Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

I dalej masz złączkę w środku baniaka. Pomacają wetknij rurkę zobacz do czego możesz przykręcić i zobaczysz że jesteś w błędzie. Jedyne (prawidłowe) zastosowanie tej złączki w naszym przypadku masz na zdjęciach z tego forum.

 

Cruz. Właśnie nie macałem i wydaje się ze do świąt nie pomacam:(. Powiedz mi cosik dlaczego uważasz że ona będzie wewnątrz baniaka. Rozmawiamy o dwóch różnych złączkach.

Używana przez Was:

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/15/43/68/2215436805

i ta wypatrzona

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/15/43/62/2215436289

 

Pozwoliłem sobie na rysuneczek. Uważasz że nie da się tak?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=110358&d=1333743735

 

ps. Adam boję się jak diabli tego srebnego lutu:P (40pln za laske:) - to przy drodze już mniej biorą:D:D:D:D)

1111111111111111111111111111111.jpg

Edytowane przez madric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co do kanciastych baniaczków,no bo przez chwilę poczułem się urażony.

jestem na etapie wciagania swojego kanciaka do kotłowni.

jeśli chodzi o moje spostrzeżenia to ogólnie panująca panika jeśli chodzi o bufor prostopadłościenny jest leciutko naciągana.

zrobiłem,testuję (zdjęcia kilkadziesiąt postów wcześniej)testowany na 8 m słupa śmiało wytrzymuje,jedynym problemem z jakim ostatnio walczę jest uszczelnienie dolnego dekla(moja wina ,dospawanie nieszczelności po zlożeniu dekli na siikon który nie wytrzymał temperatury)

jeśli chodzi o sam pomysł to uważam za nie najgorszy choćby ze wzgledu na dobrą ustawność w kotłowni jak i łatwość izolacji(w moim przypadku folia alu taka od podłogówki-5 cm welny-20 cm styropianu-ścianka GK.

pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem i życzę smacznego jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uraziła Cię Matka Natura prezentująca tu swe możliwości, czy ja?

:lol:

Bo widzisz...

Ja TEŻ "popełniłem" kanciaka, który był testowany na 2,5 at i "ma się świetnie" wypełniając swe zadania.

Nigdy nie stwierdziłem, że nie można, tylko, że to spore wyzwanie!

Że siły, z którymi trzeba się w takiej konstrukcji zmierzyć są niemałe.

Że nie uwzględnienie ich może spowodować nagłą ekspansję ścian (odwrotnie do tego kolapsu, ale równie dynamiczną), co wcale nie będzie zabawne!

Ty nie urażony tylko dumny z siebie powinieneś być, jak uwzględniłeś wszystko co trzeba i zbudowałeś coś, co działa, a łatwe nie jest.

Nie każdy posiadacz bufora ma bufor - kanciak !

Można powiedzieć, że masz unikat!

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te Conexy i myślę, jak pogodzić ich wkręcanie z uszczelnieniem z późniejszym twardym lutowaniem.

Polutować łatwo, ale jak polutowane wkręcić?

Wkręcić łatwo, tylko jak to potem polutować i nie rozszczelnić na gwintach?

Mechanicznie - wytrzyma.

No, powinno, jak dobrze polutowane.

 

Ten lut Ag45...

Jak go "dotkniesz" to innym już nigdy nie będziesz chciał lutować...

Praca z nim daje radość, bo "samo się wszystko łączy"...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam. Jak mówiłem, conex trzeba byłoby skręcić z rurkami na zewnątrz + zlutować. Później wkręcić w przejście w baniaku i rurkę wystającą wewnątrz połączyć z kolankiem wężownicy. Można kolanko trochę cofnąć od ścianki baniaczka, tak aby od conexa było troche tej rurki i temperatura przy lutowaniu kolanka nie spieprzyła nic...

