Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]151687[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]151688[/ATTACH]

 

Fajnie Ci to wyszło. Jeden obraz=1000 słów. Takich fotoinformacji nabardziej mi brakuje tu na forum. Jak patrzę na tą plątaninę rur to się zaczynam martwić -cała fabryka. Opisz troszkę co tam zrobiłeś i dlaczego. Zastanawia mnie np.:

 

-Co to jest, co wygląda jak rura ok. fi 100mm i do tego leci taki biały kabel od skrzynki na kominie?

-Czy bufor stoi na posadzce bezpośrednio i jeśli tak to czy coś będziesz z tym robił -podkładał, izolował. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby tam coś podłożyć

-Co z wytrzymałością stropu w tym miejscu. Czy pod spodem są jakieś sciany na których się to wszystko może oprzeć i jeżeli jest jescze jedna kondygnacja to czy też jest podparcie?

-Co jest podłączone do spływu kanalizacji tam przy kominie

-Co to jest u samej góry i w połwie bufora -wyglada jak takie sterczące pręty

-Wyglada też, że w okolicy połowy wys. masz 3 króćce. Napisz proszę do czego służą

-Gdzie umieściłeś naczynie wzbiorcze

-Jeszcze z pytań dodatkowych: co by sie stało gdyby ta firma psiknęła jeszcze pianą na ściany szczytowe. Powstałby taki chełm ;)

Aha i najważniejsze pytanie: JAK TY TO TAM WNIOSŁEŚ ??? :eek:

 

Świetna robota:bye:

Edytowane przez Grand72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Co to jest, co wygląda jak rura ok. fi 100mm i do tego leci taki biały kabel od skrzynki na kominie?

ZBIORNIK GRZAŁKI 3X3KW 70 cm

 

-Czy bufor stoi na posadzce bezpośrednio i jeśli tak to czy coś będziesz z tym robił -podkładał, izolował. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby tam coś podłożyć

ZBIORNIK WISI NA OBRĘCZY OK 5 CM NAD POSADZKĄ, ZAŁOŻENIE JEST TAKIE ŻE NA DOLE BANIAKA NIGDY NIE BĘDZIE WIĘCEJ NIŻ 30C (TAK ŻEBY WYKOŻYSTAC SOLARY ILE SIĘ DA)

 

-Co z wytrzymałością stropu w tym miejscu. Czy pod spodem są jakieś sciany na których się to wszystko może oprzeć i jeżeli jest jescze jedna kondygnacja to czy też jest podparcie?

BUFOR STOI NA SKRZYŻOWANIU ŚCIAN NOŚNYCH, ŁAWA W TYM MIEJSCU MA 95 CM (ŚCIANY POD SPODEM Z SILIKATÓW)

-Co jest podłączone do spływu kanalizacji tam przy kominie

PRZELEW Z NACZYNIA WZBIORCZEGO

 

-Co to jest u samej góry i w połwie bufora -wyglada jak takie sterczące pręty

KRÓĆCE NA CZÓJNIKI TEMPERATURY DO STEROWANIA, SĄ TAKIE DŁUGIE ŻEBY DAŁO SIĘ CZUJNIK WYMIENIC BEZ PRUCIA IZOLACJI.

 

-Wyglada też, że w okolicy połowy wys. masz 3 króćce. Napisz proszę do czego służą

 

jEDEN MIAŁ BYĆ NA GRZAŁKĘ (ALE MAŁY BŁAD + DROBNA ZMIANA KONCEPCJI I GRZAŁKA WYLĄDOWAŁA Z BOKU), DRUGI DO KOTŁA GAZOWEGO (JAK GAZ JESZCZE STANIEJE A PRĄD ZDROŻEJE O 60% TO POMYŚLIMY)

-Gdzie umieściłeś naczynie wzbiorcze

W SZCZYCIE (DORZUCĘ FOTKI)

-Jeszcze z pytań dodatkowych: co by sie stało gdyby ta firma psiknęła jeszcze pianą na ściany szczytowe. Powstałby taki chełm (NIE POMYŚLAŁEM)

Aha i najważniejsze pytanie: JAK TY TO TAM WNIOSŁEŚ ??? (PRZED DACHEM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem zbyt ogólnie bo chodziło mi mniej więcej o to:

http://img32.imageshack.us/img32/8008/ocieplenie.jpg

 

Dużo roboty, nie ma gwarancji szczelności.

U mnie wychodzi, że w punktach stycznych do równoległych ścian wyjdzie ok.15cm. Trochę się tym martwię. Wiem, że już było o tym problemie, że można by np. takie pasy aeorożelu nakleić albo coś tylko co? Teoretycznie ściana z betonu komórkowego też jest jakimś tam izolatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema buforowcy mam pytanko, bede stawial u siebie bufor prostopadloscienny gr0,80m,szer1,2m,wys2,2m. Chcialem sie upewnic czy centralne umieszczenie wezownicy cwu. zwinietej w okregi o srednicy 0,6-0,7m bedzie ok i bedzie dzialac jak w baniakach okraglych czy moze trzeba by sie pokusic o jakis ksztalt elipsy dla tej wezownicy czy to moze bez znaczenia. Tak pytam bo chyba mi to umknelo podczas czytani forum lub nie bylo. Czy samo wirowanie zladu przy zastosowaniu kolan hamburskich bedzie zachowane w prostopadloscianie czy jednak bedzie zaklucone i trzeba o czyms szczegolnie pamietac przy wykonywaniu takiego bufora. Pozdro i dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada przemyśl to jeszcze raz, rurkę będziesz miał na wieki a klocek to kto to wie.

 

Przez chwile podczas rozmyślań się obawiałem ale bufor będzie spawany przez naprawde dobrego spawacza więc myślę że nie będzie problemów, a dletego prostopadloscian bedzie wieksza pojemnosc zladu przy max wykozystaniu miejsca dostepnego w kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szweddii

 

Biegiem leć raz jeszcze ten problem przemyśleć!!!!!!!!

Ja, i nie tylko ja, WIEMY, że taki kształt jest "atrakcyjny"...

Ale...

Policz PARCIE na te ściany!!!

ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ z jak trudnym problemem chcesz się zmierzyć?!!!

Można...

Wszystko można, tylko PO CO?

 

I żeby nie było, że ja tu wybredzam...

ZROBIŁEM TAKI I DZIAŁA!

 

Następnego bardzo bym nie chciał robić...

Choć umiem!

 

Było o tym i w tym wątku.

Znajdź i poczytaj.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...