Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy do utrzymania minimalnej temperatury w kominku dało by radę zastosować termostat z jakiegoś auta, średnice są podobne i temperatury też.

 

Pewnie i by się dało, ale trzeba by zrobić taką do niego obudowę by był stale w "małym obiegu"

 

Ja mam mały obieg zrobiony dwóch calowych zaworów grzejnikowych termostatycznych z kapilarą. Kiedyś kapilary były zamontowane do powrotu kotła a teraz mam je na zasilaniu z kotła. Utrzymują temperaturę na ok 60 na wylocie z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr 2. Jeśli palę na fulla w kominku to muszę czekać aż się wypali bo inaczej wypizga mi kominek i rozpalenie trwa 2 godziny. Jak sterować przepustnicą powietrza elektryczną.

 

Ja jak nie maiłem bufora to sterowałem klapką w kotle silniczkiem krokowym, ale można też i zaworem elektrycznym do rozdzielaczy lub jakimś elektromagnesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"3D dobrze zamontowany i o odpowiedniej średnicy nie przeszkadza grawitacji. "

 

Przeszkadzał nie będzie ale nie będzie mieszał.

 

"Ja mam mały obieg zrobiony dwóch calowych zaworów grzejnikowych termostatycznych z kapilarą. Kiedyś kapilary były zamontowane do powrotu kotła a teraz mam je na zasilaniu z kotła. Utrzymują temperaturę na ok 60 na wylocie z kotła. "

 

Wrzuć jakiś schemat, trudno mi to sobie wyobrazić, a cel (czyli 60 na wylocie) jest właśnie taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie poszukiwanie na popularnym protalu aukcyjnym, 60m3 - 18 tyś. Tak za 20 można spokojnie coś kupić.

 

max drugie tyle damy za zazbrojony wodoszczelny betonowy podziemny domek dla tego ustrojstwa. Zasypać perlitem i wsio. 50tyś mi wychodzi koszt tego jakby nie liczyć. Ze 100 lat wytrzyma. Przy dobrym osolarowaniu domku, ciepełko prawie że gratis. ALE!!!! nie biorę pod uwagę STRAT tego ustrojstwa.

 

Pewność mam jedną. Każdy niemiec pozazdrości :)

 

Moze to nie cysterna ale za jakis czas bede mial 12m3 do wykorzystania. Obecnie jest to zbiornik na szambo wykonany z zywicy i zakopany okol 0,8m ppt, jest szczelny. Jak mozna wykorzystac taki baniak?, po wyczyszczeniu. Czy bedzie sie bardziej oplacalo wykopac i sprzedac? Z takich elementow robia kolektory przemyslowe, wiec jakosc wykonania i wytrzymalosciowe sa bardzo duze, wymiary: srednica 2m i dlugosc rury okolo 4m. Zbiornik na deszczowke odpada, juz mam cos na ksztalt studni chlonnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dość fajny termostat z malucha!

Porusza klapką przez dźwignię i jest to mieszek gazowy a nie chodzi na parafinie, jak większość innych.

Znaczy - jest proporcjonalny a nie dwustanowy.

Chyba byłby tu lepszy.

(chodzi o klapkę przy kotle)

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...