Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy forumowicze.

Pragnę Wam podziękować za to że dzieliliście się wiedzą i spostrzeżeniami o popełnionych błędach .

Teoria jest a w to lato po mistrzostwach powinna zaowocować w praktyce.

Lingwista zemnie żaden po prostu zwykły technik który postawił sobie kiedyś dom systemem gospodarczym,którego tylko ta satysfakcja ciągnie do Kraju

Tak pracuje za granicą bo w Polsce wykształcić wielodzietną rodzinę to cud a tutaj normalne.

Dzięki mentorowi i wam moje marzenia o domu prawie pasywnym są bliższe realizacji.

Czytając tematy założone przez Adama bo trafił w moje obecne pasje ,patrząc jak realizujecie swoje założenia ,jak tworzycie zazdroszczę wam

że wy macie już tą satysfakcję a ja dopiero zbieram pieniądze.

Teraz mi powiedzcie jak to itp. fora zamkną to z kim się podzielę swoją satysfakcją z kim wymienię spostrzeżenia kto mi doradzi.

Zobaczcie jak mała grupa tymi ręcami robi dla satysfakcji i dzieli się wiedzą biorąc pod uwagę ilość gospodarstw w Polsce.

Panowie uważam że jesteśmy elitą w swojej dziedzinie.

Dziękuję za mile spełnione chwile studiując te fora bo takimi dla mnie były .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mi odechciało się pisać na tematy buforowe. Admin zapowiada rychłą zagładę tego forum. Gdyby tak się wydarzyło, że już go nie będzie, to tutaj w tym miejscu i czasie dziękuję wszystkim za współpracę. Przeczytałem cały wątek od dechy do dechy -kto to zrobił ten wie jaki to wysiłek. Posiadłem wiedzę, wyostrzył mi się wzrok na partactwo wszechobecne w budownictwie itd. -wszystko dzięki Wam. Dlatego nawet gdyby nam zamknięto usta to mam nadzieję poradzić sobie sam -przynajmniej w celach już zamierzonych. Jeszcze raz dziękuję Wam i czekam jak na koniec świata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czym będziesz ogrzewał (jakie paliwo)

bardziej jakie źródła mają to zasilać i czy np. ma być z tego CWU bo ja mam na razie gaziak wpięty w podłogę i jest super nic nie trzeba robić. Planuję kominek i solary do obu tych źródeł beczki są idealne. CWU mam prowizorycznie na elektr, przepływowym -ile tak da się żyć? Zwłaszcza, że wczoraj zaniemógł -panika była:sick: beczka nie gotowa, do ferii parę dni więc dzieci się nie ewakuuje. Rzucić się do roboty i montować po łebkach czy kupować nowy przepływowy na te parę dni do ukończenia bufora. Na szczęście zagadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebus504

No ładne to wyszło. Ja nie mogłem sobie pozwolić, żeby tak wystawało do srodka zbiornika bo by dotykało Cu-węża. U Ciebie będzie odstawało przynajmniej dwie średnice tej rury. Sprawdź czy Ci to nie namiesza w średnicy wężownicy.

Czy ty też robisz połączenie 2 lub więcej beczek w jedno? Bo jak ma to być jedna rura to gdzie takie trójniki mogą mieć zastosowanie? W pojedyńczej beczce wszystkie przepusty i łącza są w jednym kierunku (albo wpływa, albo wypływa) w takim przypadku kierujemy pojedyńcze kolano hamb. w odpowiednią stronę -po co trójnik?

Edytowane przez Grand72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebus504

No ładne to wyszło. Ja nie mogłem sobie pozwolić, żeby tak wystawało do srodka zbiornika bo by dotykało Cu-węża. U Ciebie będzie odstawało przynajmniej dwie średnice tej rury. Sprawdź czy Ci to nie namiesza w średnicy wężownicy.

Czy ty też robisz połączenie 2 lub więcej beczek w jedno? Bo jak ma to być jedna rura to gdzie takie trójniki mogą mieć zastosowanie? W pojedyńczej beczce wszystkie przepusty i łącza są w jednym kierunku (albo wpływa, albo wypływa) w takim przypadku kierujemy pojedyńcze kolano hamb. w odpowiednią stronę -po co trójnik?

 

Witam, to jest przygotowane pod drugi baniaczek, nie znaczy to że drugi będzie ale lepiej teraz przygotować niż później ciąć. Baniaczek ma od wew. 800mm, wężownica solarna (w trakcie wykończenia) nie mierzyłem jeszcze ale coś koło 650-700 średnicy wyszła. Szczerze nie wziąłem tego pod uwagę. To co na widać na zdjęciu jest wersją roboczą i można jeszcze delikatnie skrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle bez problemu (po kilku słowach komentarza, których w słownikach nie ma) się mieści.

Ładnie wykonane.

 

Przypomniałeś mi, że nie dopatrzyłem!

 

OŚWIADCZENIE

 

Oświadczam, że wszelkie treści, jakie publikuję na tym forum są w zamiarze moim - dla powszechnego wykorzystania, kopiowania, upubliczniania, powielania i stosowania - według indywidualnej woli czytających.

Adam M.

adam_mk

 

(Podpisuję tak, jak zawsze podpisuję tu własne treści)

(Dokładniejsze dane personalne dostępne na indywidualne życzenie zainteresowanego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak położona na półce w składziku - to nawet dla 1cm2 jest za mała!!!

Jak umieszczona na samym dole baniaka, tam gdzie ZAWSZE jest największy gradient - to spokojnie starczy dla 17m2.

1m2 to około 1kW przy warunkach optymalnych.

TAKA wężownica i TAK umieszczona te marne 25kW przeniesie i nie zauważy...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...