Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

"będzie duży mostek na styku muru z sali i reszty budynku..."

A musi tak być?

Nie da się tego DOBRZE zrobić? Dziwne...

"Od strony sali ocieplone wewnątrz."

Znowu pakujesz się w kłopoty...

Sweterek, jak jest zimno, to oczywiście - połykasz, zamiast na grzbiet założyć?

Zrób ten eksperyment. W następnym sezonie zerwiesz i zrobisz jak należy.

"Ile Ci wyszła grubość perlitu i jakie U samego perlitu i całej przegrody? "

Zakładam grubość tynku około 10cm.

Wodouszczelniony, wzmocniony siatkami tynkarskimi.

Mur mało równy dlatego - około. Od 10 do 15. Jak gdzie...

Chałupa się wyrówna i upiękni.

Planuję takie nadwyżki zapasu energii grzewczej, że akceptuję takie U jakie wyjdzie.

Z przeprowadzonych dotąd eksperymentów i pomiarów wychodzi mi, ze doskonalszej termoizolacji w realnym zastosowaniu (budowlanym) dotąd nie widziałem (a widziałem już niemało!).

Dopracowałem sobie recepturę, z której jestem bardzo zadowolony.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Kurde - zzytam i czuję się jakbym był w średniowieczu i przyszedł do jakiego znachora "

 

Upierdliwiec się robisz!

:lol:

Odkąd wleźliśmy do Unii to w wielu dziedzinach jesteśmy w .. DUPIE!!!

Farb dobrych - NIE MA! (wodne są, nawet do malowania autek)

Klejów dobrych - NIE MA! (same podobne do biurowego białego!)

Kitów - NIE MA! ( o pokost trudno, olej lniany z trudem a konopny? - ZAPOMNIJ!!!)

Głupiej minii ołowiowej nie kupisz! - ZAKAZANA!!!

 

Ja Ci dam "znachora"!!!!

WIEDZĄCY jestem, tatkę mam rozgarniętego, uparty i twardy był - to mnie nauczył (nawet jak czasem nie chciałem!).

 

W zasadzie - wszystko, co potrzebne do roboty i w obejściu, do napraw, budowlanki czy konserwacji leży i leżało zawsze pod nogami...

Tylko trzeba WIDZIEĆ to na co się PATRZY!

Znakomita większość ślepawych zjadaczy chleba od razu leci do najbliższego marketu z forsą w zębach i - kupuje!

A potem wylewają łzy rzewne - że takie to drogie....

 

Ja jestem "normalny inaczej".

Jak czego nie mam - to se robię z tego, co mam pod nogami.

Wiesz przecież, że "jak chcesz mieć DOBRZE (zrobione) - to zrób sobie SAM"

:lol: :lol: :lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dowodu na moją rację?

Cofnij się do poprzedniej strony i poczytaj...

"Pacjent" swojego rozumu nie zastosował, nie zaufał mu, tylko naczytał się marketingu sieciowego i poleciał zarabiać na jakieś fenolowe badziewie...

A dla mnie fenole to pierścieniowa ohyda i sięgam po nią jak innego zamiennika nie znajdę.

Kancerogenne było zawsze (przez opary i reaktywność).

Dobrze, że do wnętrz nie pchają na siłę.

Linoleum to pamiętasz?

We wszystkich mieszkaniach było....

A po średnio 10 latach samo świństwo z tego wyłaziło - i to w temperaturach pokojowych!

 

Skałodrzewów już nikt nie pamięta...

A takie ładne potrafią być...

Brak popytu... to zniknęły...

Tylko...

KTO ma o to pytać?

Wychowankowie marketu?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem "normalny inaczej".

Jak czego nie mam - to se robię z tego, co mam pod nogami.

Wiesz przecież, że "jak chcesz mieć DOBRZE (zrobione) - to zrób sobie SAM"

 

 

bo my (no przynajmniej ja ;) ) to taki gatunek na wymarciu...

co to wieczorem wpadnie na jakiś pomysł...

całą noc walczy w szopie...

a nad ranem próby robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musi tak być ,a może i stety bo sala nieogrzewana i nieocieplona z zewnątrz będzie, bo i poco? no i poco piękną cegłe czymś kryć. Od strony sklepu to samo. Bo i w sklepie dużo zimniej, no ale sklep już będzie ocieplony jak cała reszta od zewnątrz. Nie mam zamiaru palić w piecu żeby mi ciepło uciekało do sklepu i do sali. Bo te pomieszczenia nie są i nie będą grzane z c.o.

Adam M. - niuanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jendrulakowalski Czytam Twoje posty i ... .

