Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

Super. No to od poniedziałku ruszam ze zwijaniem węzownic do rozdysponowania mam łacznie 100 mb rurek. Do CWU będę miał 3x24mb i zastanawiam się jak je "zagęścić" u góry. Wężownice będą ułozone jak na rysunku

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=97759&stc=1&d=1327669218

Czarna kropa w środku to komin od solarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powietrzna pompa ciepla

 

Przy PC praktycznie nigdy bufor sensu nie ma. To źródło ciepła niskotemperaturowe. Na dodatek tym tańsze im niższa ta temperatura na wyjściu. Bufor, żeby działał, wymaga podniesienie temperatury na wyjściu źródła ciepła, sporo ponad tą używaną do zasilania obiegów grzewczych. Przy PC to jest zwyczajnie nieopłacalne. To ostatnie zadnie nie dotyczy konstrukcji planowanej przez Adama, ale jego konstrukcji praktycznie nigdy takie zdania nie dotyczą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy PC praktycznie nigdy bufor sensu nie ma. To źródło ciepła niskotemperaturowe. Na dodatek tym tańsze im niższa ta temperatura na wyjściu. Bufor, żeby działał, wymaga podniesienie temperatury na wyjściu źródła ciepła, sporo ponad tą używaną do zasilania obiegów grzewczych. Przy PC to jest zwyczajnie nieopłacalne. To ostatnie zadnie nie dotyczy konstrukcji planowanej przez Adama, ale jego konstrukcji praktycznie nigdy takie zdania nie dotyczą ;-)

 

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie mi jak krew z nosa:)

http://img85.imageshack.us/img85/5125/zzdj.jpg

http://img208.imageshack.us/img208/2592/zdjciewe.jpg

myślałem że ta maska do spawania chroni tylko oczy i do drbnych spawków sobie czasem odpuściłem. Czuję się jakbym był po solarium:eek:

Edytowane przez Grand72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie komentować moich spoin bo jak na 1 raz to SUPER. Podobno nie ma złych spawów. Są tylko szczelne lub nie

Przeszlifuje je i ewentualnie popraw. Teraz to możesz zrobić wygodnie (dobry dostęp). Napisz czym spawasz (jaka spawarka i elektroda).

 

Też się uczyłem niedawno spawać i wiem że nie przypadkowo spaw dobrze wyglądający jest "dobry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki121

na razie lutowałem miedzianą wężownicę pod solarki lub PC lutem miedziano-fosforowym z zawartością srebra - takie luty to bajka:)

Do przejść przez bufor użyję lutu z większą zawartością srebra (pewnie tylko do pobielania)

Jeżeli to będzie wychodzić tak jak z wężownicą to już się ciesze :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma złych spawów. Są tylko szczelne lub nie

 

Niestety ale to nieprawda.

Akurat na temat spoin mogę co nieco powiedzieć choć spawam chyba nielepiej niż Ty.

 

Oprócz tego, że spoiny mogą być szczelne lub nie to jeszcze są te dobrze i źle przetopione.

Te ostatnie są zarazem kiepskie jeżeli chodzi o wytrzymałość.

Są takie wady spoin jak słaby przetop lub przyklejenie.

Taka spoina ze słabym przetopem i przyklejeniami może być i szczelna.

 

Akurat bufor oprócz tego, że musi mieć spoiny szczelne to powinny być one zarazem wytrzymałe czyli dobrze przetopione.

Bufor ciągle się nagrzewa czyli rozszerza i kurczy dlatego mało wytrzymałe spoiny mogą tego nie przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowanie srebrem coś mi nieposzlo. Chyba przegrzalem wszystko skapło na podłogę. Cała laska zmarnowana (30 dychy w plecy -lepiej było coś innego kupić -rozgrzewającego) zniechęciło mnie.

Spawarka Ozas 280 podobno dobra.

Tak, staram się przetapiać. Czasem za bardzo. Kilka razy ten drucik mi wjechał do środka :rolleyes:

jeżeli będzie szczelne to raczej wytrzyma. Na deser zostawiam sobie dekle. Do tej pory mam nadzieję się wprawić. Tu jeszcze pytanie zadam: czy do grubej blachy ma być gruby drut czy ten co mam 0,8 wystarczy. Wg. Takiej tabeli na spawrce zalecają nawet 1,2????

Edytowane przez Grand72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...