Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli rozumie, że stożek by Adam M. może być wykorzystany zarówno do solarów gdy pracują na glikol-u LUB do pompy ciepła która będzie pracowała na gazie powiedzmy chłodniczym.

Czy koniecznym jest jednak lutowanie nie dosyć twardym lutem to jeszcze wpuszczając azot do środka? :(

To już nie jest taka prosta sprawa...

A miało być tak łatwo.

Czy ilość tej miedzi powiedzmy 2x12 metrów fi 15 wystarczy jako skraplacz do PCI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz PRODUKCJĘ, to nie lutowanie w azocie położy Cię na serwisie gwarancyjnym!

Finansowo!

Jak kleisz sztukę dla siebie - to obroni Cię filtr cząstek stałych wstawiony przed sprężarką.

Lutuj jak umiesz i czym możesz!

(żebyś Ty wiedział jaki "fajans" uprawiają "znafcy" problemu)

2 x fi 15 x 12mb zanurzone w wodzie starczyć powinno.

Spore moce da się tak przerzucić.

Liczone w KW.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm .... z tym skraplaczem ... to dopiero ciekawe pytanie ....

Najlepiej byłoby dobrać go doświadczalnie do PC .... ale jak ? :)

Problem polega na tym, że jak nie będzie wystarczającego odbioru ciepła .... to presostat wyrzuci .... i PC stoi ....

pozdrawiam.

 

P.S. I znów wciąłem się Adamowi .... :)

Mr. Adam ... tu chodzi, żeby je wystarczająco szybko wychłodzić .... (te 2 x 12mb) ... ale sądzę, że jest Pan jedyną osobą tu, żeby na to pytanie odpowiedzieć ....

Edytowane przez andstach1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, jak możesz wyjaśnij jakie zadanie spełnia filtr cząstek stałych?

Wujek google na szybko nie chce mi rozjaśnić ciemnych komórek :D

 

Nasuwa mi się kolejne pytanie

Mianowicie kilka stron wstecz był poruszany temat zaworu zwrotnego "piłeczkowego". Nic takiego nie mogę znaleźć. Zawór zwrotny kulowy wiem jak działa, ale tam jest metalowa kula, która dosyć mocno hałasuje, gdy zaczyna balansować na granicy przepuszczalności. Czy to to samo "piłeczkowy" a kulowy?

Ja umieszczam bufor centralnie NAD piecem na olej. Czy w takim przypadku potrzebuję zawór zwrotny piłeczkowy, czy inny zawór. Planowałem połączyć bezpośrednio dużymi średnicami tzn. ok. 2" buforek z piecem bez żadnej automatyki ani pompy.

Jak myślicie będzie w porządku? Czy nie będzie to robiło zbyt dużych ruchów w buforze?

Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

znalazłem na aledrogo coś takiego:

http://allegro.pl/grzejnik-kanalowy-miedziany-aluminiowy-i1491662037.html

zastanawiam się czy nadało by się na wężownice do solarów i PC, oczywiście po drobnych przeróbkach co by się w buforku zmieściło ?

 

pchanie aluminium do bufora jest raczej kiepawym pomysłem, a bez aluminium to z tego grzejnika kawałem zagiętej rurki miedzianej zostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponowię swoje pytanie, które mi spędza sen z oczu.

Ja umieszczam bufor centralnie NAD piecem na olej. Czy w takim przypadku potrzebuję zawór zwrotny kulowy tzw. różnicowy. Planowałem połączyć bezpośrednio dużymi średnicami tzn. ok. 2" buforek z piecem bez żadnej automatyki ani pompy.

Jak myślicie będzie w porządku? Czy nie będzie to robiło zbyt dużych ruchów w buforze?

Dzięki wielkie za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...