te koszty budowy, które podają to jakieś nieporozumienie.Nie ma szans wybudowania tego domu w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czoraj mialem spotkanie z czlowiekiem od budowy i za samą robocizne zarzyczył sobie 80 tyś czy to normalna cena bo mi sie wydaje ze duzo przesadzona.

 

Nie dziwi mnie to. Popatrz. Nie ma ludzi do pracy. Ekipy budowlane mają mnóstwo zleceń i niestety to oni wybierają sobie klientów.

Takie czasy nastały. To jeszcze nic. Popytaj w hurtowni ile czeka sie na cegłę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...