Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zajrzałbym do "szeregu elektrochemicznego"...

Baniak fajny ale technologicznie - co najmniej "trudny"

 

CO Was tak "kręci" w układzie zamkniętym, że żyć i mieszkać bez niego nie umiecie?

 

WY BUDUJECIE swoje domy i instalacje w nich czy też realizujecie jakieś DTRki?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślam nad Akumulatorem już dość długo. Poruszany jakiś czas temu w tym wątku temat. Myślę o tym, żeby zamiast pod podłogą sypać piach, stawić Beczki z wodą(takie 200l) z jakimś syfem żeby nie uciekło. Nie łączyć beczek z wodą z instalacji niech sobie tam stoją odseparowane. Zalać je betonem, naokoło ocieplić porządnie. Pojawia się pierwszy ciekawy problem, ano jak to ciepełko tam dostarczyć i jak je ztamtąd zabrać. No i orurowałbym to czymś, porządnie! bA ale CZYM? Miedzią? DROGO! AluPEX, ale na chemii w średniej liczyłem volty i się boję, że się rozpuści, bo resztę instalacji chcę mieć z miedzi. A może taka niebieska do wody, ale czy ona mi nie popęka, chciałbym, żeby to podziałało. Pomysły mile widziane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szereg elektrochemiczny brzmi mądrze:) Jeżeli mówisz o bateriach to stal 1H18N10 RADZI SOBIE CAŁKIEM NIEŹLE Z MIEDZIĄ.

 

A co do układu zamkniętego to jeśli mam po jednej stronie tabelki jeden problem po stronie układu otwartego i brak tego problemu przy zamkniętym to rachunek jest na chwilę obecną po stronie zamkniętego

Edytowane przez kawiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szereg elektrochemiczny brzmi mądrze:) Jeżeli mówisz o bateriach to stal 1H18N10 RADZI SOBIE CAŁKIEM NIEŹLE Z MIEDZIĄ.

 

A co do układu zamkniętego to jeśli mam po jednej stronie tabelki jeden problem po stronie układu otwartego i brak tego problemu przy zamkniętym to rachunek jest na chwilę obecną po stronie zamkniętego

 

Bardzo filozoficznie. A konkretnie?

Bo mnie się wydaje, że przepisy w tej sprawie są jasne - nie wolno w układzie stałopalnym stosować układu zamkniętego.

Zresztą wszystko to już było wcześniej kilka razy wałkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy musi mieć co najmniej 0,5 bar i układ zamknięty.

A koledzy argumenty merytoryczne mają prawie jak nasi politycy - pełen szacunek.

 

Nie doczytałem, że łączysz stałopalny z gazem.

W takim wypadku mógłbyś zastosować układ schładzający.

W przypadku kotłów przepisy już na to zdaje się zezwalają.

Tylko kocioł stałopalny musi mieć odpowiednie atesty i świadectwa.

Nie wiem niestety jak z kominkami.

Możesz też oddzielić te układy wymiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawiarz,

 

Istnieją kotły gazowe pracujące w układzie otwartym. Jak chcesz zamkniety to zrób zamkniety i koniec. Są na FM ludzie, którzy takich buforów używają. Da się i TAK i TAK. Mi się wydaje, że ty już tak naprawdę zdecydowałeś a pytasz tylko po to aby się utwierdzić w swojej decyzji. ;)

 

Ja czasem też tak mam ;)

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro, jak piszesz, OTWARTE układy się mogły przyblokować to zamknięty prędzej czy później - musi!

KAŻDY należy czasem dobrze obejrzeć.

Bezobsługowe urządzenia nie istnieją!

 

Chciałeś o zagrożeniach...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...