Jako praktyk ogrzewania podłogowego bez kaloryferów (no jeden mały w łazience pędzony tą samą wodą) w tym ponad 120m2gresu i około 90m2 drewna 15mm, ściany silikat 24cm + ocieplenie 30cm "rozdrobnionej celulozy". Napiszę Ci tak - wybrałem najlepszy dotąd mi znany i spotykany system ogrzewania, jak na imprezie jest 20 osób, to wentylację mechaniczną z reku włączam na max i temp jest prawie bez zmian, nadwyżki rozchodzą się po całym domu w salonie jest miło i przyjemnie. Podłogówkę trzeba dobrze zaprojektować a potem się tylko cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur 11 - dzięki Ci, o to mi chodziło

Mam obawy jedynie czy będzie szło pogodzić fakt że po ociepleniu przegrody radykalnie zmienią swoje U i czy podłogówke idzie zaprojektować dla 2 takich stanów.

Bawie sie w ozc i co i zobacze co mi wyjdzie.

Adam M. - to jest uspokojone, zwykła płyta.

Wątpie że mnie będzie stać w przyszłości ale pomarzyć idzie,

zwłaszcza w czasach kiedy w portfelu tyle samo a za to samo więcej z niego ubywa.

Aż czekać na pospolite ruszenie.

I będzie pewnie coraz drożej więc defakto jak sie odnawia dom na kolejne kilkadziesiąt lat

to jest to inwestycja tylko na przyszłość.

A budownictwo zmierza w kierunku energooszczędnym i dalej pasywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur 11 - dzięki Ci, o to mi chodziło

Mam obawy jedynie czy będzie szło pogodzić fakt że po ociepleniu przegrody radykalnie zmienią swoje U i czy podłogówke idzie zaprojektować dla 2 takich stanów.

....

Skoro nie możesz teraz ocieplić to zaprojektuj płytę grzewczą pod obecne warunki a jak ocieplisz to zmniejszysz temperaturę na podłogę i po kłopocie..... przecież podłogówka jest w pełni sterowalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po krótkiej przerwie

 

Wężownica już gotowa chciałem fotkę zrobić ale mi kobita rozładowała baterie w aparacie:mad: a ja nie z tych co wypasione telefony na 20Mpixeli maja;) jutro jadę do kumpla kończyć bufor to fotek narobię. Zastanawiam się tylko czy by może jednak nie wstawić tych podwójnych łuków na zaś. Oceńcie sami czy jest sens piec mam 11kw przy paleniu drewnem i 14kw przy węglu. Jak myślicie da radę ten piecyk oblecieć dwa bufory po 650l każdy?

 

Adam, mam pytanko, bufor i piec będzie śmigał w grawitacji tak jak pisaliśmy na rurkach 2" zastanawiam się tylko czy robić coś z zimnym powrotem na piec skoro zrezygnowałem z laddomata. Czytałem wcześniejsze posty że przy paleniu węglem piec nie jest tak bardzo zagrożony przy zimnym powrocie ale mam zamiar palić też drewnem (którego mam sporo). Myśleć o jakimś zabezpieczeniu?

Jako że jutro będziemy wspawywać wszystkie króćce chcę się upewnić że dobrze zrozumiałem :) lecę rysunkiem z pierwszej strony :

-wlot od pieca 2" nie pod samą górą? jakieś 10-15cm niżej?

-wylot na grzejniki 1" pod samym deklem? na instalację chciałem dać fi 22 bo ponoć to lepiej dla pompy ale ktoś mnie przekonywał że 18mm wystarczy, wystarczy?

-wylot do drugiego bufora 2"(opcja) na wysokości wlotu z pieca

-powrót z grzejników 1" na 1/3 od dna bufora

-powrót do pieca 2" kilka cm nad dnem czy może trochę wyżej żeby wyszło nad powrotem w piecu

-powrót z drugiego bufora 2" na wysokości powrotu do pieca

-na odpowietrznik 1" wystarczy?

-spust wody 1"?

 

Jeszcze jedno techniczne pytanko jakiej grubości liczyć beret dla bufora, żebym wiedział ile go mogę podnieść. Jak wcześniej pisałem jak zrównam dno bufora z powrotem pieca to mi zostanie 20 cm od góry, czyli co odpowietrznikiem odejść poza bufor a na resztę ten beret czy jakaś inna opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedrulakowalski

spodziewaj się tego niestety, chyba że się coś zmieniło o d 2005r. Ile ja się nawalczyłem żeby wstawić okna ciut węższe... a i tak musiała to być imitacja "kwater"

Żeby to jeszcze był skansen jakiś ale dom 60 letni??! Do elewacji miał zarzuty, do rodzaju, do koloru. Znajdź sobie obrotnego konstruktora/architekta. Jak pytasz to każdy zna i wie jak obejść a gdyp przyjdzie co do czego to same problemy i zdziwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marymark

zobacz na link co go dałem na stronie 260. Tam masz narysowane rozwiązanie z podmieszaniem kotła.

Ale przy jednym buforze 650l ja nie widzę sensu - ale niech wypowie się Adam.

Wg. mnie dwa bufory 650L nagrzejesz bez problemu.

Ja dałem bufory do wysokości 15cm. od sufitu.

Na odpowietrznik dałem 1/2". Odprowadziłem go pod sam sufit i zasypałem całość ile dałem radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...