Myślę że tak uczynię:). Pozdrawiam

 

Ps. swoją drogą Adam co doprowadziło do implozji tego zbiorniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam. Jak mówiłem, conex trzeba byłoby skręcić z rurkami na zewnątrz + zlutować. Później wkręcić w przejście w baniaku i rurkę wystającą wewnątrz połączyć z kolankiem wężownicy. Można kolanko trochę cofnąć od ścianki baniaczka, tak aby od conexa było troche tej rurki i temperatura przy lutowaniu kolanka nie spieprzyła nic...

Myślę że tak uczynię:)

 

myślę podobnie,rozwiązanie dobre dla dużych średnic buforów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co się wygodnie robi na zewnątrz przenosisz do środka.

Dla mnie - to utrudnienie.

 

Ja robię tak:

Dobieram mosiężne zakończenie rury miedzianej gwintowane wewnętrznie fi22 na 3/4"

Typowe. Są w każdym markecie.

Robię dziurę w płaszczu , taką na ten mosiądz.

Pobielam brzegi stali lutem Ag45.

(ślicznie to się robi)

Wyciągam przez tę dziurę końcówkę wężownicy i nakładam na nią mosiądz.

Lutuję na twardo miedź do mosiądzu.

Mam wężownicę w baniaku, rurę wlotu/wylotu przepchaną przez dziurę w płaszczu i na zewnątrz dolutowany mosiądz do rury.

Cofam ten mosiądz i umieszczam w dziurze w płaszczu stalowym.

Lutuję mosiądz do stalowego płaszcza.

Wszystko NA ZEWNĄTRZ BANIAKA i pod pełną kontrolą.

Potem kontrola szczelności wężownicy (sprężarką ze starej lodówki pcham 10 bar).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kombinujecie z tymi conexami :p

spawasz mufe 1'' do płaszcza bufora wkręcasz conexa na sucho przekładasz twardą miedzke ,od srodka łączysz z czym trzeba lutujasz na twardo ,wykręcasz conexa ,nawijasz pakuly z pestą albo dajesz żywice do gwintow wkręcasz ponownie na gotowo na wystającą rurkę zakladasz pierścień z nakrętką zaciskasz i zapominasz o problemie

ważne żeby pamiętać że conexy są do twardych rur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zakończyłem czytać wątek. Bardzo ciekawy. Mam jeszcze kilka wątpliwości ale o tym może później.

 

Egon 2000

 

Czy mógłbyś podać jakiś namiar (tel) na ten szrot z rurami. Jestem z Lublina i zanim pojadę chciałbym najpierw pogadać.

 

Niedługo powstanie także mój bufor połączony z piecem na paliwo stałe i podłogówką na całości. Do tego WM.

 

Życzę wszystkim użytkownikom forum a w szczególności tego wątku wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, masz na myśli to: http://www.instalacyjny.info/images/thumbnails/mufa-gw(1).jpg.thumb_150x145.jpg

 

ta dziura, jaki maksymalny luz? Czym ją wiercisz? Smarujesz to czymś przed lutowaniem? Lut mufy z rurą się nie spie.... przy lutowaniu do baniaka? Nie piszesz czy moziądz do baniaka twardo, czy to znaczy miękko?

Edytowane przez herakles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli dokładnie TO.

Dziura w płaszczu większa od "tego" o jaki milimetr do dwóch.

Zrobisz za ciasną to po pobieleniu "to" nie wlezie.

Przy lutowaniu mosiądzu do baniaka nic się nigdzie nie rozszczelni, bo masa jest tak duża (pojemność cieplna), że stopione masz tylko ze 2cm jednocześnie tej spoiny.

Mnie się jeszcze nigdy nie zdarzyły przy tej operacji żadne problemy, a wlutowałem tego całą kopę.

Ta laska Ag45 ma boraksową otulinę, to smarować niczym nie trzeba.

Przed pobielaniem czyszczę brzegi otworów w płaszczu kątówką.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...