Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj!!! Odnośnie tej ścianki ażurowej to chcę przedłużyć ścianę pomiędzy gabinetem asalonem i połaczyć z tym krótkim kawałkiem ściany na której jest kominek. Ma to wyglądać coś podobnie jak to :http://images12.fotosik.pl/37/5767151cdd4537e2.jpg A odnośnie łazienki to ona nie będzie miała zmienionego pionu-źle się zrozumiałyśmy-będzis przeróbka ale lustrzana tego projektu co widziałaś czyli łazienka zostaje na swoim miejscu ale bedzie powiększona, a naprzeciw połączone zostaną 2, 3 i 4 i to będzie sypialnia z dużą garderobą (oczywiście 2 będzie miała jedną ścianę inaczej-taką po skosie). My też złożyliśmy wniosek o prąd, niestety gaz będzie dopiero w przyszłym roku.

Czekasz na pozwolenie na budowę? A nam powiedziano, że do tego trzeba mieć projekt-a Archon ma sprzedawać ten projekt od 3 marca... :roll:

My też mamy sporą działke- ale ja się nie martwię, bo uwielbiam grzebać w ogrodzie, więc póki co puszczam wodze fantazji jakie to kwiaty będę miała :D Dom nie będzie na samym przodzie działki, bo planujemy taki pólokrągły wjazd. Ciekawa jestem Twojej działeczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnie pozwolenia na budowę to użyłam skrótu myślowego. W tej chwili czekamy na odpowiedz od wodociągów, w tamtym tygodniu kierownik budowy złożył dokumenty do gazowni, a jeszcze wcześniej do elektrowni-mówiąc że czekamy na pozwolenie ,miałam na myśli szybkie zakończenie papierologi bo się już nie mogę doczekać budowania, doglądania, podziwiania... :)Czekam na ten projekt z niecierpliwoscią, dzwoniłam do Archonu i ma być tak jak pisałaś 3.03. Pytałam jeszcze czy w projekcie będzie projekt rekuperacji, inst.odgromowej, eko pakiet itd-ma być wszystko w jednej cenie.Tak więc wszystko się zacznie na dobre jak będziemy mieli projekt w ręce. Świetny pomysł z zagospodarowaniem tego miejsca miedzy ścianą a filarem- nie wpadłabym na to. Ja ogrodu generalnie się nie boję, martwi mnie tylko brak czasu. Bardzo podobają mi się ogrody w stylu japońskim. Skarlone lub zminiaturyzowane drzewa i krzewy odpowiednio podświetlone wygladają naprawde interesująco, ale w ostateczności nie wiem jak to będzie. Wiem tylko napewno, że nie będzie żadnego oczka wodnego. Ogród i tak zawsze miałam w "przebudowie", więc i teraz pewnie też tak będzie. Co roku mam inne wizje i co mogę to przesadzam w różne miejsca. Zastanawiam się z mężem, czy automatyczne nawadnianie,(które sami chcemy wykonac) to będzie dobra rzecz. Chcemy wykopać studnię do tego celu, ale ponoć trzeba to zgłościć do odpowiedniego urzędu, a tam naliczają taki ryczałt, że głowa boli. Muszę sie coś więcej dowiedzieć, no chyba, że Ty wiesz? A, jeszcze mam pytanie-w projekcie werbenki są osadzone na podłożu jakby na usypie z ziemi, mi osobiście sie to nie podoba, a czy u Ciebie będzie wg. projektu?Taras też mi się wydaje wysoki. Mój kierownik powiedział, że trzeba będzie zrobić murki zaporowe, żeby sie"taras nie rozjechał"- to jego słowa :) Czym będziesz ogrzewać dom? Pozdrawiam Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je też nie planuję oczka wodnego :D i też planujemy sami założyć nawadnianie kropelkowe- no i z tego co wiem to wygląda to tak, że kopie się studnię i montuje pompę i cały koszt to wykop i za prąd zużywany przez pompę ( chyba , że jestem w wielkim błędzie :lol: ale nie słyszałam o żadnych opłatach ryczałtowych)

A odnośnie tego usypu, na którym stoi projekt-wydaje mi się że wszystkie projekty z doklejonymi garażami tak mają, że garaż jest niżej niż pozostała bryła budynku i, że w realu ta różnica nie jest aż tak bardzo widoczna.

