Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

Dominik fajny opis. Właśnie o to chodzi, żeby tutaj znalazły się opisy "jak mi działa" reszta jest już przerobiona. Wyglada mi na to, że te ustawienia wysokie (80-85st) w płaszczu powodują podniesienie temperatury w palenisku i stąd lepsze spalanie i mniej smoły Edytowane przez Grand72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem zwyczajny samouk i tyle po drodze było kilka błędów, które poprawiałem z pomocą właśnie tego forum jest tu masa wiedzy. W moim przypadku było dużo ciężkiej pracy przebudowa garazu na kotłownie budowa komina wykop do domu zrobienie izolowanych rur wymiana całego CO na nowe stare wszedzie ciekło (45lat) Dlatego piec nie jest najlepszy jaki mógł by być, choć dosłownie pali jak "rakieta" gdy wpadnie w rezonans. Słomy nie kupuję dlatego te 10 czy 15% sprawności nie jest dla mnie tak istotne. Myśle, że gdy będe zmienial piec za kilkanaście lat wybiore taki jak ten ale ze zmienionym nawiewem i większym wsadem 6-8 kostek.

Taka mała ciekawostka może ktoś użyje tej informacji co roku udręką było mycie maszyn po sezonie ciągniki, agregaty itp od tego mam spokuj rozwiązało go ogrzewanie omyłkowo do karchera podłączyłem gorącą wode (najmniejszy jaki jest na rynku coś ok 200zł) najwyżej padnie wytrzymał już kilkadziesiąt godzin pracy z wodą o temperaturze w okolicach od 80 do 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że wirujący zład w drugą stronę mógłby aż tak obrócić obieg. Ale nie będę się tu mądrzył. Czekam na rozwiązanie z niecierpliwością. :popcorn:

U mnie zastój w pracach. Okazuje się, że mój bufor bez linuxa się nie obejdzie;) Zgłębiam temat opomiarowania. Niech to szlag:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co, no chyba że zład zaczął wirować w drugą stronę.

 

U mnie mimo syfonu tez się rozładowuje przez kocioł. Też myślałem że zaczyna wirować w drugą stronę ale odbiornik ciepła z niego jest jednoznacznie ukierunkowany (hamburskie) więc ta hipoteza upadła. Ale u mnie jest mocno niekorzystne położenie kotła względem bufora a u Ciebie to już lepiej być nie mogło. Ja po paleniu zakręcam zawór na buforze (bo nie przewidziałem zaworu przy kotle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownice w zbiorniku wymuszaja przepływ zgodny z ruchem wskazówek zegara.

 

Problem był w przydławionym dzień wcześniej zaworze na wlocie po kotle do baniaka, po rozpędzeniu zładu mozna dławić (aby podwyższyc temp. na kotle) natomiast przy starcie z przydławionym zaworem wodzie na "postoju zładu" łatwiej było ruszyc odwrotnie, po nocy gdy zład się ustabilizował wszystko poszło w Normalnym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand, krótka instrukcja!

Już zainstalowałeś linucha, więc odpal konsole(terminal czy coś takiego) będziesz miał linie poleceń. Pierwsze zainstaluj sobie jakieś logiczne środowisko graficzne, to co jest standardowe jest bardzo kiepskie. Polecam tzw. xfce, obisz tak:

sudo su -

i jesteś super adminem, oczywiście trzeba podać hasło.

apt-get update

apt-get install xubuntu-desktop

po tym ruchu wyloguj się i zalogój, logując się koniecznie wybierz środowisko graficzne na xubuntu (poklikaj po ekranie logowania). Masz już coś co się w moim odczuciu da używać bardzo wygodnie. Poklikaj sobie, po różnych opcjach zobacz co i jak. Poustawiaj sobie panele itd itp. Jeśli nie przypadła Ci do gustu ta konsola którą się wcześniej posługiwałeś polecam ci program "konsole"

sudo su -

apt-get install konsole

bardzo przyjemny.

teraz digitemp

apt-get install digitemp

i już możesz się bawić tak jak w pierwszej mojej instrukcji.

To co opisałem jest dokładnie tak jak powinno być, więc jeśli pojawia się na ekranie coś innego to "PRZECZYTAJ"!!!

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Zaraz sprawdzam te magiczne zaklęcia :stirthepot:Sudo, cudo -może się udo!:stirthepot: Podkrążone oczy po nieprzespanych nocach spędzonych na internetowych kursach i poradnikach linuxa dla początkujących. Na moich studiach uczyli dosa i właśnie się zorientowałem, że używam tych komend na co dzień prawie, zaskakując tym, czasem moich młodszych kolegów. Więc, może linuxa da się nauczyć. Podziwiam tych majstrów na forach -trzeba samozaparcia;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam buforowców!

 

Gdy pierwszy raz natknąłem się na ten wątek - kilka dni wyjętych z życiorysu ;-) Ale wracając do naszych buforów. Znalazłem ostatnio na YT gościa o nazwisku Thorsten Chlupp. Mieszka na Alasce i buduje tam domy pasywne. Obejrzyjcie ten wykład:

(dla niecierpliwych od 16:45) - czy ta konstrukcja bufora coś wam przypomina? ;-)

 

Adam_MK - w US zrobiłbyś niezłą kasę na takich warsztatach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowym członkiem forum ale temat bufor ciepła śledzę od dłuższego czasu! Przyznam że jeden już wykonałem samodzielnie dzięki wskazówką tego forum, jest to bufor do C.O. około 800L. Teraz chciałbym wykonać jeszcze jeden do C.W.U. około 600L. z wężownica do C.W.U.! I tu pytanie jaką długość i śrędnicę zastosować do C.W.U.? Żeby woda zdążyła sie ogrzać przepływowo! W domu są dwie łazienki i kuchnia i chodzi mi o sytuację kiedy będą otwarte dwa krany żeby tej wody nie zabrakło! Z góry dziękuje za wszelką pomoc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo śledzisz wątek :lol:

Było kilkanaście razy!

Ale szybkie śledzenie 400 stron nie jest łatwe.

 

Robisz dwie wężownice kręcone w przeciwnych kierunkach.

Umieszczasz jedną w drugiej i łączysz równolegle, trójnikiem.

Zastosujesz 2 x 25mb fi 22 to masz full-wypas.

Znakomita większość zwojów pod samym wierzchołkiem baniaka.

Im niżej tym rzadsze zwoje.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie trafiłem na dokładne informacje odnosnie długości i przekroju rurki!

Zastanawiałem się jeszcze na rurą karbowaną z nierdzewki tylko nie wiem czy lepiej się sprawdzi niż miedziana i czy trzeba stosować tą samą dlugość?

Noi od kosztów!

Zbiornik myśłę ocieplic armaflexem około 5 cm. i wełną 3 cm. z warstwą aluminium ( jak do klimy) udało mi sie troche wykombinować. Czy wystarczy takie ociepłenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za ponowny offtop, ale gdyby kogoś interesował ten alaskański wynalazek, to znalazłem prezentację w pdf, w której można znaleźć takie oto szczegóły (jakość jak w pdf):

 

http://img577.imageshack.us/img577/9530/thorstenchluppbuffer.png

http://img689.imageshack.us/img689/2834/thorstenchluppbuffersys.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...