Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

http://img846.imageshack.us/img846/9233/img0686b.jpg

 

http://img268.imageshack.us/img268/6818/img0685n.jpg

 

http://img94.imageshack.us/img94/475/img0684uz.jpg

 

http://img838.imageshack.us/img838/4849/img0683bh.jpg

 

http://img163.imageshack.us/img163/4291/img0682qj.jpg

 

By marekzawadzki at 2012-01-02

 

Pod baniakiem widać efekty "przelewania" :D

Wydaje mi się,że wpływ na efektywność grawitacji ma różnicówka 2" .Miałem już zakupioną 5/4 ,całe szczęście ,że oddałem bo była "śmieszna" przy tej.

 

Teraz temperaturka spadła do 40stu paru chyba , przerusztowałem i nagnało 60. Muszę czujki od sterownika przymocować na jakąś pastę do montowania radiatora na procesorze ,bo sterownik względem termometru zaniża o jakieś 10-12 st , dzisiaj i tak przełożyłem czujki (no włąśnie dwie są ?!) na wyjście i łopatuliłem pianką pod-panelową.

Baniak ma około 1300L

A pompka musiała gdzieś spaść ,bo łeb jej odpadł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co ma?

A do szkół chadzałeś?

"Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie , co...."

BYŁO?

No, to jak do Unii wleźliśmy, to jesteśmy NIEPOTRZEBNIE bardziej papiescy jak sam Papież!!!

 

Się nie zrozumieliśmy. Tego debilizmu nam tu lokalnie też nigdy nie brakowało, niestety teraz po prostu go jeszcze importujemy. A że w unii rzadzą Ci co wiedzą komu trzeba zapłacić (oraz eko-oszoołomy, bo to sie akurat dobrze tłuszczy sprzedaje), to mamy potem debilne przepisy unijne, poprawione naszymi lokalnymi debilizmami. Z biurokracją nie wygrasz, a uciec nie ma dokąd...

 

PS. Sorry za off-topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand

Ja tam byłem w lipcu czy sierpniu :) a tak to wysyłka.

mam wspawane mufy i zakorkowane 6/4"

Adamie

"...3/4" 6 bar ( 0,6MPa ) z zaworem zwrotnym

renomowaniej firmy AFRISO

 

Zawory przeznaczone do elektrycznych ogrzewaczy wody o ciśnieniu znamionowym 0,6MPa jako element zabezpieczający

 

ciśnienie otwarcia zaworu ok.0,67 MPa

..." .

Na mojej wiosce jest tak, że jak rozkręce reduktor na fulla to na zegarze widać jak te ciśnienie "wali" od 4.5 do 5.5 bara. Normalnie jak by się patrzyło na manometr hydrauliki w pracującej koparce.

 

No właśnie... zaworek Afriso. Widzę ,że wszyscy macie zawory 3D Esbe , ja dla odmiany przetestuję Afriso (mam już 3 ) :)

Mam nadzieję , że dzisiaj uda mi się podłączyć właśnie te zaworki i puścić wodę na chałupę .Muszę podłączyć na krótko jakie 2 kaloryfery pod rozdzielacz bo mi wylewka popęka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu zamiast zbierać ciepło w buforze to masz z tej rurki ładny grzejnik, którym pewnie ogrzewa poddasz. Możesz też dać czujnik temperatury w najwyższym miejscu te rurki wtedy będziesz wiedział kiedy przestać grzać - bo tam będziesz miał najwyższa temperaturę.

 

Ciekawe dlaczego tak u mnie nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy próbował ktoś izolować bufor folią termoizolacyjną?Można by zastosować cienką warstwę,bo prawie wszystkim brakuje przestrzeni.

(Folia termoizolacyjna 0,019-0,033 pod krokwiami 7-13*

*rzeczywista grubość izolacji może być mniejsza (1-2 cm), gdyż folia odbija promienie cieplne, co znacznie zwiększa jej izolacyjność termiczną.

Folia termoizolacyjna to jedno z najnowocześniejszych osiągnięć w dziedzinie izolacji termicznej. Folia zrobiona jest z dwóch warstw metalizowanej membrany, między którymi umieszczona jest folia bąbelkowa lub specjalna włóknina. Folie mają najlepszą izolacyjność termiczną z wymienionych produktów, dzięki czemu zrobiona z nich warstwa ociepleniowa jest lekka i może być bardzo cienka – 1-2 cm. Folie termoizolacyjne stosuje się głównie do ocieplania podkrokwiowego, często w połączeniu z ociepleniem międzykrokwiowym zrobionym z innego materiału. Montaż folii termoizolacyjnej, tak jak w przypadku każdej folii, przebiega niezwykle szybko i sprawnie)

Pozdrawiam Włodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde!

Czy u Was w trakcie ładowania buforka miedzy 80-85-90 słychać powietrze w pompce? bo u mnie jak cholera, cyklicznie !

Dzisiaj sprawdzałem na ile mogę pozwolić piecykowi się rozhuśtać .

120 ?! :D jakieś 15 l poszło "górą"

Ale przynajmniej wiem jak reaguje pompa po takim "strzale" (dosypane węgla). Kurcze bez elektroniczniego sterownika regulującego ciag nie ma mowy o dobiciu buforka do 90. koniec kropka!

Chyba ,że wezmę ze kratę browarku i posiedzę w kotłowni :)- to mi się podoba :D.

Powinienem napisac na początku/, ale się wstrzymałem :).

Piecyk "wstał" sam! Bez pompki! trudno tu pisać co się działo i jak może napiszę jak będę mógł kontrolować (badać) temp ,ale teoretycznie pow 80st nie da rady bez pumpy-kurde :/.Buforek "napełniony" ,że w mojej kotłowni robi się miło :) ... po raz pierwszy od podobno 2 lat (nie palone w chałupie) :).

 

* jak już przeczytałeś ten text ,to wybacz jego ciężką "mowę" ale autor w trakcie gwintowania rur 1" zużył znaczną ilość browaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZytałem o błędach instalatorów instalacji miedzianych. Podobno tylko niektórzy wysilają się żeby obrobić odcięty koniec rury żeby nie było takiego zagięcia do wewnątrz, które jest niby takie niepozorne i nie widać po zalutowaniu ale podobno mogą wywoływać kawitację i powodują duże opory przepływu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie pamiętam laborki z "Mechaniki Płynów" o kawitacji ;P.Przyszło mi do głowy,że to kawitacja, ale nie zastanawiałem się więcej nad tym.

Tak myślę,że trzeba będzie pompkę na zasilanie pieca przełożyć ,ale to na kiedy indziej...trzeba się w końcu do chałupy wprowadzić. W jakim sklepie ,z jakim asortymentem kupuje się strecz? :> Jak termometr jutro przyjdzie , będzie okręcanie baniaka.

 

Jak opanowujecie piec , jak bańka nabita do 90 ? Zawsze udaje się nabić do 90 całą objętość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...