Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Muszę sie pochwalić!!!! - wczoraj pojechałem sprzedać makulaturę i uwidziałem ocynkowany buforek fi 650 długi 2900 który przede mną wjechał na przyczepce na złomowiec ;-D Zakupiłem go od razu z dowozem za 150PLN !!!! Nawet się nie targowałem!!!! - ....chociaż raz los się do mnie uśmiechnął ;-D

Teraz leży na budowie i czeka na operację wszczepienia organów.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poczytałem, zapoznałem się dzięki !... Niestety w moje okolicy jak przedstawię pomysł bufora to wszyscy rozkładają ręce... chcieliby tylko instalować piec na ekogroszek, albo gazowy w najprostszej konfiguracji, a sam się tego nawet bym nie podjął, tak jak spora część Was tutaj. Mam zapotrzebowanie na ciepło wyliczone na około 30kWh/m2 zastanawiam się nad piecem elektrycznym lub właśnie nad buforem z grzałkami z wężownicą na CWU. Szukam jakiegoś konkretnego schematu pod mój "przypadek" i najchętniej jakiegoś gotowca. Chciałbym mieć z 2-3 grzałki tak aby w lecie nie grzać całego bufora. Chciałbym to połączyć oczywiście z podłogówką, zastosować jakiś sterownik, który uruchamiałby ładowanie bufora w II taryfie. Nie chcę komplikować całego układu (najprostszy to chyba piec elektryczny). Asolt liczył mi OZC i podobno bufor w granicach 600 l byłby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor z grzałkami = kocioł elektryczny.

Sterownik = zegar programowalny sterujący.

 

Albo masz warunki i jakie narzędzia - albo zlecasz...

 

waflos

Gratulacje!

 

amciek80

W "domkopedii" bajcika masz tych, co zrobili, używają i się cieszą.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_mk nawiązując do wiadomości z priv dom już stoi SS także pozostaje mi zrobić coś z tym na takim etapie... budowany był pod ogrzewanie elektryczne mam tylko jeden komin w salonie do kominka... "kotłownia" bez komina niewielka 3,2m2, ale przy takim zapotrzebowaniu czytając to forum zgadzam się z asoltem, że bufor nie musi być chyba tak duży. Interesowała mnie bezobsługowość dlatego poszedłem w ocieplenie i planuję elektrykę, gazu nie mam w okolicy, a węgla czy jego pochodnych nie chciałem. Jeżeli zabierałbym się za bufor to na pewno zleciłbym wykonanie lub kupił gotowca http://www.hot.wroc.pl/zbiorniki%20buforowe.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU grzane prądem przepływowo lub zładem (grzanym prądem) też przepływowo...

Różnice?

Albo ten baniak jest albo go nie ma.

(albo ten wydatek jest albo go nie ma).

 

Baniak to może być sposób na "przeniesienie" tanich, nocnych godzin na te droższe...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie tak troche z innej beczki.

Szykuje sie do zrobienia bolera, sam, rure juz mam (fi 91cm, h=2m), troche tam spawalem ale nic na "serio". Chcialbym kupic spawarke, gdzies tam przewinela sie nazwa Dedra ale szukajac trafilem na spawarke 3w1 (trzy w jednym) znaczy spawarka inwenterowa na zwykle elektrody, TIG i plasma cutter. Do samego boilera przyda sie zwykla spawarka ale czy nie lepiej dolozyc troche i miec i przecinarke? Znaczy te "troche" to tak dwa razy wiecej ale do boilera mozna dociac wszystko samemu a i w przyszlosci cos tam mam w planach majsterkowac. Oczywiscie z palnow moze wyjsc wielkie nic, ale... Do przecinarki plazmowej potrzeba kompresora (taki maly za 400 zl chyba by wystarczyl) ale mam dom w budowie to i moze kompresor by sie kiedys tam przydal np do malowania. Wszystkie te narzedzia sa produkcji chinskiej ale daja 24 miesiace gwarancji, co myslicie warto? Tak troche szkoda wydawac pieniadze na narzedzia ktore uzyje sie moze pare razy ale jak sobie przypomne ile zaplacilem za zony "wymarzony" dach to od razu mi mniej "szkoda". Doradzcie cos dobrzy ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie pochwalić!!!! - wczoraj pojechałem sprzedać makulaturę i uwidziałem ocynkowany buforek fi 650 długi 2900 który przede mną wjechał na przyczepce na złomowiec ;-D Zakupiłem go od razu z dowozem za 150PLN !!!! Nawet się nie targowałem!!!! - ....chociaż raz los się do mnie uśmiechnął ;-D

Teraz leży na budowie i czeka na operację wszczepienia organów.

 

pozdr.

 

Masz zamiar to spawać?

Uważaj - bo to prawdziwe skur_f_ysyństwo.

Jeśli już to na świeżym powietrzu, najlepiej żeby wiało i dobrze zedrzyj ocynk szlifierką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...