Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

Panie Adamie i inni odwiedzający to forum "Buforowicze"

Panowie jutro się święta zaczynają :

Dużo zdrowia ,zdrowia szczęścia wytrwałości i słodyczy artur wszystkim życzy oraz Do Siego Roku a przy okazji zadowolenia z tego co robicie.

 

Zacząłem od Adama bo znam go z tematów które mnie interesują i mam nadzieję że nikogo nie uraziłem.

Panowie wasza twórczość przerosła moje oczekiwania 300 stron ale dałem rade.

 

Adam stwierdzam że Twoja wiedza jest ogromna a chwała za to że nie mędrkujesz tylko tłumaczysz tematy przyswaja lnie lub po chłopsku jak kto woli.

 

Będę miał dla was moje przemyślenia i rysunki do konsultacji lecz to w przyszłym roku nadmieniam że chcę połączyć układ zamknięty z otwartym piece multi olejowy na paliwa stałe bufor i wstępny akumulator ciepła centralne tradycyjne a ma dojść podłogówka i ścienne.Jak mi ktoś wyjedzie czy się to opłaca to ode mnie usłyszy.

Pozdrawiam raz jeszcze A.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do "profesjonalnego spawania-wytrzymałościowego" to osobiście uważam ,że wystarczy do spawania elementów które nie muszą być szczelne (nogi? ) inwetorówka dedra desi201 (po fotkach widzę ,że i Cruz chyba sobie ją upodobał :) ), do spawania szczelnego użyłem migomatu magster 250 - ściany #5 i dekiel, pierścień z #6 przy około 215A topi,przetapia do do około połowy, obspawałem tak od wewnątrz i zewnątrz.

 

Inwertorówka 200A, elektroda zasadowo-rutylowa METALWELD Emona 3,2mm i 130A. Trochę gorsze są zasadowo-rutylowe Bestera ale są w każdej Castoramie.

Można tym pospawać szczelnie, ale dużo łatwiej jest spawać MIGiem.

 

Ja się na mim buforze nauczyłem spawać elektrodą i przestałem "śpikać" (czytaj: zacząłem robić ładne spawy) MIGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek doszedłem do wniosku, że czeka mnie nie lada wyzwanie z bym buforem:)

 

Zaczął sie teraz etap poszukiwań rureczki na bufor. Ma ktoś jakieś namiary na sprzedawców?

Okolice od Katowic do Krakowa.

 

Adamie kiedyś wspominałeś, że gdzieś koło Ciebie mają takie złomowe rurki. Możesz podać jakieś namiary?

 

Michał zajedź po drodze na Tychy, ul. graniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nadymałem" baniaka :)

Jedna dziura była :p

Informacja dla potomnych:

Nie wspawujcie króćców w zakamarkach, bo to ciężko obspawać.

Jeżeli mają być użyte conexy,to radzę przejście przez conex zrobić z rurki z "twardej miedzi".

....ja zrobiłem w solarku z twardej ,w CWU z miękkiej i co? h...wo !!!

Byle małe przegięcie, ryska i sie cholerstwo nie uszczelni przy skręcaniu.

A jak już się nie da skręcić, to z uprzednio wypitego browarka wycinamy takie cacko z dziurką ,odkręcamy nakrętke z conexa zakładamy toto na mosiężną część conexa żeby się nie grzało( nie wypalało pakuł) smarujemy baryłkę i rurkę (nie "obudowę conexa! ) pastą, i jedziemy z lutem. Po zabiegu jest zajebiście szczelnie, nie jest już rozbieralne (baryłka) ,ale nic nie pocieknie.

Jak się zastosuje twardą rurkę... to tylko plug and play i nic nie cieknie :)

Mimo ,że mieszkam 100 km od Wawy na wschód to też kitowałem po "hydraulike" do Tych do Instal-hurtu na ul. Fabrycznej 11, chyba z 900km cyknąłem w obie strony (koszt 150zł)

 

To jak ?!

Baniaki nabite na święta? :)

 

Zdrowych i rodzinnych świąt Wam życzę! :)

Edytowane przez Locost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro dostaje w dupę. Kryzys się rozlewa coraz szerzej...

Rząd szuka kasy.

Życzysz nam, aby sobie nie przypomnieli o katastrze?

:lol:

Ja też wszystkim tego życzę!

No i tych mniejszych szczęść trochę...

Zdrowia, sukcesów, kasy...

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tak sobie mysle czy robi sie takie rozwiazanie -

w calym domu zakladam podłogówke, w kotłowni instaluje jakis piec- pale w nim raz dziennie - nagrzewa sie jakis bufor ciepła- potem to ciepło stopniowo dawane jest w podłogówke, przypuscmy ze w podłogówke idzie woda o temp. 35 stopni (bufor wstepnie podgrzany do przypuscmy 80 stopni) - podłogówka sama zaczyna grzac gdy temp. w pomieszczeniu spadnie do 20 stopni, grzeje az bedzie 22 - ciepło bierze z tego bufora - sa takie rozwiazania stosowane ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...