Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich chciałem się pochwalić ten temat naprawdę bardzo mi pomógł jest w nim masa wiedzy. Nowych pytań nie trzeba zadawać zbyt wiele bo jakie by się nie wymyśliło, to po tych 300 stronach ma się ogromną wiedzę i odpowiedź na nie!!

 

Odpaliłem mój piec na słomę!! :lol::lol:

 

Radość nie do opisania po 3 miesiącach chłodu w domu

Edytowane przez dominik19866
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalio

Było!

Tę ścieżkę i to w TYM wątku TEŻ przedeptano...

:lol:

Policz parcie...

Potem nam opowiedz jak zrobiłbyś baniak który swobodnie wytrzyma nacisk rozciągający go we wszystkie strony z siłą około 150 ton!

(napisałeś 2,5at)

Ja WIEM, że się da, ale łatwe by nie było a w domowych warunkach prawie nierealne...

Może TY masz jaki "domowy" pomysł na takie konstrukcje?

Opisz go!

No, i może też coś o przejściach przez płaszcz takiego baniaczka rurką miedzianą, wlotach, wylotach...

 

Lokost, dominik

Gratulacje!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie

Za wcześnie na gratulacje.

Silikon schnie/wiąże ,dno dokręcone z dystansami na około 4mm. Silikon wysoko temperaturowy wiąże około 1.5 mm/24h myślę,że będę skręcał dopiero jutro.Wtedy zobaczymy co toto warte , bo zdaje się ,że nikt z Was jeszcze nie zamykał tym sposobem. Jak próby ciśnieniowe wypadną pomyślnie ,to będzie dopiero sukces :) .

Jak opanuję "sztukę" wstawiania zdjęć z miniaturkami z imageschack , to opisze dokładnie swoje zmagania, zrobiłem kilka fotek,więc będzie o czym pisać.

Refleksji ;Pbyło sporo, jednak następnym razem jak ktoś mi będzie proponował CU 18 w cenie 22 tojednak wezmę 18 :D .Ileż trzeba się naklnąć przy zwijaniu TEGO....ehh... ale... jest tak CWU 2X25 FI22 solar 2x +-13m FI22.

Adamie,jeżeli często walczysz z buforami , zastanawiam się jaki masz patent na zwinięcie CU22 do małej średnicy bez załamań ;) powiedzmy tak około Fi 180mm.

Poza tym nauczyłem się spawać "na leżąco" nad sobą - i wcale się nie przypiekłem :) .

Cruz

Z tym odpowietrznikiem na środku porażka.

Dekiel z #6 ma ochotę tą centralną częścią być zwrócony do wewnątrz a nie wypchnę go powietrzem bo connex pociągnie za wężownicę.

Teraz zastanowił bym się nad wspawaniem dekla z małym spadkiem, takim z 5-10 mm na tych 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze skośnym deklem jest cenny!

Znacznie ułatwi odpowietrzenie baniaka.

No, przyspieszy odpowietrzenie.

Co z tej fi 22 zwijałeś, że potrzebowałeś aż tak ciasno to zrobić w baniaku fi 80cm?

 

Tak ciasne zwijanie takiej rurki wymaga zwykle prowadzenia w przyrządzie.

Czasem dodatkowe glejowanie w trakcie zwijania dla uplastycznienia już utwardzonych i wstępnie zwiniętych fragmentów.

W domowym warsztacie bardzo trudne...

DLATEGO właśnie zwijam wężownice przy płaszczu dla CWU.

Po co się umartwiać?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o stożek. Mi też się troszkę zagięło a mam 15 i większą średnicę. Nie ma się co wygłupiać, To przecież nie musi być aż tak dokładnie. U mnie problem wyszedł w tej wewn. warstwie zwojów to zrobiłem jak leci. No chyba, że te grzały elektr. się tam wstawia to tzreba miejsce zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura na której zwijałem wężownicę CWU miała FI 600 i wysokość około 800 , niestety lepszego (dłuższego) towaru nie miałem. 3 rurki Fi 15 pełniące rolę nóg wlutowałem od środka ( nie między częściami wężownicy. Zawęziłem sobie pole manewru do około 560mm . Wężownicę solara zaczynałem zwijać od około fi 250 i się chrzaniło.

Adamie

Nie zwijałem blisko ściany bufora, bo bałem się o hamburskie, że nie przejdzie.

Czy możecie napisać 2 zdaniowy FAK jak wrzucać fotki z miniaturami ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię inaczej:

Odpalam obrazek w dowolnym programie graficznym.

Print Scrin.

Potem odpalam Painta.

Ctrl V.