A ogrzewanie to ostatnio największy orzech do zgryzienia. Póki co nie ma gazu na działce i do przyszłego roku nie będzie- jeżeli miałoby być gazowe to musielibyśmy kupić dużą butlę i zakopać ją w ogrodzie. Ale taka butla to umowa na kilka lat z aneksem określonego zużywania gazu ( a jak nie zużyjesz to i tak zapłacisz) Poza tym kolega ma gazowe i od października płacił około 800-900 zł miesiecznie za dom wielkości 200m. Nie wiem jaką miał temperaturę w domu, ale ponoć gazowe i tak wychodzi drogo. Zastanawiamy się teraz nad ekogroszkiem, rekuperatorem i kominkiem z płaszczem wodnym.A Wy jak chcecie ogrzewać? Planujecie jakieś zmiany na górze? Pozdrawiam-Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ogrzewanie domu to my planowaliśmy na początku piec na eko-groszek i drewno, ale byłam ogladać taki dom i wysłuchałam wielu opinii na temat obsługi i .... :-? ci którzy to mają to odradzają. Narzekają na pył, brud, i ciągłe myślenie o tym, że trzeba wybrac popiół i dosypać opał. Ogólnie jednak nie narzekają, ale wszyscy zgodnie twierdza, że gbyby mieli wybierać ponownie, wybrali by coś bezobsługowego. Jedna znajoma, czekała na przyłącze gazu (juz pomieszkując kątem) i w tym czasie grzała piecem na węgiel , drewno i coś tam jeszcze-to mówiła, że woli zapłacic więcej gazu i mieć święty spokój, niż rano przed pracą dokładać. Zresztą teraz mieszkamy w domu, w którym były przerabiane wszystkie rodzaje ogrzewania(oprócz ekogroszku). Najpierw był piec na drewno, jakiś lepszy z podwójnym spalaniem, pochodził ze dwa sezony-noszenie wielkich kloców drewna, raz w tygodniu 3 wiadra popiołu zniechęciło, wcześniej był piec na koks- już go nie ma, teraz jest piec na gaz-swietna sprawa, sam się dostosowuje do temp. na zewnątrz. reguluje płomień gazu itd, ale rachunki są oookropnie duże! - 1200 za 200 m domu !(w tym jest gotowanie i podgrzanie ciepłej wody) :x . Także nie wiem co wybierzemy. Kiedyś myśleliśmy o pompie ciepła, ale jest to drogi interes, ok. 80 tyś zł. Tak więc stopa zwrotu tego przrdsięwzięcia będzie długa. Napewno założymy sobie panele solarne próżniowe-koszt to ok 25 tyś. Rekuperator chyba też załozymy- 25 tyś. Napewno będzie kominek z płaszczem wodnym. Ogrzwanie na dole będzie podłogowe wszędzie, na górze grzejniki. Zastanawiam się ,czy na górze, w pokoju nad garazem nie zrobić sobie duzej sypialnia dla nas, ale nie wiem czy bedzie przytulna, przwdopodobnie tam będzie pokój tzw. rodzinny :D - czyli pewnie głównie zabawki dzieci, garderoba, :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niaka i Niezapominajka cieszę się, że pojawia się więcej zwolenników tego skądinąd pięknego domu :D U nas wybór początkowo padł na Dom w koniczynce, choć mi od zawsze podobał się Dom w aloesie -> i mam nadzieję, że moja Werbenka będzie wyglądać od frontu podobnie: tzn myślę, czy nie zrobić zamiast okrągłych kolumn takiego (patrz zdjęcie) przedsionka i podobają mi się zaokrąglone okna na górze tak jak w Aloesie.

http://i216.photobucket.com/albums/cc232/maja_w/DOM/114838422727a52596b7872924ab7219481.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza działka ma 11,18 ara: 24mx42m, dłuższą ścianą od frontu.

A jeśli chodzi o strony świata, to mam tu problem, bo wjazd na działkę mamy od strony południowo-wschodniej, a nie chciałabym dawać domu bokiem, skoro ma tak ładną elewację frontową...

 

No i co tu zrobić ze słońcem??

Czyli będę mieć jasną kuchnię :D Planuję też wykusz w kształcie trapezu z szerokimi oknami, żeby maksymalnie doświetlić salon.

 

A jak to wygląda u was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, masza działka jest długa na 33, a szeroka na 28 m. Wjazd mamy od pólnocy, czyli usytuowanie względem stron swiata jest wzorcowe :D . Słyszałyście o 30% podwyżce gazu? Chyba znów będziemy przerabiać temat pompy ciepła. znacie jakieś opinie na ten temat?(oprócz tego , że to drogie i długo sie zwraca?)

