Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niby czytałem wątek ale na pewne rzeczy na poczatku nie zwraca się uwagi (bardziej patrzyłem na techniczne wykonanie).

Jak się właściwie ma uwarstwianie(konwekcja) do przewodzenia ciepła (w dół) w zładzie?

Uśrednia się czy prawie nie występuje? Coś z praktycznych pomiarów możę, gdzies tu były podawane chyba ale jak trzeba to nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast grzać wodę palnikiem od góry połączyć przyjemne z pożytecznym - wybrać się w weekend nad jakieś jeziorko i ponurkować troszkę. Albo nawet wystarczy się w nim pionowo ustawić - w rączki cieplutko, a nóżki marzną w 4 stopniach Celsjusza... ;) Dla głębszego rozeznania można też z jakimś płytkim nurkiem pogadać, czy mu ciepło.

 

A tak z innej beczki (dosłownie). Dziś przetransportowałem zbiorniczek do siebie, dobrałem się do środka, opukałem, i rozplanowałem robotę na weekend i przyszło mi na myśl jeszcze jedno pytanie - W środku są zamontowane anody. Wprawdzie już mocno zużyte, ale jeszcze kilka kg cynku (a może magnezu - jak to na oko odróżnić?) na nich jest. Jeżeli już są i nie przeszkadzają, to chyba lepiej zostawić. Przeszkadzać chyba nie będą? Czy może przy takiej ilości wody ich efekt będzie pomijalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak w Polsce "mają", na każdym kroku...Osobiście przyjąłem zasadę poprawiania tyle razy aż się nie da lepiej. Nauczyłem się niestety nie od swoich.

 

Tylko na chwilkę...

 

Udało nam się "wrzucić" bufor do domu.

 

Cieknące ocynkowane mufy zostały wycięte i wstawiono mufy z rury spawalniczej. Tak więc "bubel" został usunięty.

 

Krótka fotorelacja z wstawiania bufora do domu w moim dzienniku. Zapraszam

 

http://forum.muratordom.pl/entry.php?121472-Bufor-wtaczamy-kolosa-do-domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...