Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Każde ocieplenie lepsze niż żadne.Taka szczelina ma taką zaletę, że odparuje nią budynek. Gdyby była otwierana i zamykana na "żądanie"(na lato), to budynek można byłoby dosuszyć po sezonie grzewczym,a w czasie grzania ne dawałaby strat. Kto wie, czy nie warto byłoby szczelin robić specjalnie, przynajmniej gdy stosuje sie styropian ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żebym się czepiał ;) ale gdybyście tak byli łaskawi spojrzeć na tytuł wątku... ;)

moze o termowizji warto by założyć nowy, sam mam kilka fotek, mostek przy murłacie, ocieplenie na placki, do poprawki wiosną po obrysie domu przy podbitce, no ale nie o tym, nie o tym...

o buforze być powinno to już zaraz pędze do piwnicy czujniki kty81210 na buforze przyklejać do termometru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Są takie wątki o ociepleniach, założone przez magików od ociepleń. Żenada i korniki jak się to czyta. "

 

To może zróbmy sobie nasz własny?

Dojdziemy w nim solidarnie do wniosku, ze wszyscy są bez sensu, bo im się nie zwraca i że najlepiej budować się w Egipcie...

:lol:

Chętnie bym podyskutował o ociepleniach.

Mam co powiedzieć, jak mi się wydaje...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłby to krótki wątek;)

Jak każdy "Adamowy" he, he... ;)

 

Przy okazji, mam pytanie o konstrukcję stężeń w buforze o kształcie walca.

 

Adam_mk pisał, że dla płaszcza o średnicy 100-120 cm warto rozważyć stężenia między "deklami" - jak to zrobić, żeby było rozbieralne?

 

Górny dekiel do pręta wzmacniającego fest przyheftowany, a dolny jakoś "zahaczony" tak żeby np. po przesunięciu było możliwe jego zdjęcie?

 

Chcę maksymalnie wyzyskać miejsce, stąd ta średnica, a naczynie wzbiorcze będzie nie wyżej niż 6m nad dnem bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Są takie wątki o ociepleniach, założone przez magików od ociepleń. Żenada i korniki jak się to czyta. "

 

To może zróbmy sobie nasz własny?

Chętnie bym podyskutował o ociepleniach.

Mam co powiedzieć, jak mi się wydaje...

 

Adam M.

 

Adamie bardzo prosimy. Właśnie chciałem założyć wątek bo się tu z mojego powodu mały bałagan zrobił. To może się wstrzymam i przeniosę do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...