Maja jestem ciekawa dlaczego zrezygnowałaś z budowy aloesa, skoro Ci się podobał? pytam z ciekawości bo mi się podobał póki go nie zobaczyłam... :-? Zresztą widze że jak na razie, że Niezapominajka i ja zaczęłyśmy od zachwytu nad tym domem. Coś w nim jest, a coś nie skoro jednak zrezygnowałyśmy. :D Na jakim jesteś etapie budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałam podobał się Mi :) Mąż narzekał, że droższy... I to on wyszukał Werbenę. A i mi się spodobała, choć problematyczne wydaje się urządzenie kuchni i pokojów. Nie za bardzo podoba mi się balkon podzielony na 2 pokoje (to ten balkon nad wykuszem): murek prowadzący na balkon jest taki wyciągnięty, ale tu nic nie poradzimy, choć ja chcę zrobić tak, żeby każdy pokój miał osobny balkon.

 

Oj, my jeszcze nie budujemy. Ja mam 24 lata i dopiero poszukuję swojej pierwszej pracy /trzeba mieć zdolność kredytową :roll: / Póki co nie budujemy, ale dość skrupulatnie wszystko planujemy.

 

Zgodnie z naszymi planami zaczniemy wiosną 2009, no chyba że się uda wcześniej - to wtedy jesień!! Na ten rok mamy w planie ogrodzić się, założyć abisynkę, kupić blaszak, mąż chciał jeszcze budować domek gospodarczy. No i będziemy załatwiać przyłącza i inną papierologię.

 

Co do gazu to my nie planujemy wcale. Sam prąd. A ogrzewanie - ekologiczne, prawdopodobnie na eko-groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj niezapominajka567 my z mężem coraz częściej zastanawiamy się czy Werbena poszerzona o metr, czy Werbenki 3...

 

A ja się pochwalę, że od 7 marca jesteśmy właścicielami działeczki, o której pisałam wyżej. Świetna inwestycja za niewiarygodnie niską cenę: 43zł za m2... (a wszystko dzięki bieganiu mojego taty przez 1,5 roku za papierami :) ) i tylko 2km od granic Krakowa :D

 

Gratuluję kupionego projektu.Teraz to czekamy na szybki start z budową!!!

Mam pytanko: czy orientujesz się w kosztach budowy Werbeny 3, bo na stronce jeszcze nie ma podanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja W.gratuluje zakupu dzialki-super ze Wam sie udalo dopiac swego :D Szkoda ze nie dalas "cynka" o tych dzialkach-moze by sie cos jeszcze znalazlo :wink: (rozmawialysmy o tym na priva w zeszlym roku)

Domek wybraliscie bardzo zgrabny-mi sie tez takie podobaja chociaz ja wybralam " ala "parterowke-z poddaszem uzytkowym ale tylko z oknami dachowymi-Natalia z www. mgprojekt.com.pl

Pozdrawiam i zycze dalszego spelniania marzen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Super wam sie udalo z ta dzialka-az dziw ze jeszcze mozna trafic takie okazje :D

Gdzie dokladnie bedziecie sie budowac?(w jakiej miejscowosci?)Macie juz ekipe ?

My tez mamy dzialke w prostokacie dluzszym bokiem przylegajaca do drogi ale wjazd jest od strony polnocno-zachodniej.

Musimy jeszcze ja uzbroic (woda i prad -gazu nie ma we wsi) a potem mam nadzieje ze w rok postawimy stan surowy zamkniety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Kochani, co się dzieje z waszymi budowami??

 

Odkąd zrobiło się ciepło, jeździmy na działkę codziennie. Tydzień temu kupiliśmy garaż-blaszak - oczywiście został "zakotwiczony" do ziemi; w sobotę posadziliśmy pierwsze iglaki - chcemy obsadzić całą działkę tujami szmaragd, co 70cm. Zaczynamy od jednego boku - i znów w obawie przed kradzieżą posadziliśmy tylko 11, czyli co trzecią (na krótszym boku). Wczoraj jeszcze były ...

 

Utwardzamy sobie też drogę... Były już 2 transporty gruzu, które musieliśmy łopatą rozrzucić, a większe kawałki rozbić... Dziś przyjeżdża trzeci i ostatni :)

 

Napiszcie co działacie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witaj lido41, mamy już w "Projektach i architekturze" wątek nt Werbeny. Kilka osób przymierza się do budowy. Ja osobiście będę budować Werbenę 3 (ale bez garażu), tylko teraz niestety papierologia mnie powstrzymuje....

 

A oto link:

http://forum.muratordom.pl/dom-w-werbenach-archon-nowosc,t89343.htm?highlight=dom%20werbenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...