Pokazuje się jako obrazek.

"Wybieram" to, co potrzebne ramką (narzędzie na górze drugie z lewej).

Ctrl C

Nowy - Ctrl V

Zapisz jako JPG (na pulpit!)

Mamy bardzo małego JPG.

 

Imageshack

Browse (szuka sam na pulpicie)

Wskazujesz i przesyłasz.

"Oddaje" całą masę linków.

Klikasz pierwszy od góry (link)

Dajesz "kopiuj"

Nowa karta w przeglądarce i wklejasz jako adres.

Enter

Wyświetla się okno images z Twoim obrazkiem

Prawy klawisz myszki i - "kopiuj adres obrazka"

Zapisujesz go w "nowym pliku tekstowym" czy Wordzie - jak chcesz zachować na potem...

 

Wklejanie TUTAJ:

Dajesz sekwencję BEZ SPACJI:

adres obrazka

Na tym forum się wyświetli "wprost"

 

(images akceptuje obrazki małe, do 100kB)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech...

1. upload na serwer

1.1. wchodzisz na http://imageshack.us/

1.2. klikasz [browse] i podajesz gdzie na dysku to zdjęcie

1.3. [upload] i się załaduje

1.4. serwer poda adres zdjęcia oraz kilka gotowców do wklejenia na forum

2. napisanie posta ze zdjęciem

2.1. treść piszesz standardowo

2.2. musisz umieścić w tagach coś takiego

 

[img=http://tutaj.adres.do/twojego/zdjęcia/na/serwerze.jpg]

 

2.3. podląd posta, czy działa ;)

2.4. jak działa to ok

Edytowane przez bajcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., solar jak powstanie będzie DIY i będzie miał takie same opory przepływu co zwykły grzejnik :-D

-> #5788 Tak się zastanawiam. Czemu (skoro jak rozumiem będą robione z grzejników) nie puścisz od razu wody kotłowej przez nie - tylko jeszcze przez wężownicę? (nie ruszy grawitacyjnie?).

Ja chcę wykonać swój układ m.więcej tak: Solar+nacz. wzbiorcze, mam małą różnicę wysokości (staram się robić w miarę wąski i wysoki) i tego się obawiam w grawitacji solara.

[edit] Nie no, znowu się popisałem. Ma latać z glikolem zimą pewnie (ale ja w to nie wierzę, to dlatego).

Edytowane przez szaryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruz

Z tym odpowietrznikiem na środku porażka.

Dekiel z #6 ma ochotę tą centralną częścią być zwrócony do wewnątrz a nie wypchnę go powietrzem bo connex pociągnie za wężownicę.

 

Widzisz mój górny dekiel (mojego maleństwa) też w środku opadł o parę mm. Ale pamiętaj ze zład będzie wirował i to lżejsze (głupie) powietrze i tak będzie na środku. A jako że ustaliliśmy że jest głupie to się wydobędzie do mądrego odpowietrznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> #5788 Tak się zastanawiam. Czemu (skoro jak rozumiem będą robione z grzejników) nie puścisz od razu wody kotłowej przez nie - tylko jeszcze przez wężownicę? (nie ruszy grawitacyjnie?).

Ja chcę wykonać swój układ m.więcej tak: Solar+nacz. wzbiorcze, mam małą różnicę wysokości (staram się robić w miarę wąski i wysoki) i tego się obawiam w grawitacji solara.

[edit] Nie no, znowu się popisałem. Ma latać z glikolem zimą pewnie (ale ja w to nie wierzę, to dlatego).

 

Raz, glikolu nie wleję do całej instalacji gdzie ma być docelowo nawet 10 ton wody, jak już zauważyłeś. Zwróć uwagę, co się stanie jak temperatura wady w solarze spadnie poniżej 4 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wrzuceniu do imageshacka masz coś takiego:

 

http://img24.imageshack.us/img24/9610/45948918.png

 

I jest tam pole "Kod Forum" skopiuj jego zawartość i wklej pisząc post.

 

Spróbuj np. ten post zacytować i zobacz jak to wygląda.

 

A co do zrzutów ekranu, polecam ksnapshot, można sobie wybrać dokładnie kwadracik na pulpicie, który ma się znaleźć w naszym pliku graficznym. No i oczywiście darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie ....ale te cholerne 22... ;). Chałupa ma 40 lat :). Na razie muszę skupić się na wymianie dachu ,żeby było na czym je zamontować ;). Jak już imageshacka opanowałem to założe album z remontu domu.... pochwalę się na pewno :)

zamiast 6mm2 drutu miedzianego do krępowania polecam 2.5 :)

Edytowane przez Locost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...