Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak - tylko 1m3 perlitu kosztuje 340zł. Policzyłem, że 1,5m to tak na styk przy okrągłym ubranku.

W kwadrat wejdzie z 0,5m3 więcej...

 

powiem tak...

izolacji nigdy za wiele, wydasz teraz kilka setek więcej a potem będziesz miał mniejsze straty dobowe, przy takich zbiornikach są chyba znaczne;)

można też upchać to wszystko wełną i zrobić zabudowę z k-g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - tylko 1m3 perlitu kosztuje 340zł. Policzyłem, że 1,5m to tak na styk przy okrągłym ubranku.

W kwadrat wejdzie z 0,5m3 więcej...

 

1 m3 perlitu z zębca kosztuje 150 PLN NETTO chyba - nie wiem gdzie ty tak drogo chcesz kupić?

 

Ja mam zasypany do 2/3 wysokości narazie z 3 stron perlitem w obudowie kwadratowej - musze jeszcze dokupić ale dopiero jak skończe zabudowywać całość.

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Qter - Dzięki za linkę.

Zadzwonię jutro i jeśli faktycznie mają po tyle, to chłopie chyba Ci postawię coś extra! ...

Do tego transport bliższy! Tam gdzie pytałem (w dwóch punktach) chcą po 34 zł za worek 125L Ep180 (czyli 8x34=272zł 1m3)

i 29 zł za EP150 (8x29=232 1m3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qter - Dzięki za linkę.

Zadzwonię jutro i jeśli faktycznie mają po tyle, to chłopie chyba Ci postawię coś extra! ...

Do tego transport bliższy! Tam gdzie pytałem (w dwóch punktach) chcą po 34 zł za worek 125L Ep180 (czyli 8x34=272zł 1m3)

i 29 zł za EP150 (8x29=232 1m3)

 

napisz czy z np. z Warszawy możesz odebrać bo będę dla siebie kilka worków brał więc można wspólny transport zrobić...

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMIE - patrzyłeś na to:

...uporczywie nad grawitacyjnym podłączeniem bojlera ...

Myślisz, że to ma szansę zadziałać?

i to:

..

??

Co sądzisz?

Bo to chyba jakaś trudna zagadka - nikt nie chce się wypowiedzieć.

Ja już jestem zdesperowany i chyba się za to wezmę...

Edytowane przez mrTomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu.

Robię bufor i nie wiem czy dobrze zrobiłem perforację rury kominowej.

Otwory na dole mają fi 4mm , potem 6mm 8mm 10mm i na końcu 12mm dodatkowo czym bliżej góry tym bardziej się zagęszczają.

Pozdrawiam.

http://imageshack.us/f/51/img4490male.jpg/

http://imageshack.us/f/267/img4489male.jpg/

IMG_4489male.jpg

IMG_4490male.jpg

Edytowane przez piotrmati
żle wklejone zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu.

Robię bufor i nie wiem czy dobrze zrobiłem perforację rury kominowej.

 

Widzę (chyba) ocynk, ocynk w CO jest dużo gorszy od rurki czarnej. Ale oczywiście będzie też działać.

Rurki ocynkowane nie lubią temperatury pow. 60 st, a miedź nie lubi cynku na rurkach.

 

A co do perforacji Guru radzi by były nacięcia poziome i pionowe. Więc niech się On wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu.

Niestety _nie_ należę do nich. Ja jednak, po pewnych przemyśleniach, skłaniam się do rury max. dziurawej. tj. gdybym miał możliwość/materiał to wykonał bym ją z ..gęsto plecionej siatki. Jeżeli można zapytać, jak planujesz wężownicę do cwu?

ps. rozpatruje ciepłą strugę jako roztwór cukru w wodzie - kiedy już się nie chce niemal rozpuszczać widać smugi.

Edytowane przez szaryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu.

Robię bufor i nie wiem czy dobrze zrobiłem perforację rury kominowej.

Otwory na dole mają fi 4mm , potem 6mm 8mm 10mm i na końcu 12mm dodatkowo czym bliżej góry tym bardziej się zagęszczają.

Pozdrawiam.

 

Na pewno masz lepiej niż u mnie. Ja perforacji nie zrobiłem i szybko przekonałem się co się z tym wiąże. W rozmowie z Adamem doradził mi nacięcia kątówką z tarczą 2-3mm co 90° i następne niżej na zakładkę. Tego jeszcze u siebie nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety _nie_ należę do nich. Ja jednak, po pewnych przemyśleniach, skłaniam się do rury max. dziurawej. tj. gdybym miał możliwość/materiał to wykonał bym ją z ..gęsto plecionej siatki. Jeżeli można zapytać, jak planujesz wężownicę do cwu?

ps. rozpatruje ciepłą strugę jako roztwór cukru w wodzie - kiedy już się nie chce niemal rozpuszczać widać smugi.

 

Szaryb Wężownicę cwu planuję zrobić według pomysłu adama_mk z tym że na samej górze zrobię dodatkowo 3 ślimaki w poziomie.

Wszystkie wężownice robię z nierdzewki karbowanej.Za jakiś czas jak będą zainteresowani to wrzucę trochę zdjęć.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. z tym że na samej górze zrobię dodatkowo 3 ślimaki w poziomie.
Tego się właśnie obawiam [u siebie]. Mam w głowie kilka rysunków lecz czasu mi chwilowo brak narysować i podać na grupę - do zrugania ;) Lecz zakładam, iż wymiana w CWU potrzebuje dosyć niezłego mielenia wody (w małej przestrzeni ale..) a ślimak poziomy nie daje szans, ew. w proj. samira - czy nie miał za małej "rury spustowej" na schodzące szerokie strugi? Mam podejrzenia, że wężownica taka jaką ma Piczman sprawdza się (?) bo akurat jest taka :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...