Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

Michal jakie wymiary ma ta rurka? Ciekawe jak bedziesz uwijal wezownice. Ja troche malo miejsca zostawilem i teraz nie wiem jak to zawiesic w srodku

 

średnica 800mm a długa na 2300.

 

Myślę, że z wężownicą nie będzie problemu. Do CWU fi 22 - 25m, soral fi15 - 25m. Grand blokują cię łuki hamburskie? Podeślij jaką fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potwierdzam! Ta Dederka jest rewelacyjna, człowiek spawa i się dziwi jak to ładnie spawa przy 230V. Zauważyłem,że jak się spawa minusem (- na elektrodę) to mniej chlapie !

Super się spawa migomatem mam 250A (przy 60%) - ale na jednorazowy "wyskok" troszkę kosztowna zabawka. Najważniejsze,żeby nie zapędzić się w kozi róg, nie wydumywać trudnych do pospawania zakamarków. Mimo,że spawałem od zewnątrz i wewnątrz, to w takim małym zakamarku właśnie była dziurka (taka jak by po szpilce ,ale była) .W takim miejscu nawet nie ma jak przeszlifować -przeciąć spawu żeby poprawić i zaczyna się LEPIANKA.

 

Cruz

Ja mam przyłbice Esab-a origo-tech. Dla mnie rewelacja, ale jak się spawa pół dnia prądem ponad 200A to opalenizna gwarantowana nawet w przyłbicy. Na początku trzeba się przyzwyczaić, bo człowiek się dziwnie czuje jak ma TĄ rękę wolną :).

Jak znajdę chwilkę ,narysuję jak rozwiązałem problem osadzenia wężownicy CWU w baniaku.

Edytowane przez Locost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurkę kupiłem w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie satelitarne z lokalizacją podał Adam na poprzedniej stronie.

690zł

 

Teraz składam sprzęt do lutowania. Butla z tlenem już jest a z propanem-butanem w kuchni :)

Rozmawiałem dzisiaj z pewnym gościem i może uda się wykonać dennice takie jak w sklepowych zbiornikach. Ciekawe jaka cenowo będzie. Podobno będzie to lepsze rozwiązanie niż z płaską blachą. Cena podpowie co wybrać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurkę kupiłem w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcie satelitarne z lokalizacją podał Adam na poprzedniej stronie.

690zł

.......

a patrzcie jaką poznaniacy mają okazję, sześć stówek za gotowy solidny zbiornik, że też w moich okolicach sie takie cuda nie zdarzają :(

http://allegro.pl/zbiornik-stalowy-1000-l-i2025399796.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kupie inwertera to zawiozę do spawacza i bez problemu. Kilku chętnych już się zgłosiło :) Rura na przyczepce także nie będzie problemu. Pozostaje mi tylko zrobić wężownicę i to sklecić ze sobą.

 

Kurcze cholernie drogie te luty srebrne :/

Adam poleca Ag45 hmmm a ten np: 25 nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz taki - wystarczy!

Ma ZWILŻYĆ STAL.

Zwykle jest bez otuliny...

Borax (czteroboran sodu, bezwodny, jest dobry zamiast - bo z tego się ta otulina składa).

Topnik do lutu twardego w sklepie na to mówią...

:lol:

Upierdliwy z lekka...

Grzejesz (z czuciem!) laskę lutu i wkładasz do boraksu.

Zaśmierdnie, zaskrzeczy i sie przylepi...

Takim "upudrowanym" podchodzisz do tej stali...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Dederka jest all inclusive ma właśnie tig-a ,ale nie próbowałem spawać jak się przestraszyłem tych elektrod "wolframowych" będących w komplecie... hmm jakieś gwoździe? bardziej to stalowe niż wolframowe :) . Opcja dobra. Nie trzeba podawać spoiwa przy "ewentualnych przeciekach" wystarczy przetopić.

Moja dederka z opcją TiG kosztowała 800 lub 900 zł.

 

Jeszcze nie rozliczyłem blachy na rurę, za kołnierz i 2 dekle zapłaciłem 300zł .Całość pewne wyniesie z 1400??? ://

 

Jak będę wiedział dam znać

blacha ?

zwinięcie i pospawanie rury 300zł

dekle (robota+materiał #6 ) 300zł

aaaa kurde! same nogi 100zł ceownik hutniczy setka

 

W firmie która mi zwijała rurę walcują takie fajne dennice wyoblone. Ale czy to fajne? a przejścia wężownic? a "demontowalność" i tak trzeba pierścienie dołożyć. Skłaniam się ku płaskim deklom. No chyba że góra dla bajeru :) ,ale ja mam tam również jedno wyjście ( CWU ).

Edytowane przez Locost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nadymałem" baniaka :)

(..)

Mimo ,że mieszkam 100 km od Wawy na wschód to też kitowałem po "hydraulike" do Tych do Instal-hurtu na ul. Fabrycznej 11, chyba z 900km cyknąłem w obie strony (koszt 150zł)

 

To jak ?!

Baniaki nabite na święta? :)

 

Zdrowych i rodzinnych świąt Wam życzę! :)

 

A z ciekawości to jaki koszt tam takiej rurki np 800-900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFI@RAFI, ty biesz wiedział czy warto brać inwerter "z opcją TIG" (wspomniana dedra jest w takiej wersji), czy może "jakiegoś prawdziwego" TIGa?

 

do domowego użytku to wystarczy dedra ,ja mam piroteka i jestem zadowolony

tak naprawdę "prawdziwy TIG" działa tak samo co te z opcją

plusem TIGa jest wszechstronność pospawasz dwie żyletki i bufor ,stal ,miedz i co tam chcesz (jak alu to musi mieć zmiane biegunowości )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...