Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie .

 

http://www.hermes.rzeszow.pl/

 

Możesz ewentualnie poszukać warsztatu który ma walcownię i z blachy wyrzeźbić sobie rurę.

Może być taka ok. 1 m i wtedy z 2/3 kawałków można sklecić ładny odcinek rury .

Zaletą jest to że grubość blachy do wyboru i cenowo dość dobrze wychodzi .

Edytowane przez Piczman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Właśnie w weekend mam zamiar sprawdzić jeszcze jak wyjdą rury w Kielcach (Egon 2000) i Dąbrowie (Adam MK). Z hermesem już rozmawiałem. Jak porównam ceny to zdecyduję. A ztą walcownią to też ciekawy pomysł. Poszukam

 

Tak na marginesie to jest koleś w Krężnicy Jarej ale za "rurki" woła jak za mokre zboże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruz. Właśnie nie macałem i wydaje się ze do świąt nie pomacam:(. Powiedz mi cosik dlaczego uważasz że ona będzie wewnątrz baniaka. Rozmawiamy o dwóch różnych złączkach.

Używana przez Was:

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/15/43/68/2215436805

i ta wypatrzona

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/15/43/62/2215436289

 

Pozwoliłem sobie na rysuneczek. Uważasz że nie da się tak?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=110358&d=1333743735

 

ps. Adam boję się jak diabli tego srebnego lutu:P (40pln za laske:) - to przy drodze już mniej biorą:D:D:D:D)

 

Byłem, macałem i wymacałem. Panowie rozmowa o drugim typie złączki była bez sensu. Poprostu po odkręceniu nakrętki, gwint zewnętrzny na złączce do niczego nie pasuje ani 3/4 ani 1'':(. Tak więc pozostaje stary sposób z toczeniem blokady ...:(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, macałem i wymacałem. Panowie rozmowa o drugim typie złączki była bez sensu. Poprostu po odkręceniu nakrętki, gwint zewnętrzny na złączce do niczego nie pasuje ani 3/4 ani 1'':(. Tak więc pozostaje stary sposób z toczeniem blokady ...:(

 

Pozdrawiam

 

ja stosowałem 22/1'' gz jest tylko mały rancik który byle pilnikiem w 10 minut zeszlifujesz

tylko pamiętaj że conexy są do twardej rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta woda wiruje wolniutko...

 

Kurcze Adamie może i bym Ci wierzył, ale dlaczego ta wolniutko wirująca woda potrafi przepchnąć u mnie ciepło przez syfon (syfon ok 3/4 bania w dół).

 

Chyba przy następnym baniaku specjalnie zrobię jeden odpowietrznik na środku a drugi w najwyższym punkcie bufora. I będę nasłuchiwał który psika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratki. ten z ag45 to chyba wszystko zlutuje.....

 

uformuje na kolnierzu od zbiornika. 5-7 cm luzu miedzy scianka a wezownica bedzie ok?

 

edit.

kurcze dziwna sprawa, zrobiłem wężownice solarna z fi15 i wyszedł mi tylko jeden ślimak o maks. srednicy ok 70cm. jak wy zrobiliście z 25mb dwie wężownice?

 

edit kilka godz. później...

patrząc na wasze wężownice solarne, to mają po jakieś 9 zwojów. Wychodziło by że one mają średnice maks. ok 40cm. Czy tak faktycznie jest? Czy to nie za małe na baniak o średnicy 80cm?

 

Adam, tak sobie pomyślałem a jakbym zrobił jedną wężownicę o średnicy maks. 70cm, przykrył to kołnierzem z rurą tak, aby po bokach zostało z 5cm luzu i pod wężownice dodatkowo z boku zapodać grzałki elekt. (a nóż widelec, może nie będzie się chciało palić w okresie przejściowym, a druga taryfa pewnie będzie). Zadziała to równie dobrze?

Edytowane przez madric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wychodzą o średnicy około 60cm.

Z każdej strony zostaje dokładnie tyle, ile potrzeba, aby woda swobodnie tam przepływała i "robiła swoje".

Ja daję trzy grzałki (po trzy elementy = razem 9 grzałek) wstawione z boku płaszcza i pod stożkiem.

BARDZO DOBRZE TO DZIAŁA.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wychodzą o średnicy około 60cm.

Z każdej strony zostaje dokładnie tyle, ile potrzeba, aby woda swobodnie tam przepływała i "robiła swoje".

Ja daję trzy grzałki (po trzy elementy = razem 9 grzałek) wstawione z boku płaszcza i pod stożkiem.

BARDZO DOBRZE TO DZIAŁA.

 

Adam M.

 

Jakiej mocy grzałki zazwyczaj dajesz? może masz linka do sprawdzonych i poczęstowałbyś:).

Faktycznie ściśnietę będą miały 40 ale jak zacznie się je łączyć z powiedzmy 2cm odstępem, będziemy mieli 60cm. Ok łapię czyli muszę skręcić drugą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...