Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zacząłem temat, ale...

Grzesznik jakiś jestem, czy co?

BARDZO MAŁO merytorycznie na razie leci...

Tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191644-Opomiarowanie-i-sterowanie-buforem-sygnalizacja-jego-stanu.

 

Dopust Boży chyba...

To za jakieś grzechy...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie kupiłem te nyple mosiężne ale tak jak myślałem trzeba je lekko przewiercić wewnątrz żeby były przelotowe na rurce miedzianej no i maja śrubunek takze tez do zjechania będzie, innych coby się nadawały nie znalazłem.

 

Jak dobrze rozumiem zasadę działania układu otwartego wymuszonego to ma on działać jak na moim obrazku? Rysowałem w paint wiec darowałem sobie filtry zawory kulowe i inne drobiazgi. Cwu nie rysowałem bo tu tajemnic nie ma

 

http://img593.imageshack.us/img593/3622/76050188.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie bawiłem w lutowanie srebrem. Jedno połączenie miedziane, które miałem do zrobienia zrobiłem w taki sposób:

Rurka miedziana fi22, porządnie "wypolerowana" i lekko posmarowana wlazła mi ciasno w króciec 3/4" o ile pamiętam a może 1".

Ten króciec przyspawałem w rurę.

Po drugiej stronie nakręciłem GW 3/4"/CU22. Wcześniej sfrezowałem rancik i zalutowałem zwykłym lutem.

Wróć!

Niczego nie frezowałem! Miałem taki zamiar ale okazało się to niepotrzebne. Normalnie (standardowo) zalutowałem rurę miedzianą z drugiej strony.

--

Tyle, ze mnie nie zależało na oddzieleniu wód (mogło sobie przeciekać pomiędzy ściankami).

W przypadku CWU trzeba by sfrezować ten rancik w GW i wyprowadzić rurkę ponad złączkę i zalutować.

Edytowane przez mrTomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da zaworek i będzie dobrze...

:lol:

 

Idź do marketu raz jeszcze!

Tam gdzie są te kształtki poszukaj mosiężnego przejścia z rury miedzianej na gwint - do wlutowania.

SĄ WSZĘDZIE!!!

NIE SĄ przelotowe!

 

Pobielasz dziurę w płaszczu stalowym.

Wyciągasz przez nią rurę miedzianą.

Docinasz tak, jak potrzeba.

Nakładasz tę mosiężną kształtkę i lutujesz DO RURY MIEDZIANEJ NA TWARDO!

Potem COFASZ w pobielony otwór tę mosiężną kształtkę i wlutowujesz ją w płaszcz (tu - Ag45).

 

Na wyprowadzenie naczynia wzbiorczego już uwagę zwrócili...

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi się udało dzisiaj znaleźć to to:

 

http://img37.imageshack.us/img37/2055/p8200434.jpg

 

ale w tym trzeba skrobać środek, znaczy się sporo trzeba wyskrobać nie sam rancik tylko przez cala długość gwintu jutro połażę po innych sklepach może znajdę lepszejszy

 

chciałem to zrobić dokręcając go do stalowej mufy i wtedy lut dopiero

 

Chodzi wam o zwykły zawór żeby go zamknąć po wypaleniu w kotle?

Edytowane przez markymark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór - tak. Na rurze zasilającej bufor.

NIE ZAPOMNIJ GO OTWORZYĆ PRZED PALENIEM!!!

Kształtka dobra!

 

Miedź wchodzi do połowy jej długości - i tak ma być!

(wybrałeś z gwintem zewnętrznym, ale to wszystko jedno czy zewnętrzny czy wewnętrzny).

 

Powtarzam!

przez dziurę wyciągasz koniec rury.

Nakładasz tę kształtkę i lutujesz do rury.

POTEM wciskasz kształtkę w płaszcz i lutujesz płaszcz do kształtki.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumieć chodzi mi tylko o to czy potem będzie łatwo zamontować jakąś przedłużkę do zaworu, czy gwintu starczy czy się nie zapaćka lutem etc.

ktoś wkręcał to w mufę stalowa przyspawana do zbiornika myślałem żeby to zastosować, a może jednak kupie z wewnętrznym gwintem żeby pewność mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardziej chodziło o to żeby zrobić ta mufę przelotowa wyciągnąć miedziana przez króciec , przylutować miedz do mufy twardym i srebrem mufę do króćca

o tak:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-si%C4%99-robi-czyli-bufor-ciep%C5%82a&p=4338495&viewfull=1#post4338495

 

Adam w sprawie tego zaworu, ten zawór to lekkie ryzyko jak mi zona zapomni o nim :confused:, bufor idzie kilka cm wyżej od powrotu kotła może jakiś inny bezpieczniejszy sposób zastosować ? Cos wcześniej pisaliście o zamykaniu czopucha jak pamiętam, czopuch zamknąć to już lepiej bo się przypomni przy rozpalaniu ze zamknięty;)

 

Bylem dziś w hydraulicznym polecali mi pompy leszna dobre to?

Edytowane przez markymark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundfoss to MARKA!

Vilo sporo tańsze i WCALE nie gorsze!

Leszno, jest nieomalże identyczne. Ta sama technologia...

A jeszcze tańsze.

Ale...

Widziałem zdechniętego Grundfossa, Ze dwa razy - Leszno.

Vilo - nie.

Chyba przypadek.

Zarżnąć można każdą z nich.

Jak popracują - wystarczy je trochę na sucho potrzymać!

Leszno nie jest tak drogie, żeby nie dało się wymienić jakby co...

Brałbym!

 

Alternatywnie z tym zaworem - zamykać czopuch!

Oczywiście - PO skończonym paleniu!

:lol:

Też jest to skuteczna metoda.

 

Te przepusty...

Sterczy sobie ta rura jak...

Co dalej? Następna złączka, taka sama?

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tez o tym myślałem, w sumie twoja metoda wydaje się być najbezpieczniejsza bo cala wężownica w zbiorniku, wystaje sam mosiądz.

 

o tej pompie myślę,

 

http://allegro.pl/pompa-c-o-lfp-5-w-nowosc-experia-l-25-40-i1948933750.html

 

trochę jest droga ale w razie czego łatwa do podtrzymania bo mały pobór, u mnie każda będzie chodzić na pierwszym biegu bo mam tylko 4 grzejniki na jednym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adam za dzisiejsze porady:) za 7h będziemy montować króćce i wężownicę porobię fotki to popołudniu wrzucę. Kumpel dal się przekonać na łączenie kolan do króćców przed wspawaniem w zbiornik :).Kolana wlotowe maja być w kierunku odwrotnym do ruchu zegara jak pamiętam wylotowe w druga stronę. Mam nadzieje ze jak coś mieszam to mnie ktoś do 8 poprawi:lol2:

 

p.s Adam butelka dla Ciebie robi się coraz większa ;)

pozdrawiam i dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...